Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   30-05-08 10:09

попаднах на страхотно предложение в един магазин,за система колони 5.1..единичната цена е 350лв,но ако се купят повече от 1 брой цената е 220лв(180$)..видях ги и чух,звука е невероятен..та си търся съмишленик за покупка на два броя...
https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/eoob7683.JPG
http://www.torin.bg/www/torin.bg/www/ipics/2643.gif

ето и спецификациите им...
http://www.luxeonav.com/products/V999.htm

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 10:13

Кое е фотографското в тази тема?

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   30-05-08 10:17

асахи ти не слушаш ли музика...очаквах такава реакция но е и от теб :)споделям....



Публикацията е редактирана (30-05-08 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: Synthy   
Дата:   30-05-08 10:25

звука, чак страхотен не е, но е подобаващо добър за тези пари :) имам по-малкия модел - за парите си са може би най-доброто, което може да се купи! [smilie24] [smilie24]
ама.. това е за зоната, не за основния форум.

Само като ги купуваш, искай да ти ги пуснат и ги усили колкото може повече, и слушай за "звънтене", и "дрънчене". Има некачествени бройки от луксеоните.

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   30-05-08 10:27

ок мерси синти....

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 10:31

Ти май подценяваш зоната (клубЪ) като сериозна аудитория за обсъждане на аудиофилски теми?

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   30-05-08 21:17

А това животинче иска ли усилвател?



Редакция:
Прочетох - Built-in 6 channel amplifier



Публикацията е редактирана (30-05-08 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   30-05-08 21:48

абсолютно самодостатъчно си е :)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   31-05-08 22:14

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: d256h   
Дата:   31-05-08 23:57

С 350лв не можеш да си купиш и един свестен централен говорител, ама щом си такъв мераклия и ти вършат работа тия неща на снимката...ОК

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: pstoev   
Дата:   01-06-08 00:10

d256h .. така е прав си и 2 х 1000лв за фронтални и 2 х 350 задни,1500 бас и 400 усилвател си е горе долу същото..:)се ми се ще да стане това но към края на седмицата..:)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   01-06-08 00:21

pstoev написа:

> d256h .. така е прав си и 2 х 1000лв за фронтални и 2 х 350
> задни,1500 бас и 400 усилвател си е горе долу същото..:)се ми
> се ще да стане това но към края на седмицата..:)

горе-доло точни сметки, само дето усилватела трябва да е поне около 1000лв за да захрани добре колокнки от 1000лв парчето [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 00:23

Хубаво, ама ми е интересно като дадете 20000(примерно) лева за яката техника, колко време ще имате да я слушате както трябва - застанал на точното място, и само слушащ музика съсредоточено. Щото аз слушам много музика, само че докато я слушам почти винаги правя и нещо друго. И в такъс случай дали ще ми свири тонколона за 5000 лева, или за 50 лева, е абсолютно все същото.

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   01-06-08 00:35

itilien, не си съвсем прав, или съвсем не си... Малко от големите удоволствия могат да те радват ПОСТОЯННО. Ако това е пречка, значи конкретното удоволствие не те радва ЧАК толкова че да си заслужава да дадеш 5000лв за колонка (или 18000 парчето, каквито последно преслушвах в магазина от чисто любопитство)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 00:53

Ами както казах, аз слушам музика почти постоянно. Но не ме радва че съм чул някоя честота малко повече, а ме радва съдържанието на музиката. На качеството не обръщам такова прецизно внимание. На всичкото отгоре не се знае кой колко чува и какви вариации има в праговете на чуваемост на отделните хора.

Има един много добър лаф - има два типа хора. Едните слушат музика с техниката си, а другите слушат техниката си с музика.
Предпочитам да съм от първите :)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 00:55

Един приятел ми подари слушалки за рождения ми ден и още се опитва да ми обясни колко по-добре свирели от старите ми. Безуспешно обаче, защото на мен старите ми звучат по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   01-06-08 01:28

itilien, важното е че знаеш какво ти харесва [smilie24]

Аз слушах, търсих, слушах, търсих... накрая взех нещо от ниския клас на hi-end техниката, и съм много щастлив!

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   01-06-08 01:53

Един практически съвет от собствения опит за избиране на подоходящото съотношение цена/удоволствие:

Трябва да се търси границата между това когато за МАЛКО повече пари, вече не можеш да си купиш нещо МНОГО по-добро! Дано обаче тогава не сте прескочили психологическата бариера на това което сте предвидили да платите за подобен род удоволствие... В моя случай, крайната цена първо ме стресира, но в последствие разбрах че всъщност направо си е много изгодно... Нарочно не казвам суми, защото първо ще се намерят 100 човека които ще ми кажат че се фукам, и после други 100 които да ми обяснят че това не става за нищо освен холна мебел. [smilie5] И аз като itilien просто знам какво искам, дал съм точно толкова колкото си заслужава и съм много доволен [smile]



Публикацията е редактирана (01-06-08 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: cade   
Дата:   01-06-08 02:14

itilien написа:


> Има един много добър лаф - има два типа хора. Едните слушат
> музика с техниката си, а другите слушат техниката си с музика.
> Предпочитам да съм от първите :)

има и трети, "които слушат с техника музиката си" [smilie6]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/ohrd3817.JPG
http://smileydatabase.com/s/681.gif

