Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 20:39

нали? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: BORISoFF   
Дата:   15-09-07 20:40

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 20:41

“Ако човек има защо да живее може да мине без всякакво как”


Животът на всеки човек е различен, защото всеки сам избира как да го живее - да му се наслаждава или да се отдава на проблемите.
“Ако човек има защо да живее, може да мине без всякакво как.”Ако има движеща сила и в най-трудните си начинания, то нищо друго няма значение, човек усъвършенства душата си.
Този, който е намерил защо да живее, открил смисъла на живота си, успява по-добре не само да преодолява конкретни трудности, но дори да оцелява в изключително тежки ситуации, твърди Виктор Франкъл. Неговите разсъждения са върху концлагерите, където са оцелели единствено хората, които са имали защо да живеят-любими хора, деца, близки. Етимологията на логотерапията му - “лекуване със смисъл” – разкрива, че човек живее истински само, ако има нещо или някой, което да го прави щастлив и да забрави всичко останало. Когато извърви пътя до щастието си и открие истината на съществуването си, всеки забравя да си задава въпросите,защото е намерил това,към което се е стремил.
Древногръцкият философ Епикур смятал, че всяко удоволствие е благо. А Аристеп, основателят на хедонизма, твърди, че щастието е сума от всички удоволствия в нашия живот. Всеки човек през битието търси щастието. То е субективно и всеки сам за себе си трябва да прецени кога го е намерил. Докато стигне до това, което е най-важното в живота му, човек си задава много въпроси, ”всякакво как”. Всичко го интересува, до момента, когато открие това, което да го мотивира; това, заради което да живее.Защото тези въпроси не трябва ли да отговорят къде е личното щастие?Когато вече го има, той знае отговара.
Жан-Франсоа Ревел, един от най-известните съвременни френски философи, издава книга, в която чрез сюжет задава най-интересните и трудни въпроси, които занимават човечеството : ”Има ли смисъл Животът?”, ”Има ли човек свободна воля?”, ”Защо има страдание,войни и омраза?”, ”Можем ли да въдем щастливи?” и др. В края на книгата си, философът убеждава, че всеки може да намери това, което да го води напред и тогава вече той спира да се интересува от отговорите на въпросите.
Трудно човек открива смисъла на битието си, но когато го открие всичко останало губи значимост.Намерил ли е това, за което да живее-той знае вече всичко, което до осмисля живота му. Но ако това, заради което живее е единственото важно нещо за този човек, то наистина трябва да му се наслаждава всеки ден, всяка минута и секунда.



Публикацията е редактирана (15-09-07 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 20:47

И кво следва ся от тез общи лафове на тоз и онзи? [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: neddrag   
Дата:   15-09-07 20:49

Ако човек има защо да живее може да мине без всякакво как - намиреа начин да реши как.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 20:49

не са общи [smile] и не на този онзи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 20:51

Ами Ницше го е казал, другите да кво са ни да ги слушаме? [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5] След толкова много "откровения" и разсъждения върху смисъла на живота, той изобщо не се е променил към по-добро за човечеството [cool] [smilie7] Та отговорете си има ли смисъл от подобни разсъждения [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 20:54

има[smile]
всеки има лично мнение [smile]
Амиго,есето не го е писал Ницше [smilie18]

кажете какво е вашето становище [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 20:59

Това т.нар. есе засяга различни теми, по коя търсиш становище? [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: chiphead   
Дата:   15-09-07 21:02

за да няма "как" - тва означава - да си наясно със себе си. да си толкова наясно, че да си уравновесен. случвало ми се е, за съжаление - малко след тва - излизат някакви проблеми, и отново си в дуализъм - "тва ли да направя или онова" ...

