Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрост за компютърни чаркове
Автор: holden   
Дата:   05-08-07 11:47

Начи имам нЕкои въпроси относно нов процесор и дъно. Новата щайга ще е главно за редактиране на снимки без игрички или видео редакции. В момента имам 2.8 Мегахерцов процесор и 1.5 Гига рам.

Процесорът трябва да е Интел-ски и да е един от тези щото мога да ги взема с намаление:

Intel® Core™ 2 Extreme Processor QX6700
Intel® Core™2 Extreme Processor X6800
Intel® Core™ 2 Quad Processor Q6600
Intel® Core™2 Duo Processor E6700
Intel® Core™2 Duo Processor E6600
Intel® Core™ 2 Duo Processor E6320
Intel® Core™ 2 Duo Processor E4400
Intel® Core™ 2 Duo Processor E6420
Intel® Pentium® Dual-Core Processor E2160
Intel® Pentium® Dual-Core Processor E2140
Intel® Core™ 2 Extreme Processor QX6850
Intel® Core™ 2 Quad Processor Q6700
Intel® Core™2 Duo Processor E6850
Intel® Core™2 Duo Processor E6750
Intel® Core™2 Duo Processor E6550

Заедно с процесорът е хубаво да мисля и какво дъно ще взема. Мисля да кача 2 гига РАМ със максимално бърза скорост която се поддържа от дъното. Дъното трябва да има слотове за САТА щото имам 2 САТА диска и не искам да ги хвърлям. Ако има повечко ИДЕ входове ще е хубаво че също имам доста ИДЕ устройства. Засега мисля да карам на ХР докато ми дойде мерака за Виста, но искам новата щайга да е достатъчно мощна да може да завърти Виста със всичките му залъгалки.

Пък ако мислите че сегашната ми щайга ще изкара още 2-3 годинки, може хич да се не харча за нова такава.

Давайте идеи че още две седмици съм в Интел и после отиде намалението [smilie5]. Или някой ако знае за нашенски и чуждоземски форуми дето мога да си задам Въпроса, дайте линкове.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрост за компютърни чаркове
Автор: n1x0n   
Дата:   05-08-07 12:39

Не се хвърляй на най-скъпия проФесор, но си сложи 4ГБ памет. Ще получиш повече бързодействие за същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрост за компютърни чаркове
Автор: mixmike   
Дата:   05-08-07 13:29

аз си взех Е2140. и 3ГБ рам.
Е2140 - вярно с малко кеш, ама затова и не грее никак. 1,6ГХз е, но с малко бърникане (наистина нищожно) си го клокнах на 3GHz и боксовия му охладител е напълно достатъчен за да го държи хладен, дори в най-големите жеги. Стига разбира се да имаш достатъчно добре проветрива кутия с поне един вентилатор, който да изкарва горещия въздух навън.
Дъното ми е Gigabyte S3. Най-евтиното от наистина хубавите дъна.
Една две забележки - на дефолтни честоти аналогичните процесори на AMD са по-добри като съотношение - пари/производителност. Така че ако няма да клокваш е по-добре да си вземеш AMD. Дъната за тях са доста по евтини.
Слушай Никсъна, не само заради по-големия обем памет, а и заради това, че след септември месец се очаква поскъпване на RAM паметта и сега е точно момента за купуване. В момента 2GB ДДР800 е около 140лв.
И последно нещо - дъната вече имат по минимум 4-6 САТА порта, което не е проблем за САТА устройствата ти, но е проблем за АТА-та (90% от новите модели имат САМО ПО ЕДИН АТА конектор), на което можеш да сложиш 2 устройства. Не е болка за умиране, тъй като вече се продават и САТА оптични устройства, и АТА стандарта се е запътил към пенсиониране. Въпроса е че може би ще се наложи да си смениш АТА устройствата.

Ако има нещо друго - питай

EDIT: Дали е нужно да си сменяш сегашната машина - 2,8МХз???
Ами ако е само 3мегахерца, я смени. Хората вече са на ГИГАхерци[smilie18]
Сега сериозно...щом си с 2,8 това най-вероятно е Northwood. След като мериш процесорите само по GHz-и, явно нямаш представа за разликите в архитектурата на пентиум4 и Core2Duo. Попрочети тук там за какво става въпрос, ама ако трябва да съм лаконичен Conroe-то ще прегази Northwood-а дори само с едното си ядро.[smilie18]
Има и друго нещо - Новите Conroe процесори, са първите процесори висок клас, които позволяват 100% овърклок с минимални усилия. Досега такъв лесен овърклок на 100% не е предлагал нито един процесор.



Публикацията е редактирана (05-08-07 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрост за компютърни чаркове
Автор: holden   
Дата:   05-08-07 14:32

@mixmike, n1x0n [smilie24] . Срам не срам, от процесори не разбирам, така че благодарско за разяснението.

А 3-4 Гига памет мога ли да ги използвам със ХР или само с Виста?

За АМД-Интел ми е ясно, но от тук ги вземам с намаление, така че ще ми излезе по-ефтино Интел.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрост за компютърни чаркове
Автор: cade   
Дата:   05-08-07 17:24

holden написа:

> За АМД-Интел ми е ясно, но от тук ги вземам с намаление, така
> че ще ми излезе по-ефтино Интел.

и може би по-бавно и по-топло ама пак е друга тема ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрост за компютърни чаркове
Автор: holden   
Дата:   05-08-07 18:06

Ами ще се греем като дойде зимата [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.