Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 07:51

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 07:51

Какво отношение имате към мобилните телефони?
Къде е допустимо и къде не да се разговаря по тях?


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: djfroggy   
Дата:   17-12-12 08:20

Навсякъде е допустимо, стига да знаеш как се разговаря тихо, дискретно и кратко когато се налага. А не в автобуса да се крещи и да се водят разговори по 5-10 минути.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: ценослав   
Дата:   17-12-12 08:22

Телефона използвам само за насрочване на срещи! Баси тая техника, раздели ни![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 08:26

94-та, когато взех първия мобифон Нокиа имах чувството, че се родих. Вече не беше необходимо да вися в офиса за да чакам разговор с някой по телефона.
От тогава, много апарати сменени, но приблизително 18 години не съм изключвал мобилните си телефони, с малки изключения, когато съм на концерт или театър, но и тогава го оставям само без звук.

Тези истории вече споделихме тук преди време в друга тема.
По-интересно е отношението към разговорите в присъствие на други. Кога, къде, колко ограничавате разговорите си в такива случаи?


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 08:43

Веднъж случайно присъствах на интересна случка, ще я споделя.

Обядвах във ведомствен ресторант на известно наше ведомство. На масата непосредствено до моята се хранеше възрастен мъж с достолепен вид, познах го - той беше най-главния тук (няма да споменавам имена, защото човека е известна личност).

Жена, видимо от обслужващия персонал, най-вероятно без да го познава, идвайки с таблата попита дали може да седне на неговата маса, той утвърдително кимна и и посочи с ръка.
По някои време звънна мобилния му телефон. Той го вдигна и първите му думи бяха: момент, че обядвам, а на масата има дама. Обърна се към нея: може ли да разговарям? Жената тогава май предположи кой е и много се притесни. [smile]



Публикацията е редактирана (17-12-12 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: J0R0   
Дата:   17-12-12 09:18

Еден приятел твърди, че мобилните телефони са психотронно оръжие измислено от американците с цел да прецака населението на земята.

Викам му, абе що не го изхвърлиш твоя в такъв случай?

Не ще, вършел работа по телефона...

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 09:33

Телефона е средство за комуникация, а мобилния - най-удобния му вариант.
Нормално е практичен човек да го ползва по предназначение.

Има хора, които обаче му придават особено, някакси мистично значение - дават го само на най-близки, или не отговарят на непознато повикване, или се притесняват да го ползват в различни ситуации, или...

Наблюдавал съм най-различни проявления, повечето от които са ме озадачавали!

Аз например, на хората с които ме свъзва бизнес съм казал, че могат да се обаждат по всяко време на денонощието по работа и, бога ми, те го правят. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Neuromancer   
Дата:   17-12-12 09:52

Аз лично по работа контактувам чрез имейл и скайп. По телефона е почти само с жената, по 1-2 минути седмично. Ама иначе не ме бърка кой как говори.

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Todd   
Дата:   17-12-12 10:09

Телефона служи за да се обадиш - не да разговаряш по него !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

В събота вечерта в някаква кръчма посред нощ стоят на масите и си гледат в телефоните ..... баси .

После се сърдят като им кажеш че не става нищо от тях ...


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: asahi   
Дата:   17-12-12 10:43

Много мразим на кино или концерт човекът до мен да почне да си рови в телефона и да свети.

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: CyberGene   
Дата:   17-12-12 10:50

Няма лошо в телефоните, когато се обменя информация. Обаче има една категория тъпи патки, които ползват телефона като уред за връзка с други патки и водят разговори по няколко часа, в които не се обменя информация, а някакви евтини емоции или още по-зле - просто се поддържа мобилната клетка топла, за да не се покрива със сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: n1x0n   
Дата:   17-12-12 10:53

За да ми е сметката 15 лева на месец с включен дата-план, сещай се колко говоря. Като цяло, мразя телефонните разговори. Обичам да говоря с баща ми, защото с него говорим между 15 и 30 секунди.

Бизнеса си го въртя на 90% през имейл, защото това е правилният начин - да няма после "ама аз казах друго".

