Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Vinsent   
Дата:   29-05-08 19:14

В един апартамент, където цяла година никой не е влизал, не са пускани радиатори, не е изразходвана топла вода ми се начисляваха сметки от порядъка на над 50 лв/месец. Сега е дошла нова сметка - още 200 лв някакво изравняване!!!!!!!!!!!!!!!!!![smilie10] [smilie10] [smilie10]

Моля, има ли някой опит да ми каже какво да направя? Това е ужасно! Баси кърлежа дето се е впил в нашата плът и смуче![smilie2]

При това, този блок е с невероятна топлинна изолация, т.е. не бих могъл да консумирам топлинна енергия от тръбите преминаващи през стените, защото те (стените са с много високо топлинно съпротивление)


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: todorov   
Дата:   29-05-08 19:21

Винс, няма да се плашиш - така е... Аз го имам подобен проблем, само че живея в апартамента /двустаен/, който е топлоизолиран като дзвер в зимна премяна. Въпреки, че парното /благодарение на топлоизолацията/ не е пускано на повече от 3 /средна степен/, а в едната стая изобщо не бачка, защото се прееба вентила /запецна на 0/, на мен ми идват сметки от порядъка на 230 лева минимум за периода Декември 2007 - Април 2008 вкл.
И понеже знам, че здраво ме надписват. И понеже знам, че маса народ в блока краде съм решил да пазаря един лицензиран инжинер - вещо лице, който да ми определи максималната мощност на топлоотделяне за всеки радиатор. И ако се установи /както предполагам/, че разликата е огромна - ще се съдим с топлофикацията, но най-вече с фирмата за дялово разпределение, защото те са лайната в случая...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: HP   
Дата:   29-05-08 19:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: nati   
Дата:   29-05-08 19:26

пич, сума народ съди топлофикация. дет се вика които не ги е съдил- той не е спечелил дело срещу тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: мара   
Дата:   29-05-08 19:39

обади се на павел кърлев -май беше федерация на потребителите. едни колеги вече 5 години нищо не плащат и съдят тия мародери(последно-в страсбург)

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: explorer   
Дата:   29-05-08 19:51

Доколкото аз разбирам, Топлофикация начислява и разликата между централния топломер за цялата сграда и сбора от отчетеното в отделните апартаменти. Тази разлика е един вид разход на сградата, и те я разделят на всички апартаменти (не знам дали по равно). Според споменатата Федерация на потребителите обаче, това е незаконно в ЕС.

Моля за извинение ако нещо аз не съм разбрал, напълно възможно е да съм в грешка.


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: heavyrockin   
Дата:   29-05-08 20:13

explorer е прав, а как точно става великото начисление "на база" едва ли някой простосмъртен може да ти обясни...

Получава се така, че реално плащаш топлата вода и парното на съседите ти, които са си сменяли радиаторите и са крали, или са лъгали, че не живеят редовно там, за да не плащат входни такси и да не влизат да им взимат данни, а реално си се къпят и точат водица непрекъснато...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Аз имам идентичен проблем и честно казано поне временно съм го "решил" спирайки да плащам, факт е обаче, че цифрите се трупат и в даден момент ще стане мелето...

Истината е, че човек трябва да направи максимума, за да избяга от Топлофикация и отношения с нея,...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: lumix   
Дата:   29-05-08 20:26

....баси кефа ....нямам парно ....иначе доколкото знам ....няма отърване от тези! ...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Grandpa   
Дата:   29-05-08 20:28

Съвет нямам, 2-3 пушки ми се намират...ако нещо може да ти влезе в работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: agop4o   
Дата:   29-05-08 22:11

Vinsent - имаш две възможности.едната е КОЛТ а другата е МАКАРОВ.друго спасение от тази напаст няма.ало топлофикация ли е-не енергото е . и на вас да ви еба мамата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Стоев   
Дата:   30-05-08 02:55

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-08 11:01

Благодаря на всички които се включиха тук!
От федерациата на потребителите по телефона доста неохотно откликнаха на въпроса ми. Съвета им беше да обжалвам сметката пред топлофикацията, Министерство на енергетиката, Комисията за енергийно регулиране, фирмата за топлинно счетоводства и незнам още къде... Ми ще го направя с писмо и копие до всичките по-горе... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: princess_Lia   
Дата:   30-05-08 12:25

И аз съм на ток и съм доволна...иначе ако можеш да ги съдиш, съди ги....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: мара   
Дата:   30-05-08 12:46

можеш, можеш! пускай си жалбите-навсякъде! има една млада мацка адвокатка, ма не й помня името-съди само монополисти и държавни структури и май няма загуба. ма кат почне да се занимава, завежда колективни дела-така таксите и разходите са поносими за хората с ниски доходи, а после така или иначе се покриват от загубилата страна-най-често дружеството монополист. предполагам, че се стига често и до извънсъдебни споразумения, щот не са мноо тия, дет се фащат на хорото, а тия лами предпочитат направо да се договорят извън съда...инак гражданското общество ще земе да се яви изневиделица и да им земе и ляба , и луканката[smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: kadieva_r   
Дата:   30-05-08 13:09

