Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Добра дума за държавната администрация
Автор: Ivodam   
Дата:   18-01-13 12:12

Преди няколко дена пуснах едно мейлче на Социалното министерство, с което им обърнах внимание, че имаше една грешка, по-скоро пропуск в българския превод на Европейски формуляр Е 401. Рекох си, дано все пак си го оправят и го забравих.

Какво беше удивлението ми, когато днес си намирам в пощата официален мейл в отговор на моя сигнал, с прикачено писмо подписано от цял директор на дирекция. Очевидно в администрация нещо става и има надежда да заработят нещата по европейски! [smilie24] [cool]


http://store1.data.bg/tornado/mtsg.pdf


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Vizov   
Дата:   18-01-13 12:16

Да, понякога и там вършат работа и то добре.

Търсех една заповед на едно министерство, която се оказа, че не се намира в интернет и съответните софтуери. Една много любезна мацка ми го прати по мейл има няма 1 минута след телефонния ни разговор. Това определено ме впечатли.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: C41   
Дата:   18-01-13 12:20

Факт. Понякога поработват тук там. Ганьо да заработи по Европейски? Никога... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Ivodam   
Дата:   18-01-13 12:24

C41: Защо, да не би в Европа да живеят някакви свръхчовеци, полу-богове? На масово ниво са такива невероятни добичета, ограничени и плоски, че направо е отчайващо.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Vizov   
Дата:   18-01-13 12:26

Де бе, те европейските институции 'щото се скъсват от адекватна работа с полза на гражданите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   18-01-13 12:53

Казвал съм го многократно, във всички служби, на всички нива има и свестни хора, ноооо са много малко.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Vinsent   
Дата:   18-01-13 12:54

2010-та изпратих мейл до Борисов, съдържащо икономическо предложение от моя страна.
От канцеларията му след около 2 седмици ми отговориха на мейла, а също така и с писмо до домашния ми адрес, че предложение ми ще бъде дадено на съответните експерти. Също така любезно ми предложиха, ако имам и други идеи, да ги споделям с тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: alsash   
Дата:   18-01-13 14:05

...направо не мога да повярвам.....а ми се иска!

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: DeDomus   
Дата:   18-01-13 14:23

Една птичка пролет не прави...

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Todd   
Дата:   18-01-13 14:26

Никога по никакъв повод не искам и избягвам всячески контакти с чиновници ....[smilie23] Държавни чиновници !


Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: thumper   
Дата:   18-01-13 15:58

Администрацията се подмладява. Но само с ентусиазма на младите не става, трябва и воля от високите нива.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: asahi   
Дата:   18-01-13 19:16

В конкретния случай си е до човека.

Случка от преди десетина дена:
В София, ДСК клон Оборище влиза охранителят (около 60) и доста възрастен човек (75+). Банкоматът задържал картата на дедото. Охранителят му вика - ще се обадиш на този телефон след 2 часа и там ще ти кажат какво ще стане. Ставам аз, става още една жена и отиваме при охранителя. Аз му казвам: "Господине, съдействайте на клиента да се обади по телефона сега." Онзи - "Ама аз му дадох телефон, нека се обади". Аз пак му повтарям, по-бавно и по-вежливо. Жената малко му се развика, излезна управителката, разбра каква е работата и след 10 минути човекът имаше пари от сметката си и дата, на която да си получи новата карта.

Така че до човека е.

Отговори на това съобщение
 Re: Добра дума за държавната администрация
Автор: Ivodam   
Дата:   18-01-13 21:43

Асахи, кое си е до човека? В моя случай писмото ми е минало поне през 2-3 човека, и поне няколко други са взели отношение - да се допълни преводът, да се смени файлът на сайта, и т.н. В разказания от мене случай, и затова го разказвам, усещам реакция на държавния апарат, на хора, които са наистина доста стегнати, и наплашени в положителен смисъл, да не се помайват и да внимават в картинката. Това определено ми носи удовлетворение като на данъкоплатец.

Ти цитираш някакъв случай от частна фирма. Който само ми потвърждава защо се изнесох от ДСК преди много години вече. Ама банката мога да си сменя за нула време, ма не мога да си сменя държавната администрация, затова приветствам очевидните промени към по-добро.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.