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   01-06-08 23:09


> Има един много добър лаф - има два типа хора. Едните слушат
> музика с техниката си, а другите слушат техниката си с музика.
> Предпочитам да съм от първите :)

има и трети, "които слушат с техника музиката си" [smilie6]

Аз мисля, че основно музика се слуша с ушите от някакъв източник на музика.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: cade   
Дата:   02-06-08 02:14

mitkostoimenov написа:

> Аз мисля, че основно музика се слуша с ушите от някакъв
> източник на музика.[ezik]

е тук увъртаме около качеството на източника.

bassreflex sux [smilie23] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: boreto   
Дата:   02-06-08 08:30

И най-скъпите колони, струващи хиляди, не могат да предадат точно звука, както едни слушалки със силиконови накрайници за пъхане в ухото за 70 лв.

Поради простата причина, че не съществува помещение без отражения, освен специалните стаи за акустични измервания с шумопоглъщащи стени, под и таван.

И ако някой вземе да ми обяснява за техники с DSP-та, мерещи отраженията и активно компенсиращи ги, само да ми обясни как ще седи, докато слуша музика и няма да си мърда главата с милиметър, за да не избяга от точката на пълната компенсация...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: Vinsent   
Дата:   02-06-08 08:51

Защо ли тази тема ми се вижда доста позната?! [smilie11] Точно за тези колони! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: onlineivo   
Дата:   02-06-08 09:33

boreto, мисля че в тази тема не се търсят "съвършените колонки", въпреки че това което споделяш е интересно. Не съм се замислял че най-качествен звук би могло да се търси в две тапи за уши... [smilie10] тук споделяме кой как вижда звуковата система която би му донесла най-голямо удоволствие, без да продава апартамента, колата и жената за това, и без да превръща хола си в звукозаписно студио. Иначе по тази логика, ако ми се прииска да слушам Бах, ще трябва да си монтирам орган във хола и да викам някой от консерваторията да ми свири... [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-06-08 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: за феновете на звука...
Автор: d256h   
Дата:   02-06-08 14:37

За itilien! Специално..
От други теми си имаме една приказка, с някои хора тук, но аз пак ще се повторя, защото считам това за голям напредък, подарък за аудиофилите с по-плитки джобове.
Преди време спрягах Пионер ресивърите с активно калибриране на колоните. Преди години това, беше новост и много кинти, но днес не е така. Ето пример по твоето задание за слушане от различни места в помещението:
-Имаме Ресивър, 5+1 колони и колкото искаш кубове за ниския звук (няма значение къде се разполагат, обикновено). Поставили сме колоните на местата, където сме могли т.е. не на правилните по теория места, а на свободните петънца в дневната ни, където няма фикус, статуетка, маса, стол и т.н.
Искаме да слушаме музика от фотьойла №1. ОК, сядаш на фотьойла държиш в ръка дистанционното и влизаш в режим на калибрация. В дистанционното устройство има калибриращ микрофон за обратна връзка, той слуша сигнала от всяка колона по отделно. Като свърши калибрирането (може автоматично или ръчно да се прави) записваме настройката под име примерно М1 и маркираме тя да може да се активира чрез натискане на функционален бутон №1.
По същия начин минаваме и през другите 'места за слушане' в помещението, примерно сядаме на канапето в ляво, като на края записваме настройката да се извиква с М2. После сядаме на стола пред компютъра и записваме тази настройка М3. Така за всяко място за слушане в помещението си имаме макрос, който адаптира системата към мястото на слушане. Разликата между скъпите и ефтините модели ресивъри с активна настройка на товара е, че едните имат възможност за повече записи на настройки т.е. имат повече функционални бутони за програмиране.
===================
В макросите могат да се помнят и различни настройки на вградения еквалайзер, което е голям плюс в сравнение с останалите производители.
===================
Аз не продавам Пионер, но на времето когато си търсих свирка, не можах да не отчета превъзходно свършената работа.
===========
Преди години когато си търсих колони, консултантите в магазините в София, често като влезнех в магазина им, с плах поглед ме посрещаха и сигурно в главите им са се въртяли мисли от вида на 'ох пак ли този, дано ни кара да включваме всичко наред'. И така си беше. Нямаше колона, която да я има в магазина и да не съм я чул. Винаги носете с себе си диск с парчета, които добре познавате, като звучене и като качество на смесване. Така направих, като си търсих и 'колонка' за ниските. Тогава ползвах тест за 15 Херца и го издържа само едно нещо (и него купих). Всички останали модели пльокат и ако не се предупреди консултанта да намали до край, може да се скъса мембраната.
========
И още нещо! Няма смисъл да се слуша много МП3-ки на скъпа система, защото...защо ли...защото...[smilie5]
Повечето парчета, които се 'смъкват' на МП3 са прецакани, защото хората правят това с настройките на софтуера по подразбиране. Обикновено те са грешни по отношение нивото на сигнала и парчето се изпържва. Нормално нивото трябва да бъде -12Бд. Тогава индикатора на нивото рядко влиза в жълтата и никога в червената зона. Това е важно, ако имате намерение да слушате музика с над 75% от мощността на крайното ви стъпало...
Иначе всичко по-голямо от говорителите на компа става за слушане на музика..
[beer]



Публикацията е редактирана (02-06-08 14:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.