Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-08 18:32

Взех си отпуск, за да се спусна по р.Марица,от Пловдив до Свиленград.
Бързото търсене на спътник сред моите познати не даде резултат,причини най-различни...
Пускам темата с цел да намеря желаещ за това приключение.Ако се намерят и други съфорумци с лодки,какво по-хубаво...тъкмо ще избягаме от жегите.
Имам лодката,палатка и къмпинг оборудване,а също и известен опит в спускане по реки,дори по-буйни от Марица,но сам не ми се тръгва едно,че лодката е тежка за сам човек и друго,че ще бъде скучно.Най-късно до 2.06. трябва да отплувам,независимо дали ще съм сам или не...
Който е свободен и има желание,нека пише на лични,а тук всеки може да даде някакво предложение,ако иска да помогне...по обясними причини,предимство ще имат желаещи от Пловдив и региона.[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: svilka   
Дата:   28-05-08 18:52

*облизва се и гледа любопитно* [smilie8]

колко дни го планираш това?

май освен желание друго си нямам. [smilie5]

Почивам утре и вдругиден после хмм е след крайния Ви срок.

Успех и чакаме фотки.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-08 19:01

svilka,планирано е за 5-6 дни.Течението на Марица е 2-4 км/ч.,аз вземам средното-3км/ч.
По най-груби пресмятания,за 10часа спускане на ден,ще се изминават близо 30км.Разстоянието до Свиленград /по реката/ е към 150км.Но,няма да се гони време,нито проверка на издръжливостта така,че дните са условни.Има ли нещо интересно,спира се и се снима...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-08 19:39

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-08 20:56

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: tnt   
Дата:   28-05-08 21:05

[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: svetal   
Дата:   28-05-08 22:35

кога ще пристигнеш в Свиленград,да пием по бира[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: heavyrockin   
Дата:   28-05-08 22:39

Питай нея :)[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: svilka   
Дата:   28-05-08 22:50

[smilie24]
*въздиш*



jekopj, завиждам само. [thankyou] [shtrak] [beer]

тази година ме сефтосаха при Кресна и правиха оферти за цяло спускане по Струма. Ама за 5-6 дни ....трябваше да пуснеш мухата с две седмици предизвестие. [smilie8]

ще пробвам следващия път да съм на линия. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   28-05-08 22:53

svetal,ако е живот и здраве,между 7-9.06.,че на 11-ти съм на работа.
Благодаря за доброто предложение.Ако искаш остави на лични някакъв телефон за връзка.Преди тръгване е напрегнато и няма да мога да се обадя предварително.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   29-05-08 13:36

Все още търся спътник...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: endlessdark   
Дата:   29-05-08 13:54

neznam kolko e palnovodna...v momenta...az sam q imala tazi ideq na nqkolko pati...no nikoi ne se navi....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   29-05-08 14:17

endlessdark,в момента Марица си е нормално пълноводна за сезона.Ако се чака лятото,ще пресъхне съвсем.До Харманли е проблемът с плитчините,нататък реката става по-тясна,но и по-дълбока,а и по-див и сякаш брегът-по кефи.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-05-08 15:11

heavyrockin, благодаря за рекламата!

JekoPJ, обмисляхме този вариант с един приятел за този сезон, но късно казваш, иначе отпуска да бях взела и да се метнем за една седмица в пустошта.

МНого ме е яд сега [smilie8] [smilie2]

Успех при намирането на желаещи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   29-05-08 16:42

Chitsujo,освен по-малкото вода през лятото,голям бич са и комарите,имайте ги предвид за напред...
Месеците Октомври-Ноември,също са удачни за такова спускане.
До скоро СД "Академик" от София и Пловдив,всяка година съвместно изминаваха този маршрут,като Софианци спускаха някъде от Белово до Пловдив и продължаваха с Пловдивчани надолу по реката.Има и издадена литература за това.В момента,дали се провежда още това мероприятие-не знам.
...и благодаря за пожеланието.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-05-08 17:18

Жекооу! Кажи ми пвече за литературата и откъде да се сдобия с нея.

Безаварийно. Да ти кажа миналата неделя с каяка като бях на друга река имаше комари само по брега, а като бях на борда нито един не ме докосна.

Ако наесен предприемем пътуването ще се обадя и на теб, между другото има АУтан за/срещу комарите! и разни други спрейове и джиджавки [smilie24]

Безаварийно спускане, вземи си вода и храна. После вземи и покажи снимки. Ако си сам излизат или двама, но по-тихи излизат неверятни птичища!

Весело и безаварийно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   29-05-08 17:43

Chitsujo,литературата която имам е книжката на Христо Близнаков "Ръководство за плаване по Марица" С-85г.Преди години я намерих в едно читалище и я ксерографирах.Ако не си я намериш,ще извадя и едно копие за теб.Ценното в нея е,че освен карта на реката,посочва местата за прехвърляне на лодките,фарватерът под мостове,удобните места за лагеруване,наличието на вода за пиене в близост до брега и др.Разбира се не трябва да и се вярва сляпо,защото реката мени коритото си всяка година,но е нещо все пак.
Обади се,когато решите да се спускате...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: captainme   
Дата:   29-05-08 21:32

njama smisul ot himikali sreshtu komarite.prosto vzemete edna -dve butilki vodka za tazi a i drugi celi;)

http://www.thedailygreen.com/green-homes/latest/vodka-uses-460424

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спътник...
Автор: jekopj   
Дата:   29-05-08 21:50

captainme,благодаря за идеята,непременно ще се възползвам...[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.