Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Стоев   
Дата:   06-02-08 23:43

Аз имам един акт (глоба 20лв за червен светофар, оспорена, 1999г) - Вие как сте?


Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: boni   
Дата:   06-02-08 23:45

Абе как мога да разбера колко точки ми остават?

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   06-02-08 23:46

Аз съм с три в момента. Не съм ги плащал, само ги удължавам, не знам колко точки са ми взели и какви са глобите. Два пъти ме вдига паяк и веднъж минах по прясно забранена улица в Бизнес парка.

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: IvcheTo   
Дата:   06-02-08 23:48

всичко си ми е на мястото - нито актове нито нищо- хихи перфектен дривер [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: valetvitor   
Дата:   06-02-08 23:49

аз съм на изпит за шофьор другата седмица :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Стоев   
Дата:   06-02-08 23:50

Нямам глоби за паркиране, даване на рушвет за превишена скорост (имам 2 случая, дето се разминах само с "конско" за някой километър/час над разрешеното), пазя себе си и другите, "присвяткам" с фарове за засади, не използвам анти радарни детектори, карам като "баба" и обикновено стигам навреме.
Защо в БГ няма отстъпка в застраховки или някъде другаде в таксите, дето плащаме, за шофьори спазващи правилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Стоев   
Дата:   06-02-08 23:52

Бони, в компютъра на КАТ има инфо за всеки какво и кога, но достъпа там е "ограничен" ...



Публикацията е редактирана (06-02-08 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: abyser   
Дата:   07-02-08 00:00

2 акта, 0 точки взети

1-ви акт: пукнатина на предно стъкло на тъпа Шкода 120, подарък от тъщата [smilie23] За 3 месеца вкарах толкова кинти в тая кочина, дето можех да си оправя собственото тогава Austin Metro перфектно. Ама "мама ни я даде, оправяй я, за онази пари не давам да се вкарват" [smilie9]. 30 кинта акт, 0 точки взети.

2-ри акт: това лято, по път тип "магистрала" с ненормално ограничение 60 [smilie11] -> 104. Да са живи и здрави варненските ченгета [smilie24][beer]. Дори не искаха почерпка, а ми направиха голям компромис. Само дето не се разпрегръщахме и разцелувахме на раздяла. Пак 30 кинта акт, 0 точки взети. Иначе при 40+ законът е мноого жесток [smilie2][smilie23].



Публикацията е редактирана (07-02-08 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Essenov   
Дата:   07-02-08 00:02

А колко точки ми трябват за рейтинг Б?

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Brummaker   
Дата:   07-02-08 00:04

скоро "оправих" един акт /да се чете : платих си го като поп + 35лв РУШВЕТ, за да стане за 30 мин, вместо за 3 дена / [smilie9] [smilie9]


самата система за плащане на актовете е направена така, че да има макс корупция - при тази навалица за актовете, защо те да не се плащат по банков път и в кат да се носи само квитанцията по банковата сметка и готово - питам аз ?! дори може по пощата да им се праща квитанцията или по интернет само номера !!!

така и така все по банкова сметка се плаща и все и от това комисионна смучат, рак да ги хване [smilie9]



иначе точки нямам взети ....


Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: IvcheTo   
Дата:   07-02-08 00:04

хахахахах 3х150 [smilie7] минимум

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: r_popov   
Дата:   07-02-08 00:07

досега съм имал проблем само с един паяк - 30 лв. за паяка, 20 лв. акт за неправилно паркиране и 0 точки. И толкоз...за...ъъъъ... ами от септември 1990 иамам книжка - значи 17 гоидни. Сменил съм няколко коли, въртя всеки божи ден по града /София/ и всеки уикенд щъкам насам-натам из страната + по няколко пъти в годината до морето на гости на тъщата /особено лятото [smile] / и често зад граница. Абе примерен шофьор съм [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: abyser   
Дата:   07-02-08 00:09

