Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 какво трябва да стане...?
Автор: gorbi   
Дата:   06-08-07 19:28

какво трябва да се случи в милата ни родина за да се случи някакъв оздравителен катарзис....

краде се на поразия вече 18 години от едни и същи нагли мутри, няма държавност на никакво ниво, поголовно не се спазват законите, полиция почти няма, съдебната система е разядена от корупция, сблъскваме се с арогантността на олигарсите на всяка крачка и въпреки това - няма гражданско недоволство....

та според вас - какво би катализирало процеса на гражданско недоволство, какво би накарало тълпата да пребие стотина депутати и министри, да им изгори колите и къщите и т.н.

или да си седим си гледаме кефа пред компютъра и телевизора..... и накрая ако свърши ракията и банката ни вземе колата и къщата да ходим да работим в гръцко и испанско и т.н.... ??

Аз все още съм доста оптимистично настроен.. Но реализмът в мен много ме трови .... как е при вас??

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: dkork   
Дата:   06-08-07 19:32

ооох като влезем в калъпа .....сичку ша са опрай
апропо ..и аз охкам оптимистично[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: OnLine   
Дата:   06-08-07 19:32

същото ...
но го има и момента - ще излезеш ли да стачкуваш , когато си на работа ... не мисля ,че работодателя ще е много щастлив от факта

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: BORISOFF   
Дата:   06-08-07 19:33

Горби, доста ме учудва тази твоя тема. До сега винаги, дори и насила, си бил ведър оптимист.


И по темата: невъзможен е такъв катарзис според мен...Гражданското недоволство си го вихрим в кръчмата, а после си блеем кротко [smilie8] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: dkork   
Дата:   06-08-07 19:34

е ти ме разби ....
работа има бол...
няма качествени хора ....

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Amigo   
Дата:   06-08-07 19:35

gorbi започна да си задава същите въпроси като мен [cool] [smilie7] [smilie8] [smilie8] Мдааа, доста съм мислил върху това и наблюдения имам и мога да кажа, че нищо няма да стане [cool] [smilie2] Просто защото... абе реализъм - това е. [cool] [smilie21] Поради много причини. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: dkork   
Дата:   06-08-07 19:38

аз вс стигам до извода че ...светлото утро дет го чакаме е далеч ...щот сега наближава полунощ......
е мога ли да избирам кога да живея..затова го правя сега ...колкото мога и колкото ми позволяват...колкото го разбирам и както го разбирам....
ай по-весело
"НАСЛАЖДАВАЙ СЕ НА РАЗХОДКАТА ПО УЛИЦАТА И НЕ МИСЛИ КАКВО ТЕ ЧАКА ЗАД ЪГЪЛА"Х.ГРАНТ[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Phoki   
Дата:   06-08-07 19:41

Скоро жткриват ловния сезон..... дали няма да разрешат "едрия градски дивеч"?.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: mitaka   
Дата:   06-08-07 19:51

Често и аз си задавам подобни въпроси.По принцип бях оптимист ,но сега вече ми еясно ,че няма надежда.Керванът ще си върви ,но кучетата няма да лаят![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: flipbeat   
Дата:   06-08-07 20:17

няма надежда.

няма причина да се оправим,наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Jamess   
Дата:   06-08-07 20:36

Всичко е свързано с коефицента на интелигентност, който от своя страна обуславя едни или други човешки потребности, действия(протоводействия) и като цяло мнението ти за това, което се случва около теб.
Ако си тъп, но хитър, все ще се наредиш някъде на софрата, щото бащата на баща ти така е направил навремето и завързвайки здравите връзки е уредил поколението(че и поколенията) след него с познати в меверето, селския съд, калотина, общинския кенеф.Така и на теб не ти се налага да се бориш с вятърни мелници, да се жалишщ от тоя и оня, камо ли някъде в теб да се надигне "народонедоволството" и да пребиеш с гьостерицата някой дето те е надупил.

Всеки се оправя някакси в тая държава.Всеки му е намерил цаката за себе си.Но не и за държавата.Камо ли за гражданското общество.

Толкоз.


Горби, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Amigo   
Дата:   06-08-07 21:02

За да има гражданско общество в България трябва да има достатъчно хора с узряло съзнание. Това предполага:
1. Наличието на лична отговорност към света около теб. От най-малкото нещо до взимането на политически решения. Дали ще хвърлиш една хартийка или фас на улицата, ще паркираш все едно че караш Камаз и други коли наоколо няма, или ще прецакаш някого в бизнеса или пък цял народ заради собствения си егоизъм - всичко това говори за безотговорност. [cool]
2. Съзнание за свобода и липса на страх от "по-висшестоящите" - все закърнялости у средностатистическия българин.
3. Разграждане на системата мой човек - твой човек и "прееби другарчето" [cool] [smilie7] Свързано с т.1 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: ALBIREO   
Дата:   06-08-07 21:06

Просто някой трябвад а тръгне...
Има насъбрано напрежение.
Не един човек, а организация от значително повече хора.

Като чуя оправдания от типа "ами на работа съм", "ами имам деца, имам какво да губя"... [smilie23]

Ей това страхопочитание, липса на решителност, търпимост и стремеж към "лесност" ни вкарват в трапа. Всички!

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: ibk   
Дата:   06-08-07 21:16

"Па нема ли кой да палне плевнята на кмето?"

Много мъдрост и истина има в това изказване.


Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: rebecka   
Дата:   06-08-07 21:21

ма аз тоя път съм съгласна с амигоса, промените тръгват от самите хора първо, после правителството

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: jdam   
Дата:   06-08-07 21:26

ne vyarvam v katarzisut, po princip

mutrite otdavna ne sa problem, dokolkoto ne bih opredelil zloupotreba s pozicii, kvito i da e, kato prestuplenie

mislya, che kogato se nauchim da budem glupavi


Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: navy   
Дата:   06-08-07 21:28

Тарикати ще има винаги, докато има и бунаци [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: rebecka   
Дата:   06-08-07 21:30

тарикати ше има, докато не почнат да влизат в затвора

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Cristinel   
Дата:   06-08-07 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: ARGO   
Дата:   06-08-07 21:33

ас съм песимист-нищу не стаа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: navy   
Дата:   06-08-07 21:34

Става ми, ставаааааааааааааа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Cristinel   
Дата:   06-08-07 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: navy   
Дата:   06-08-07 21:40

и той кво [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: Cristinel   
Дата:   06-08-07 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какво трябва да стане...?
Автор: jdam   
Дата:   06-08-07 21:44

hahaha, predstavyate li si jorkata, kat mutra [smilie5]

az dosta lesno [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.