Винс, като идваха в края на отоплителния сезон да засичат топломери и водомери за топла вода, минаха ли и през вашия апартамент? Т.е. имаше ли кой да им отвори да влезнат и да засекат? Защото практиката е ако някой не е отворил или се е самоотчел, да му надписват сметките, които не им излизат. Това си го пишеше на бележката, която ни бяха закачили на входната врата тази година.
Откак се преместихме плащаме за 3-стаен апартамент по 136 лв, сега откакто няма парно сметките са по 30 лв само за топла вода. Явно хората в блока не крадат както в предишния блок, в който живеехме. Там за гарсониера със заявен само 1 радиатор за ползване плащахме по 120 лв, като в края на отоплителния сезон доплащахме по поне 150 лв. А имаше години, в които парно не се пускаше изобщо, просто защото се прибирахме само за спане там. Но пък съседа с тристайно жилище от първия етаж нагло ми се хилеше, че постоянно работело парното при тях във всички стаи, плащали по макс 80 лв на месец и накрая при засичане имали да им връщат по 100-тина лева [smilie10] https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-11 21:52

Професионалният домоуправителят вече ще събира и парите за парно [smilie19] [smilie19]


абе тия хиени от Топлофикация по какъв закон ни изнудват да ни продават нещо, което не желаем и ни карат да плащаме за нещо, което реално не получаваме на цени, каквито им харесват ?! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: netLady   
Дата:   21-02-11 22:03

Abe каква е тая изравнителна сметка по средата на зимата?!
и няма никакво значение колко ти е изолирана къщата. Топлофикация фактурира колкото топлинна енергия си мисли че е подала, а не колкото си потребил. [smilie2]
За инфо средно месечно за сградна инсталация миналия сезон платихме около 50лв./месец. за 6 щранга и три лири. на апартамент. Тази година е с 30% по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: netLady   
Дата:   21-02-11 22:22

btw единственият начин да се цака топлофикация е всички абонати към една абонатна станция да си включат всичките радиатори и да минат на сметки на база, прескачайки топлинните счетоводители.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: fonnayden   
Дата:   21-02-11 22:29

Така е от 2002 година. Когато дойде величеството Симеон въведоха фирмите за топлинно счетоводство и топломерите. От тогава е и рекета.
Грабежа е факт, няма скоро да свърши. Кърлежа Топлофикация си има и свое лоби на високо ниво в лицето на НДСВ, БСП, ДПС.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: vizov   
Дата:   21-02-11 22:42

В офиса нямаме топломери, въответноникой не икономисва топло. И, о, чудо! Сметките ми са средно 50% от тези у нас.
Извода е, че яко се крадне от комшиите [smilie5]
А системата позволява и Топлофикация да се включи към крденето [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: Amigo   
Дата:   21-02-11 22:43

добре де, как да бъде разрешен този крадлив и изнудвачески казус?!?![smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: gpi72   
Дата:   21-02-11 22:43

Негативизма малко сте го насочили в грешна посока. Топлофикация си има един топломер в абонатното и каквото е премерил те това си търсят. Друго и не могат и да направят понеже законодателството е такова. Няма как да подаряват топлоенергия щото Булгаргаз неще да им подарява газта. Топлинните счетоводители казват, кой колко да плаща и кривите краставици до някаде са там но проблема не е само при тях защото ако някои е решил да краде... ами краде от съседите си и топлините счетоводители няма как да го хванат. Ако се замислите ще се убедите, че
всъщност за цялата боза е виновен законодателя, защото то тъпи закони за продажба на топлинна енергия и пияна маймуна трудно ще измисли. И не мога да проумея, при условие че всичко това много лесно може да се оправи защо не се взимат мерки, кой печели от тая тъпотия?!?! Едва ли е Топлофикация на която масово разярени потребители не плащат и не може да си плаща изразходваната газ.
Чудно ми е как може така да се изкриви нещо, което би трябвало да е най-добрата алтернатива за отопление и да се докара до такъв абсурд?

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: asahi   
Дата:   21-02-11 22:46

Скоро един пич, доцент в уважавано научно учреждение, ми се оплака, че са му начукали 1200 лева по горната схема. Казвам му: Пич, ти си пич. Пичовете си плащат и за спестеното време изкарват още пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: danvan16   
Дата:   21-02-11 22:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Топлофикация - помощ, дайте съвет!
Автор: gpi72   
Дата:   22-02-11 09:10

Добра идея danvan16 ама да почне от съседите, щото те са го пракарали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.