Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: slyn4ogled   
Дата:   26-08-07 20:58

Гледате/гледахте ли "Спасяването на редник Райън" ? Не знам дали е защото съм в тази сфера, но началото на филма заедно с всички ефекти на камерата, ме накараха да се чувствам на самото място. Има ли някой съпричастен, или да ми изтривате темата ? Също така, ако някой има под ръка сайтове с подобна фотография, да ги бутне насам [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: OnLine   
Дата:   26-08-07 21:00

защо пък фотография [smile] това са си кино/видео ефекти

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: slyn4ogled   
Дата:   26-08-07 21:05

Знам, че са видео-ефекти, колега, но питах именно за подобни фотоси ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: OnLine   
Дата:   26-08-07 21:07

освен цветово , как да пресъздадеш строб ефекта , които изпуска по около 1 -2 фрайма на сек и се плучава това трасиране на картината [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: flipbeat   
Дата:   26-08-07 21:25

великолепна история.най-правдоподобният филм,според очевидци

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в
Автор: charger   
Дата:   26-08-07 21:37

eто ,четете за операторът на филма и как е постигнал някои ефекти в изображението ;)http://www.filmreference.com/Writers-and-Production-Artists-Ja-Kr/Kaminski-Janusz.html



Публикацията е редактирана (26-08-07 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   26-08-07 21:39

Това е най-добрият филм на военна тематика, който съм гледал. Наистина е много изпипан. И я няма типичната за американските филми сълзлива любовна история като тези в Пърл Харбър и Враг пред портата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: cade   
Дата:   26-08-07 23:27

коя сфера? военната?

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Cristinel   
Дата:   26-08-07 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Cristinel   
Дата:   26-08-07 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Cristinel   
Дата:   26-08-07 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: ibk   
Дата:   27-08-07 00:07

освен цветово , как да пресъздадеш строб ефекта , които изпуска по около 1 -2 фрайма на сек и се плучава това трасиране на картината

Не се изпускат по 1-2 кадъра със строб, а се снима на по-висока скорост. При киното стандартната скорост на затвора е 1/48. Ако снимаш на 1/100 или 1/200 става номера (работи и при видео, когато снимаш "прогресив").
... но ти трябва повече светлина естествено. Началната битка в Гладиатор е снимана по същия начин.

Цветовете са постигнати чрез Bleach bypass (не си спомням точно начина, но се пропускаше част от процеса при проявяване)

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: kolov   
Дата:   27-08-07 00:22

[smile]тъкмо Визионер ми обясняваше 4е снимат на 1/1000 и за ексцентрик в стоиката на камерата за подскачането и[smile] абе интересни неща,оператора е[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: gogo   
Дата:   27-08-07 12:33

Хаха изпипан... може би от към ефекти и фотомурафети... иначе рядко има по-евтин агитационен материал [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Frida   
Дата:   27-08-07 14:29

ефектите може и да стават за нещо, но като чуя за американски военен филм, където хамерикански синове ходят да превръщат чужди градове в руини в пристъп на патриотизъм, ми се повдига ... гнусно ми е дори да говоря за подобен боклук от към естетическа и морална гледна точка

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Стефан   
Дата:   27-08-07 15:46

Frida, gogo, някой по-горе беше написал, че има, хм, известна разлика между "Спасяването на редник Райън" и филми като "Пърл Харбър". Ако не сте разбрали даже имаше протести когато излезе филма, задето в него са показали някои, да ги наречем не особено благопристойни сцени, например как съюзнически войници застрелват предаващи се германци (някои ветерани веднага се разреваха, "а не нямаше такива работи", сякаш не знаем как е на война). Да не говорим в началната 20 минутна батална сцена от десанта в Нормандия, която наистина определено не е за хора със слаби нерви каква пропаганда може да има, т.е. то и там може при желание да се намери пропаганда наистина, как сред тоталния хаос и пълната катастрофа в която се превръща десанта на Омаха бийч успяват все пак да пробият, но за момента това наистина е един от доста реалистичните военни филми, поне до колкото може да се направи. Сигурно може да му се намерят всякакви кусури, но не бива с лека ръка да го слагате в един кюп с пропагандните бози.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: vampyr   
Дата:   27-08-07 15:48

samo purvia polovin chas e super

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: diego_simeone_14   
Дата:   27-08-07 15:54

Плакатен, та дрънка ... ама той Спилби друго не може да снима- толкова е еднопластов, че няма накъде.

Колкото до, хм, "най правдоподобния" ... реализмът от битките, не прави един филм правдоподобен...

"Иди и виж" на Климов и тогава се изказвай за войната, кой какво снимал ... Мирно, редник... скаутска работа... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: vampyr   
Дата:   27-08-07 15:56

Idi i vij ima mnogo skapan sound i soundtrack, inache si struva

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: slyn4ogled   
Дата:   27-08-07 22:50

Frida написа:

> ефектите може и да стават за нещо, но като чуя за американски
> военен филм, където хамерикански синове ходят да превръщат
> чужди градове в руини в пристъп на патриотизъм, ми се повдига
> ... гнусно ми е дори да говоря за подобен боклук от към
> естетическа и морална гледна точка


Без да се заяждам - чии войници не са сравнявали чужди градове със земята под прикритието на някаква цел - били те немци, руснаци, американци или занзибарци... Освен това точно в този филм градовете ВЕЧЕ бяха в руини [ezik]
Иначе филма наистина на моменти може би е с пресилен реализъм и драматизъм. Но който не е виждал брата си по оръжие да търси разни части от тялото си всред труповете, няма как да знае за какво става дума - определено е повече от брутално.
Но въпроса ми беше друг де, и досега само един-двама откликнаха на него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: Cristinel   
Дата:   27-08-07 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: fff   
Дата:   27-08-07 23:17

Подготвян 2 години и накрая почти нищо не е станало така както трябва да стане. Примерно преди десанта е имало бомбардировки по брега точно за да се направят кратери за пехотата. Вместо на брега бомбите падат зад немските бункери. Танковете на американците потъват, защото са оставени доста по-далеч отколкото трябва, а и екипажите объркват посоката ориентирайки се по някакъв купол на брега и се обръщат лошо спремо течението.
Парашутистите от предната вечер така безразборно са спуснати, че едвам се прегрупират камо ли ефективно да обезвредат артилерия и прочие за настъпващия десант откъм морето.

Успехът е плод на масовка. Немците очакват десанта, но не се знае кога и къде и затова силите за разсеяни по цяла северна Франция.

Най-големият десант да, но не и най-голямата битка!

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: dobria_starec   
Дата:   27-08-07 23:18

ффф и ние имаме дискавъри

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: fff   
Дата:   27-08-07 23:21

dobria_starec, всички имаме и интернет и телевизия. Хайде да закрием форумите и всеки да се затвори в стаята си и да не обсъжда нищо с никого, защото видиш ли може да го знае от другаде.
Надявам се осъзнаваш, колко глупаво седи забележката ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Ефектите в "Saving Private Ryan"
Автор: canonio   
Дата:   27-08-07 23:22

Ама к'ъв звук има в "Saving Private Ryan"" ??
За мен половината в един филм е звук. Никога не гледам рипнати боклуци. Чаааааааак като дойде с 5.1 тогава...
И като взема филм от видиотеката, ако е стерео им го връщам веднага.[smilie23] Мама им мошеници, уж оригинални ЦД-та, пише ДТС звук, пък то някво стерео.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.