Brummaker [smilie24], напълно подкрепям! Само мисълта за опашките и презаверяванията на актовете в КАТ ме карат винаги да предпочета да си платя на момента, че и отгоре на това, което предвижда закона за даденото нарушение. Тъпа система [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: IvcheTo   
Дата:   07-02-08 00:11

опитай се в англия да платиш на място - луд ще те направят + още глоби[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: solo5   
Дата:   07-02-08 00:41

Аз съм със златен талон [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: boni   
Дата:   07-02-08 00:42

Е хубаво де, къде да видя колко точки ми остават. Да вземат да го пуснат в нета това инфо като го имат в компютъра. Кво толкова, да не е държавна тайна...
Иначе имам някви глоби, ама преди време се опитвах да ги плащам и в общината ми викат - няма инфо в компютъра, носете си квитанциите и си ги платете в банката. Викам им - ами не си пазя квитанциите, защото бях свикнал преди да си ги плащам с данъците на колите. Казват ми - не знаем тогава...
Викам им ами гледайте си работата тогава, няма да си губя времето да ви моля... Това беше преди 3 години. От тогава смених няколко коли, нито ги регистрирам в общината, нито им плащам данъци. Така си ги купувам и после продавам. Ако вземе някой да ме потърси нещо, да ми прати покана или квитанция за плащане, ще отида. За сега не са ме търсили.



Публикацията е редактирана (07-02-08 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: solo5   
Дата:   07-02-08 01:33

за 3 години са изтекли по давност
Съвет: винаги си пази квитанциите 1 година
да не ги платиш 2 или 3 пъти [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-02-08 02:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: revolve   
Дата:   07-02-08 02:05

Бони, като прехвърляш колите при нотариус не ти ли искат бележка за платен данък, алабала? :)

Бях чувал, че ако 2 години нямаш акт ти се пълнят точките до максимума пак. Някой да знае нещо по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: nsirakov   
Дата:   07-02-08 03:28

нали знаете за т.нар "червен талон"???

ако имате над 6 години БЕЗ АКТОВЕ можете да идете в кат и напълно безплатно да ви дадт червен талон на мястото на синия...

предимства.. при леко нарушение вместо акт ще ви го вземат и ще ви го заменят за син...

при среща с КАТ ви гледат по-меко и са склонни да затварят очи за дреболии...


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: BOrisoFF   
Дата:   07-02-08 06:57

НЕ НА РУШВЕТА! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: plamenp   
Дата:   07-02-08 07:13

Аз нямам глоби и актове от 10 г.
Сираков,
я ме светни за този червен талон.

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: chavdarpg   
Дата:   07-02-08 07:43

Талона ми син,ама книжката червена.Нещат да ме глобяват ,все ми викат, айде сега ти се размина ама другия път вече няма.И все ми казват и внимавай,че следващият контрол е еди къде си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Стоев   
Дата:   07-02-08 07:47

Кажете нещо повече за този червен/златен талон[smilie8]

Бони, информацията за шофьорски наказания, съдебно минало, банкови задължения и др. може би се води "лична"


Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: Стоев   
Дата:   07-02-08 07:52

Има противоречива информация в автофорумите за червения талон - Червения талон се взима след това...червения талон се получава само ако последните 2 години не са те глобявали и точките са ти в пълен размер.Това което печелиш от този талон е че при първо нарушение само глоба отнасяш без да ти пипат точките.
Поне при мен беше така когато те спрат за проверка и като им подадеш червен талон все едно чадър им разпъваш отзаде само като го видят гледката е страшно готина - https://photo-forum.net/static/forum/2008-02/hlye5993.JPG
http://audibg.com/uploads/uploads/av-924.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Към шофьорите у ФФ - колко акта имате и колко точки Ви остават?
Автор: rumenn   
Дата:   07-02-08 07:52

аз съм с връзки имам една позната ми ги проверява...имах 3-4 точки взети преди няколко години и ми бяха възстановени наскоро ги гледах..[smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.