Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: MA   
Дата:   18-04-08 17:02

Някой наясно ли е с това
Или не6то не ми е ясно или трагедията е голяма, но не мога да повярвам!


Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: MA   
Дата:   18-04-08 17:16

BGPetition.com Ви предоставя свободно пространство за петиции, отразяващи лични и обществени проблеми
WWW.BGPETITION.COM - Вашето мнение е важно!
Вземете участие. Разнесете мълвата. Изразете мнението си.

Подпиши писмото


П Е Т И Ц И Я
От: От инициативен комитет на родителите, регистрирани в портал BG - Mamma, родителите, регистрирани в сайта на СПОД "Български бебе център” и членове на сдружението


В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА:
да се запази усвояването на книжовния български език като част
от Държавните образователни изисквания



Ние, гражданите на Република България, протестираме срещу обявения в българските медии Законопроект на Министерския съвет за изменение и допълнение на Закона за народната просвета (внесен в НС на 25.01.08 г.) в частта, която касае отпадането на т. 4, чл. 16 от Закона за народната просвета.

Чл. 16, т. 4 от действащия сега Закон за народната просвета гласи, че държавните образователни изисквания се прилагат включително за усвояването на книжовния български език.
В Законопроекта, предложен от правителството, е записано тази точка да отпадне. Параграф 2 на законопроекта разпорежда: „В чл. 16 т. 4 се отменя.”

Като граждани и родители настояваме да има ясни и категорични стандарти по отношение усвояването на българския език в училищата. Настояваме нашите деца, наред с всички останали български граждани, да познават историята на своята странa, да знаят, да говорят и да владеят официалния език в своята Родина и това да бъде гарантирано от държавата със законови изисквания!

Силно сме обезпокоени от все по-ниската степен на владеене на родния ни език през последните години, особено сред учениците. Министерството на образованието и науката е длъжно да защитава и пази българския език като признак на образователното ниво на българските граждани. Защитавайки родния си език, ние защитаваме своята история, култура и национална идентичност.


Настояваме да не бъде погазвана Конституцията на Република България!

В нея изрично е записано, че официалният език в страната ни е българският език.Това означава той да бъде задължително изучаван и усвояван на нужното високо ниво във всички български училища, от всички български граждани и на също такова ниво да бъде изискван и използван във всички български институции.

Призоваваме всички ние, като български граждани, да се противопоставим на все по-настойчивото утвърждаване на неграмотността като норма в най-новата история на България!


Подпиши писмото

Общо подписи: 83638

Преглед на всички подписани







BGPetition.com не носи отговорност за публикуваните от потребителите в различните петиции информация както и в съдържанието на коментарите. Отговорността се поема от подателя на информацията.
Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията е свободно при условие, че BGPetition.com се посочи като източник.
Права и задължения


Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: gdulev   
Дата:   18-04-08 19:29

....................ами аз там се подписах още в началото,защото искам децата ми да говорят български...

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: georgi969   
Дата:   18-04-08 21:03

и аз се подписах,ама при положение ,че има новини на турски по БЪЛГАРСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ...

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: MA   
Дата:   18-04-08 21:34

Лелее!

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: Ustritskiy   
Дата:   18-04-08 22:29

Аз пък си мисля, че този идиот, който е предложил българския език да не се изучава като задалжителен в училищата,трябва да се обеси публично. Това само в България може да се случи![smilie10] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: BlueHello   
Дата:   18-04-08 22:33

Първо ми кажете къде слагате на ударението в думата училища! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: tnt   
Дата:   18-04-08 22:35

Синичко, това е последният критерий!
Разпитай 10-годишните около теб

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: BlueHello   
Дата:   18-04-08 22:41

Около мен все старчоци бре тинти! [smilie18] Ма то те не знаят, пък 10-годишните .... (може и да знаят) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: tnt   
Дата:   18-04-08 22:47

знаят таратанци [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: BlueHello   
Дата:   18-04-08 22:55

Ми те 10 годишните от кого да се научат бре!? Като самите даскалици говорят не както е редно! (не всички де, но доста)! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: r_iva   
Дата:   18-04-08 23:19

А как говорят говорителите и журналистите по телевизията... [smilie22]
"С кой с тук...?"
"Да ти сипя ли кафе...? [smilie11]
Но за съжаление младежите ни са все по-неграмотни!