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 11:08

n1x0n написа:

>...
> Бизнеса си го въртя на 90% през
> имейл, защото това е правилният
> начин - да няма после "ама аз казах
> друго".

Един приятел също така си върти бизнеса чрез мейл. Изгоря от Оловно-цинковия на Захариев с около $15 хил.
Мейла няма доказателствена стойност при съдебни искове - такива имат само факс, телекс и препоръчани писма с обратна разписка.


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 11:16

Дразни силното говорене на улицата. Преди седмица някакъв викаше яко по телефона, при това на турски, доста дълго време. [smilie2]

А вчера една госпожа със силен глас говори в трамвая в продължение на 4 спирки. Мислех, че вече съм се отървал от нея и какво ми беше учудването, когато след 10-тина минути чух същия глас зад мен на касата в магазина - продължаваше същия разговор... [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: ntonev   
Дата:   17-12-12 11:28

Май темата е по-скоро за културата на водене на разговор... мобилният телефон е само още един начин за водене на такъв.
Явно има хора които трудно преценяват кой разговор е наистина нужен да се проведе при конкретни обстоятелства или може да се отложи за по подходящ момент.
Особено фрапиращи са случаите при бординг в самолета, в автбуса или киното.

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 11:32

Възниква логически въпрос. Ако двама души могат да разговарят в обществен транспорт тихо и културно без да пречат на останалите, тогава защо да не можеш да обмениш също така тихо няколко думи с някой по телефона? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: MOPT   
Дата:   17-12-12 12:14

Аз се притеснявам да говоря по телефона във всякакъв градски транспорт. То в Бг и без това там е шумно и разговора понякога е "не те чувам! какво каза! повтори!". Отделно не искам хората да ми слушат глупостите :)

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: ценослав   
Дата:   17-12-12 12:17

От кво се появиха теЯ преносими телефони, кага потърся жената тя все вика че е в къщи - пере и готви. Ма и аз съм дявол!!! "Стисни котарака за опашката да измяука, че да ти повярвам"!!! Дейва нова техника, само разваля семействата!!![smilie2] [smilie2] [smilie3] [smilie3] [beer] [beer]
Па дали котарака мяука или някой "мачо", фатката е да съм спокоен![beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (17-12-12 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: slav4cho   
Дата:   17-12-12 12:21

Мразя си мобилния,постоянно ме търсят за някакви глупости,едни и същи хора.При първа възможност го изключвам.



Публикацията е редактирана (17-12-12 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-12 12:22

Мобилната комуникация има една съществена разлика от тази по кабелните мрежи. Тя позволява, при нужда, човек да потърси помощ от близък или от приятел.

И какво ще стане, ако имаш неотложна, спешна нужда от помощ, но отсрещния прецени, че местото на което се намира не позволява водене на разговор и ти тегли "майната" с червения бутон? [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: slav4cho   
Дата:   17-12-12 12:32

Мобилният телефон е създаден за улеснение,но в момента нямам никакво уединение.Постоянно ми звънят за безсмислени глупости,което е побъркващо.Изляза ли извън Варна,и знам ли,че нямам работа по телефона,го изключвам.

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: aeobs   
Дата:   17-12-12 12:50

Като МОРТ. Аз също се притеснявам да говоря дори пред познати. Примерно ако сме в някой ресторант, ставам и се отдалечавам на място, където мога да говоря спокойно. Ама те и моите разговори 90% не са за пред хора. [smile]
Иначе вдигам винаги, ако нямам желание просто спирам звука на обаждането, почти всички телефони го имат това а почти никой не го използва. Повечето си натискат червената слушалка. Ако съм игнорирал някой и е спешно ще ми звънне веднага пак или ще ми напише смс най-често. Случвало се е не един път.



Публикацията е редактирана (17-12-12 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: mr_kras   
Дата:   17-12-12 13:11

Стисни котарака за опашката да измяука, че да ти повярвам
Знаеш ли кой котарак и за коя опашка стиска...

Отговори на това съобщение
 Re: За разговорите по мобилни телефони
Автор: ценослав   
Дата:   17-12-12 13:47

Чети хубаво коментарите жЕно д,ръта!!![smilie3] [smilie3] [smilie8] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.