Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: 12myxu   
Дата:   12-10-07 17:05

video domashna rabota ima nujda ot kritika
otnema to4no 1min i 20 sec
mersi mnogo


http://web.mac.com/myxu12/12myxu/video_galleries.html

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: ALBIREO   
Дата:   12-10-07 17:13

Хахаха - мен ме кефи [smilie5]
Особено частта, след като пича си пийна Ред Бил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: kremmm   
Дата:   12-10-07 17:19

не се отваря

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: XiZoR   
Дата:   12-10-07 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: Jamess   
Дата:   12-10-07 17:44

[smilie18]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: cocoon   
Дата:   12-10-07 17:53

ahh,mnogo e got [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: Cristinel   
Дата:   12-10-07 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-10-07 18:03

ми готино е- чаплиновско[smilie5] . само слънцето на мен ми е малко в повече. готини гледни точки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: OnLine   
Дата:   12-10-07 18:28

не ми зарежда нищо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: dkork   
Дата:   12-10-07 18:34

не ....днес не може
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: ddimo   
Дата:   12-10-07 18:34

Кефи[smile]
Само финала е малко...директен.

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: e-mil   
Дата:   12-10-07 22:03

- Запетайките в първия текст "long ,long ,long" вероятно има причина да са поставени така, но според мен не е добра идея. Понеже става дума за реклама, в която имитираш немите филми, не е добре да вкарваш дизайнерски приумици в графичното оформление. Придържай се към стилистиката на избраната форма. Все пак важното е продуктът. Другото са поддържащи символи.
Орнаментите в текста са бели и много дебели, текстът е много сив, а рамката - хем тъмносива, хем тъ-ъ-ъничка, тъничка. И сивата елипса горе в центъра съвсем се губи. А и орнаментите, освен, че са готови фотошопски, са и грубовати. Не стига това, ами част от тях си ги разпънал произволно за да запълнят. Сравни извивките на централния долен със всички останали. В централния имаш хармонични криви, а другите са разплути. Едно от негласните правила е, че текст и готови елементи не бива да се разпъват или свиват с повече от 10-15 процента. След това се усеща и от неопитно око.
От текстовете два са централно, три са в долната половина. А в предпоследния текст (със слогана) имаш твърде голямо разстояние между двата реда. Трябва да изравниш хармонията в графиката. Дръпни си няколко неми филма и виж как са надписите.

- Малко ми е странно началото - хем за първи път виждам героя, хем е в гръб, хем от ниска гледна точка. Вкарай около 2 сек начало с по-общ план - примерно той върви по алея, но ръстът му да запълва най-много 1/4 от кадъра. Защото веднага след това гледаме краката му през неговите очи - просто зрителят има нужда от още малко време да схване къде го хвърляш.
- веднага след претъркалването той замръзва по очи, но ти вече пускаш fade. Понеже раменете и главата му са резнати през повечето време, на мястото на фейда сложи още една 1 секунда през неговите очи със зум към ръцете му, подпрени на тревата и там пусни фейд. Ама пусни още 7-8 фрейма, недей да скъперничиш [smile]. Много бързо идва следващият текст и се губи ритъма. Да, ясно че трябва да завърши и музикалната фраза, така че тия 7-8 фрейма трябва да ги спестиш от предишните дължини.

- В текста "some 3 hours..." имаш 2 интервала. Махни единия.

- Много са хубави тия flares дето седят като очи и брада на "каубоя" [smile]

- Текстът: "i see you are in trouble..."
Местоимението "I" в английския се пише с главна буква. A "take this" е повелително и трябва да завършва с удивителна, не с многоточие.
Освен това: пусни още една секунда на целия текст. Сега думите "make your life easier" ги чета вече върху следващия кадър. Прочети го на глас заедно с паузите (все едно се обръщаш към някого) и ще усетиш точната дължина:
"I see you are in trouble my son. (10 frames pause)
Take this! (20 frames pause)"
It make your life easier..."


- Вярно, че слънцето идва малко в повече, както отбелязва kaiser.soze, но е търпимо. Можем да приемем, че продуктът ще носи слънце в телата ни. Обаче губиш последователността в разказа:
1. Пияницата взема питието при ниско слънце.
2. Отваря и пие в сумрака след залез.
3. Тъмница
4. Беснее енергично пак на слънце.
Точка 4 кога се случва? Чак на следващия ден ли? Като за енергийна напитка е доста време.

- На едно място ти липсва черния кроп по хоризонтала при разделянето на екрана.

- Имаш цели 7 секунди с трите клипа (търкалянето, обикаляне на дървото и въртенето на главата). Много са 7 секунди. Освен това двата изразяват енергичност, а този с главата - малоумие. Няма да пия Ред Бул, ако ще приличам на олигофрен. Трябва ти подобно действие като на другите два.

- В последното минаване пред камерата, (когато се прави на Лебедово езеро) пак имаш 6 излишни фрейма, в които той е излязъл от кадър и нищо не се случва. А след тях имаш още 20 фрейма тъмница. И двете са излишни. Трябва още на финала на движението да тръгне да влиза слогана.

- Финалният кадър с питието... извинявай, няма да го коментирам. Направо е като заснет в някоя кабеларка. [smilie2]

- Това "metaphorically speaking" е излишно. Първо няма да има кой да го прочете. Този похват (да кажеш още нещо, след като сме видели продукта) се употребява в клиповете, но се прави някакъв гег, който да внесе хумористичен завършек или да задържи вниманието. Да даваш още текст на зрителя е безсмислено.
И второ, няма нужда да обясняваш, че "дава криле" е метафора. Всички приемат за нормално лекото преувеличение в рекламата. Освен това е метафора, която редовно се употребява в ежедневието. Зрителят решава, че го смяташ за тъп или му обясняваш като на първолак. Зрителят никак не е прост, ще знаеш. Не го гледай, че блъска сапунени опери и чалга по цял ден.

Като цяло имаш приятни попадения. Малко повече композиционни решения ти трябват. В средата на клипа всичко се случва в центъра на кадъра и всичко е в едър план - все едно го е снимал друг човек.
Това смесване на визуални стилове... не съм много сигурен, че е добре. Първо имитираш ням филм, после се правиш на Тарантино (въпреки, че разделянето на екрана е от 70-те, а не негово), което пък губи усещането от немия филм.



Публикацията е редактирана (12-10-07 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: marchello   
Дата:   12-10-07 22:33

[smilie18]

много е откровено.

лесносмилаемо е. твърде според мен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-10-07 01:09

e-mil https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gif

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: 12myxu   
Дата:   13-10-07 05:23

dosta iz4erpatelno , ne bqh podgotven, tuk obiknovenno drugo se slu4va, nqma zna4enie mersi za preporukite

film4eto otiva na laguardia film fest toq uni mi kazaha dnes

Отговори на това съобщение
 Re: daite si mnenieto (ako moje dnes)
Автор: e-mil   
Дата:   13-10-07 06:08

Ми, честито! Дай боже, тая година фест, догодина истинска реклама [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.