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: tnt   
Дата:   19-04-08 08:35

именно... Всъщност тази тема се почвява за не знам кой път. В офиса периодично се разпраща маил с линк към петицията...
Не знам, ама все по-често ми се струва, че живея в цирк и всички сме мечки дето ни разиграва циганина [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: Lalinda   
Дата:   20-04-08 00:10

Ето и нещо, което открих из мрежата (автор Елиана Димитрова, 9 април 2008 г.)
http://news.bnt.bg/content/view/full/221465

"Парламентарната комисия по образование отложи днес гласуването на точката свързана със създаването на Наредба за държавните образователни изисквания за книжовния български език. Въпреки това, след настояването на министър Вълчев, те стигнаха до приниципно съгласие изискването за несъществуващата още Наредба да остане, но да има и клауза, защитаваща матурите. Знаете, че липсата на държавни образователни изисквания за книжовния език често се използва за атакуване на матурите в съда.
Министър Вълчев отново каза, че точката е безсмислена, защото никога не е съществувала заложената в закона Наредба, която да определя изискванията за книжовния ни език. Колкото до реалното изучаване на езика ни, то е заложено в учебното съдържание.
Проф. Андрей Пантев - парламентарна комисия по образование и наука: “Става дума за една за една бюрократична фраза, от която настръхва цялата общественост и в това отношение тя става лесна чакалска плячка за професионални патриоти.”
От Факултета по славянски филологии продължиха да настояват хем точката за остане, хем да има и допълнителен запис, че езикът ни се изучава с учебното съдържание.
Панайот Карагьозов – декан на Факултета по славянски филологии в СУ: “По този начин остава защитата на книжовния български, изпълняваме гражданския и професионалния си дълг.”
В крайна сметка министърът помоли депутатите да оставят точката, заради голямата обществена енергия, която се хвърля по казуса: “Молбата ми е само да запишем, че наличието или отсъствието, на което и да е от ДОИ-тата, не е основание за непровиждане на матурите и да прекратим с този напълно схоластичен спор.”
В противен случай ще остана с впечатлението, добави министрът, че някои хора искат да останат кандидатстудентските изпити и да няма матури."

Най-много се плаша от "професионални патриоти", при това неграмотни, които защищават, не зная защо, и от какви позиции, книжовния (!!!) български език.
[smilie10]

Я вижте тук колцина от протестиращите изобщо могат да пишат, да не говорим за книжовния им език? Виж, да се подписват под петиции сигурно могат...

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: itilien   
Дата:   20-04-08 00:21

Аз оная петиция я получих по кюто маса пъти от разни приятели, и на всичките се опитвах да обясня, че няма да се подпиша под нещо, което не ми е ясно какво точно значи, а на всичкото отгоре е представено лъжливо като "стенограма от парламента", а то е стенограма от заседание на комисия.

Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: MA   
Дата:   20-04-08 07:59

И на мен ми се стори доста схематизиран проблема.)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: НА КАКЪВ ЕЗИК ЩЕ СЕ ПРЕПОДАВА В УЧИЛИЩАТА
Автор: boreto   
Дата:   20-04-08 08:43

Няма проблем. Има някакви амбици и вдигане на шум. Инициаторите на петицията са манипулатор (дано са неволни), които не са си дали труда да анализират, какво засяга съответния текст. А подписалите петицията демонстрират колко лесно могат да бъдат манипулирани мнозинството от хората, научени да вярват на медиите, а не да мислят.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.