"да няма как" - за мен е почивка от непрекъснатите нерви, и размисли, от непрекъснатото избиране - кой път да избера. това е осъществимо, не е утопия [smile] [smile] [smile]

сега, дали "Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как" - ми имал съм за какво да живея - и в такъв случай - са повече въпросителните, защото непрекъснато се чудиш - дали всяка малка стъпа която правиш, е добра за това, за което живееш ... по-трудно е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:08

остави Ницше.
само мисълта е негова...това е философска тема.искам становището ти по темата [smile] твоето мнение.ако човек има за какво да живее може ли да мине без всякакво как?има ли толкова важно нещо за теб,че да приемеш всичко останало,каквото и да е положението?виж становището ми ...кажи ти как мислиш [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:09

моето беше за Амиго [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:11

Чипи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: ukk   
Дата:   15-09-07 21:12

всяко какво е едно малко как на следващото по-голямо какво [smilie21] ... но това прави живота интересен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:13

така е,Уки,но ти можеш ли без това как ако иаш това,за което живееш /хипотетично...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 21:13

Чипи добре го е казал. [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: ukk   
Дата:   15-09-07 21:15

ми без как няма как да достигнеш какво-то, а аз къвто съм нетърпелив - веднъж като разбера какво/защо искам и веднага пчвам с как-овете. не може без как

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:26

Трудно човек открива смисъла на битието си, но когато го открие всичко останало губи значимост.Намерил ли е това, за което да живее-той знае вече всичко, което да осмисля живота му. Но ако това, заради което живее е единственото важно нещо за този човек, то наистина трябва да му се наслаждава всеки ден, всяка минута и секунда.
винаги има "как"!ежедневието,желанията,мечтите/нашите и не само го налагат...бита....хич не без него...налагат "как" в този му смисъл/

въпроса е по - скоро философски.когато имате за какво/оставете горе споменатите бит,ежедневие и пр.../ продължава ли търсенето?

До колко е важно човек да намери смисъла [smile] и когато го намери ,колко важно става всичко останало?какво търсите след като намерите щастието?/за мен то е любовта,любимите хора,семейството/

всеки гони целите си,то е ясно.всеки търси най-доброто за близките.каква е вашата цел след това? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 21:26

The Sanskrit term Dharma signifies the underlying order in nature and life (human or other) considered to be in accord with that order. The word Dharma literally means 'that which upholds or supports' (from the root 'Dhr' - to hold), here referring to the order which makes the cosmos and the harmonious complexity of the natural world possible. Dharma is a central concept in Indian civilisation where it governs ideas about the proper conduct of human life. So central is it, indeed, that the symbol of the dharma - the wheel - takes central place in the national flag of India.

In its most frequent usage (in the sphere of morality and ethics) dharma means 'right way of living', 'proper conduct', 'duty' or 'righteousness'. With respect to spirituality, dharma might be considered the Way of the Higher Truths.

Разбрахте ли ся? [cool] [smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: autosvet   
Дата:   15-09-07 21:35

В една друга тема бях написал че философията е една псевдо наука водеща до обърквация на АЗ-ът.

Помислете над този въпрос в съботната вечер и чак тогава Ницше.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Amigo   
Дата:   15-09-07 21:37

autosvet написа:

> В една друга тема бях написал че философията е една псевдо
> наука водеща до обърквация на АЗ-ът.
>
> Помислете над този въпрос в съботната вечер и чак тогава Ницше.



Мдааа, да си спомним само за оня кретен Маркс е напълно достатъчно като потвърждение [cool] [smilie7] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Safira   
Дата:   15-09-07 21:42

ох...аз питам за вашето мнение.оставете Ницше.не четем Ницше...

зададох въпрос.да,цитата е негов,но аз питам за ВАШЕТО МНЕНИЕ!.не сме философи и не става дума за това.

нека темата бъде лично отправен въпрос

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: autosvet   
Дата:   15-09-07 22:21

Живота е такова нещо, че дори и да имаш за какво да живееш той винаги намира начин да обърка нещата и тогава неизбежно стигаш до въпроса как да оправиш това което се е объркало, след което и до въпроса как така се обърка.



Публикацията е редактирана (15-09-07 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: Императорът.   
Дата:   15-09-07 23:30

Свет - Философията НЕ е наука - тя стои много НАД науките.
Сафира - Фриц Ницше е №1, що не му се кефиш? Адмирации за темата и становището ти инак, да. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако човек има за какво да живее може да мине без всякакво как
Автор: autosvet   
Дата:   15-09-07 23:38

Какво е наука тогава и защо нещо по имагинерно от i може да се самопоставя над другите неща с които се занимава човешкият мозък.

Ницше найн ...



Публикацията е редактирана (15-09-07 23:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.