Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Водата
Автор: jester   
Дата:   17-08-07 12:00

Това ме натъжи. И то не защото само по себе си е тъжно, а защото звучи някак реалистично.

http://www.spetrov.com/think-about-the-water

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: Todd   
Дата:   17-08-07 12:32

мдааа, всеки го е ударил през къра за тва...

ма си мисля че една -две или повече атомни бомби ша забавят процеса .
Малко да намалеят тия свини де само искат да лапат...и серат.

[smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: zed   
Дата:   17-08-07 12:56

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: balduinova   
Дата:   17-08-07 13:07

https://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: desi_angelova   
Дата:   17-08-07 14:22

i nai-tajnoto e che e absolutno realistichno i predstoqshto.....
ima edna knjka "Smartta na zemqta" se kazva....preporachvam vi q....

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: ibex   
Дата:   17-08-07 14:40

Ужасно. Не знам какво да си мисля, не искам да си мисля, че е неизбежно. Миналата събота се качих по Медвенската река до водопадите "Скоковете". Пих вода направо от реката, беше невероятно чиста и с доста по-приятен вкус от софийската... Искрено се надявам така да остане и за напред. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-07 15:51

Звучи реалистично, защото е реалност. В момента около един милиард души нямат редовен достъп до вода. По цял свят около екватора водните басейни драстично намаляват нивата си.
Езерата Тошка
Езерото Виктория
Китайските реки

И не е само проблем на черните и жълтите. Спомнете си, че още преди 5-6 години британското правителство призова да се строят къщи само с една баня. А климатът в България от субтропичен упорито преминава в тропичен.

Време е да свикнем, че следващите войни няма да са за нефт, а за вода.
Малко документи по въпроса


Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: jester   
Дата:   17-08-07 16:13

То май още в Библията го има като предсказание, че един ден на земята водата ще е по-ценна от златото.

Ами аз се къпя нормално с около 23-26 литра вода (сумарно топла + студена). Жена ми обаче май не може да падне под 70-80 литра. Поне я понаучих да спира водата докато се насапуниса и т.н. Казва, че в нейното семейство никой никога не е спирал водата докато се къпе, бръсне, мие и т.н.

Миенето на чиниите в миялна машина пести много повече вода от миенето на ръка, прането на пълна пералня е по-екологично от въртенето на два парцала вътре.

Всеки от нас би могъл да помогне, защото само 1% от всичката вода на земята става за пиене, а с това топене на ледниците не знам докъде ще я докараме.

Не знам дали сте чели в един от последните броеве на National Geographic статията, "Сбогом на ЛЕДА". Тъжно и ужасно.

Едно от нереалистичните неща в линкчето, все пак е, че водата практически няма как да свърши, но не знам защо не може океанската вода да се преработва в питейна, някой знае ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-07 16:30

Това за миялната машина не го знаех. Понеже живея сам никога не съм имал нужда от такава. Сигурно ли е, че пести вода?

Би трябвало да може да се преработва океанската вода. Щом в космическите станции преработват отпадната вода, сигурно може и океанската.

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: pmartinov   
Дата:   17-08-07 16:42

То май още в Библията го има като предсказание, че един ден на земята водата ще е по-ценна от златото.


И Ванга го каза ...


скоро,скоро...

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-07 17:00

Сбъркали са в Библията. Пластмасата е по-ценна. На една бутилка от 500мл минерална вода, 3/4 от цената е в опаковката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: navy   
Дата:   17-08-07 17:01

И тук ли песимисъм [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: Стефан   
Дата:   17-08-07 18:27

Хайде стига глупости, защото проблеми с питейната вода действително има и много по-сериозни се задават, но подобни изсмукани от пръстите сценарии вместо да привлекат вниманието само правят проблема да олекне. Ще кажеш че някой се кани да изстреля цялата налична вода на Земята в орбита заедно с половината атмосфера [smilie10]
Окенаската и морската вода разбира се може да се преработва в питейна, само трябва енергия и затова е икономически неизгодно, освен в някои държави дето имат повече нефт от колкото вода... Построяваш един ядрен реактор специално за дестилиране на морска вода и нямаш проблеми. Ако най-накрая се справят и с термоядрения синтез вече ще е съвсем идеално - ползваш морската вода и като гориво и като суровина за производство на питейна вода едновременно... Но да не се стига дотам да опираме до преработка на морска вода...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   17-08-07 18:28

Които каквото надроби, такова ще сърба.

колкото и да му се струва абстрактно и невероятно [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: geezer   
Дата:   17-08-07 19:05

абе .. .. .

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: jester   
Дата:   17-08-07 19:10

е-мил

ами експериментирах си, понеже и аз не вярвах :)

както и с къпането, това с литрите не ми е дошло свише. Просто трябваше да избираме обема на бойлера към газовото котле в жилището и се оказа, че максимумът е 70л, което ни хвърли в потрес и затова аз започнах да засичам, за да преценим с жената.

Направи си следния експеримент. Покани приятели, използвайте чинии, чаши, прибори колкото искате, не пестете (но само заради експеримента). Натрупай всичко в мивката, запретни ръкави, засечи показанията на водомера и измий всичко. После ми кажи колко и какви съдове си измил и с колко вода (общо топла и студена, ако си на ТЕЦ) си изразходвал.

После и аз ще ти кажа колко вода гълта миялната машина вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-07 19:22

Е-хее-е [smile]
Дългият ми опит показва, че като поканя приятели, подготовката на опита свършва късно през нощта. И накрая празните бутилки са по-голям проблем от чиниите и чашите.[smilie5]

Лесно може да се сметнат приборите за едно четиричленно семейство. Ако предположим, че през деня всички са на работа и училище - значи закуска и вечеря.

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: navy   
Дата:   17-08-07 20:00

Сложете бутилка девин за 2 седмици на топло на балкона и гледайте каква зеленилка ще развъди [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Водата
Автор: Cristinel   
Дата:   17-08-07 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.