Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Немците и кафето...?
Автор: ddimo   
Дата:   22-08-07 08:59

Защо кафе, което е пакетирано за/от Германия е задължително кисело? Баси... Мислех си, че само нас ни "цакат" с разни ерзаци, ама след като си купих третото кафе с немски надписи по опаковката и то има същия гаден кисел вкус...[smilie2]
А иначе всичко си му е наред - и цвят, и аромат, и каймак - всичко [smilie8]
Все едно му слагат нещо вътре, та немеца да си каже "баси гадното!" и да удари една бира на закуска. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: мара   
Дата:   22-08-07 09:08

пич, арабиката е кисела! тя е и ароматна... ако я прекараш на фурна на 300 градуса за ден и половина, спира да е кисела и става горчива. въобще кат си влезеш вкъщи след тоя ден и половина, животът ще ти се вгорчи...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: мара   
Дата:   22-08-07 09:11

без майтап- пробвай насипна "колумбия", в краен случай- "коста рика". тва ако все пак искаш ароматна арабика. ако искаш да ти е горчиво, не се хаби- робуста от нисък клас(индонезия) върши работа. и по-препечена...

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: tnt   
Дата:   22-08-07 09:23

Нова Бразилия, братче! [smilie5]
[smilie5] [smilie5]
За шварц кафе, само арабика [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-08-07 09:28

нова бразилия - огън кафе - такива киселини ми докарва че два дена и 3 кг сода не могат да ме успокоят.....


а кафето е кисело ако си си взел такова.... даже си пише да не се ползва мляко ами си имат смециална сметана.... щот млякото се пресича....

немеца така си го харесва....

а кафета бол....

аз например си вземам моунтин дю.... с различни аромати
излиза ми по 40 кинта килото[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   22-08-07 09:35

Немците си пият кафето по стара тяхна изпитана рецепта, като задължително прибавят препечен корен от цикория. Ако на цвета това не се отразява, на вкуса - силно [smilie7] Придава горчиво-кисел вкус.


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-07 09:37

3 в 1 - добавя се вода на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: ukk   
Дата:   22-08-07 09:39

бе да не ти е ръждясала кафеварката? [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-08-07 09:40

абе и аз пия 3 в 1 ама убавото кафе си е убаво....

сутрин да вкараш нещо ароматно и приятно на вкус си е 10000000 пъти по-добре от колкото да изпиеш 5-10 елита или нови бразилии през деня


ма това касае май сами смокърсите.....


но съм имал случаи
на една госпожа дето ми направи услуга и подари пакет скъпо американсо кафе (около 36$) и тя каза че такива боклуци не пие.... истината е в нова бразилия....

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: carl_cox   
Дата:   22-08-07 09:46

ddimo - пий нес кафе :) това е истината :)


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: ukk   
Дата:   22-08-07 09:46

ай сичките 3в1-ци не ми говорете за хубаво кафе :-) как можете да разваляте кафето с некви млека и захари [smilie11] [smilie11] [smilie11] хубаво кафе - или в Азия, или абсолютно чисто, купена някаква хубава селекцийка на зърна, смляна пред теб и да си го направиш на кубинка, без каймаци и други признаци на менте-кафе [smilie5] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: ddimo   
Дата:   22-08-07 09:56

До тук май само Моби е прав[smilie7]
Щото говоря за марково кафе, което съм купувал и във варианти, произведени не за немския пазар, и вервайте ми, нема нищо общо.

Джъмбо, да не говориш за ароматизираните Green Mountain? Ако да - кажи къде ги намираш на 40, щото аз съм ги виждал само в Елемаг, а там гонят 80!

Иначе, едно от добрите кафета, които съм пил напоследък, беше някаква специална селекция на Segafredo - перуанско кафе.

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-08-07 09:56

Димо споделям ти мнението. Немците пият отвратително (кисело) кафе, което и аз не понасям. Миналата година 6 месеца се чудих какво да пия там и карах на някакво насипно капучино

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   22-08-07 10:07

"* * *

— Ще ида до „Дионисус“ да изпия едно кафе — оповестявам. — В нашия реномиран хотел кафето е отвратително.
Кафето в „Европа“ наистина се прави по стар немски обичай, сиреч повече цикория и по-малко кафе.
"


- Денят не си личи от заранта


та ще се възползвам от хронологичните познания и педантизма на някои соц. писатели по въпроса, ако , че са презирани и нечетени като такива от някои форумци [smilie18]
нали амиго, - човекът-читанка [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: мара   
Дата:   22-08-07 10:16

иди в ОБОРОТЕН магазин за кафе на зърна(щот кат е извертяли, еби го...)
поръчай си смес от:
2 части КОЛУМБИЯ
1 част САНТОС
1 част КАМЕРУН
това не е кисела смеска!
ще добиеш нещо много близко до най-добрите образци. но да не забравяме, че всичко е въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-08-07 10:16

Срария немски обичай немците могат да си го заврат някъде. Това ако е хубаво кафе аз съм трамвай..

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: Cristinel   
Дата:   22-08-07 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   22-08-07 10:18

А някои има ли представа каква трябва да е сместта, от която да стане силно и ароматно кафе на тия домашните шибани машинки, дето колкото и да ги тъпчеш изплюват нещо рядко като шварц [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   22-08-07 10:20

Иначе аз по-хубаво кафе от италианското ристретто, приготвено в Италия не съм пил!
незнам какво става, но всичките му тукашни аналози нищо не чинат, машинките италиански - също.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: мара   
Дата:   22-08-07 10:20

моби, поръчвай да ти ги смелят ситно, колкото и да ти приказват, че ще запуши машинката! хич не им вярвая, па и нова че си купиш, кат се прецака [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: carl_cox   
Дата:   22-08-07 10:24

Mobby_Dick - какво и да правиш, от шварц машина не вярвам да извадиш кафе със силен и плътен вкус :)

честно казано, не съм и много въодушевен от домашните кафемашини.

това е машината за мен [smilie5]
https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/iwac0427.JPG
http://www.igourmet.com/images/products/150bialetti.jpg


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-08-07 10:25

Автор: carl_cox
Дата: 22-08-07 09:46

ddimo - пий нес кафе :) това е истината :)



екстракт изваден с обработка на кафето с нам квиси киселини....

а и е кисело и то....


иначе пия но рядко


а да обърках се с друга марка.... зелена планина е

от едно магазинче около южния парк го вземах ама не съм ходил от година щот братчетката праща американско или старбъкс

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: _alice_   
Дата:   22-08-07 10:26

карл, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

и аз такава кафеварка ползвам , а си мислех, че няма други останали ретро като мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: мара   
Дата:   22-08-07 10:28

и аз!

Отговори на това съобщение
 Re: Немците и кафето...?
Автор: carl_cox   
Дата:   22-08-07 10:29

джъмбо - аз съм в южният парк и май се сещам за кое кафе-магазинче говориш - ако не са го развалили де[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.