Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:08

Малко банално, но сега открих, че бойлера не бачка. Сутринта ми се видя, че водата е нагрята доста повече от обикновено, погледнах и наистина стрелката показваше доста по-висока температура от обикновено. Помислих, че ще стане беля, ама нямах време, взех си душ и отидох по задачи. Сега гледам, че не бачка пущината...
Иска ми се да се оправи по-бързо това.
Утре ще гледам гаранцията, но най-вероятно е изтекла, че според мен е поне на 7 години...
Та сега трябва ли да източвам бойлера, ако ще викам майстор утре или как се процедира?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Славов   
Дата:   05-12-12 21:10

Да беше казал какъв е...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: kefalcho   
Дата:   05-12-12 21:11

ако ще викаш майстор - той да си го източи [smilie5] Иначе по добрия вариант е ти да запретнеш ръкави и с колективния ум на форума [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 21:11

Мини на ТЕЦ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ltg   
Дата:   05-12-12 21:12

Не го източвай.
Ако трябва майстора ще си го източи за 10 мин.
В никакъв случай не махай защитите. Има прекалено много случаи на взривени бойлери поради тази глупост да се даде защитата на късо или терморелето и да се разчита, че след 1 час ще идеш да го изключиш като загрее.
Щом е на толкова години може и нагревател да е изгорял, а може и терморегулатора да е дал фира. Поискай на майстора да смени всичко с ново за да си спокоен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: imitev   
Дата:   05-12-12 21:13

Щом е прегрял значи терморегулатора е залепнал.

Изключила е защитата...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: dobriman   
Дата:   05-12-12 21:16

бе спри му тока и си сипи.
утре да се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: mmdamyanov   
Дата:   05-12-12 21:16

Имах подобен проблем с неработещ бойлер (Елдом). След посещение на електротехник се оказа, че му е остаряла електрическата защита и затова не включва. Той я побутна нещо, бойлерът тръгна, предупреди да не се пуска на мах и че трябва да се смени. В смисъл, че препоръчвам първо електротехник.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:18

Славов, ами бойлера е бял:)))
Шегувам се..., Теси, 50л,
прилича на това:
http://xn--90ailinp.eu/wp-content/themes/shopperpress/thumbs/_tbs.php?src=Base-Line-GCV-603620-A03-TS.jpg&w=180&h=145


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Славов   
Дата:   05-12-12 21:18

Туй със защитите верно. Но ето начин да си стоплиш водата и изкъпеш без никакви зашити. Затваряш студената вода /входа/ на бойлера, отваряш топлата и го включваш. И да го пооставиш повечко включен, само ще заври водичката, като в тенджера, а 80 л. не извират лесно... После го изключваш, затваряш топлата вода, пускаш си студената и се изкъпваш с кеф....

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Щурче   
Дата:   05-12-12 21:19

Еж, изчакай ако не е наложително друго. Не е майтап [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:21

дам, спрях му го тока..., прав си, не се бях сетил [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-12-12 21:22

АМа човека каза че съвсем неработи, така че няма как да го пусне :[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: imitev   
Дата:   05-12-12 21:23


Аз бойлери поправям от 8ми клас...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:25

"му е остаряла електрическата защита и затова не включва. Той я побутна нещо, бойлерът тръгна"

това мога ли да го направя и аз?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: steeens   
Дата:   05-12-12 21:28

ejko, колко е твърда водата при теб? Щото за толкова години, защитата вече се износила и в бойлера има поне кофа котлен камък.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:30

Ами Софийска вода, не е твърда, но за толкова години сигурно се е събрало. Аз мислех дали трябва нещо да му правя профилактично това лято, че тук четох някакви тръбички се разяждали, ала-бала, ама ме домързя[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Славов   
Дата:   05-12-12 21:31

Е знам какво каза човека.
За да се стигне до включването, се отваря едно капаче отдолу, където са жиците, и първо се гледа да няма нещо прекъснато /това при свален бушон/ поразмърдват се кабелчетата и ако нещо се прекъсне се възстановява. Ако всичко изглежда наред се въоръжаваш с един фазомер, пускаш тока и почваш осторожно да мериш в посока от захранването, през термозащитата, тврморегулатора, чак до нагревателя и разбираш къде е проблема....Ако можеш го сменяш, ако аварийно ти требе да се къпеш, шунтираш дефектното и го включваш, но само по преждеописания от мен начин.
Ако не разбираш нещо от написаното, викай ел техник ....

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: stefan63   
Дата:   05-12-12 21:33

1)отвий бушона (през който се захранва бойлера) на таблото -
ако не ти е ясно - спри да четеш нататък
2)отвори капака на бойлера 2-3 болтчета -
ако не ти е ясно - спри да четеш нататък
3)потърси под капака нещо , което е паралелепипед - по-малко от кибрит , обикновено е закрепено с голяма гайка към корпуса.
В центъра на гайката гледай за едно малко черно бутонче. Натискаш го и започваш в обратен ред - капак, бушон.

Ако не го откриеш - пусни една ,две снимки на карантиите - все някой ще те упъти.



Публикацията е редактирана (05-12-12 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Славов   
Дата:   05-12-12 21:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: nastradin2   
Дата:   05-12-12 21:34

Не можеш Ежко! На Теси-то всичко е събрано в един комбиниран прибор, дето се нахлузва на клемите на нагревателя.
Значи, развиваш винтчетата, дето държат онази сива пластмасова чиния отдолу на корпуса. Спираш тока от бушона. Развиваш двата кабела, дето идват от лустър клемата и издърпваш двете кабелчета на глимката. Дърпаш здраво корпуса на комбинирания прибор(кафяв), право надолу и остават да стърчат двете клеми на нагревателя. Купуваш си нов комбиниран прибор. Нахлузваш го здраво на клемите на нагревателя. Свързваш кабелите, както си бяха. Пускаш тока. Завърташ терморегулатора на МАХ. После го връщаш до нула за да видиш дали изключва. След това го даваш пак на МАХ и внимателно го сваляш, малко под МАХ. Завиваш пластмасовата чиния отдолу и си ползваш бойлера по живо, по здраво![smilie24]
Ако имаш неяснотии - питай и ще ти кажа![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: ejko   
Дата:   05-12-12 21:36

абе не че не разбирам какво казваш, но го разбирам на 50% и може би е добре да викна техник утре... Ама ще се проточи работата, баси... А ако ще ми вземе 50 кинта за посещение и монтаж и 40 за нови части и не знам дали да не си купя нов[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: nastradin2   
Дата:   05-12-12 21:37

Стефчо, туй дето го пишеш се отнася за Елдом. Теси-то е друга бира. От една страна - много е лесен за работа. От друга страна е отвратителен, защото лустър клемата му е най-отпред, а не отзад, както на всички нормални бойлери...На всичко отгоре, отпред му свети и ключът за вкл/изкл и глим лампа. Пълен ташак е...[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: Tnt   
Дата:   05-12-12 21:38

невероятни сте! Очаквайте скоро тема: Хладилникът ми мига.

Ежко, успех и не се престаравай със самодейността [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с бойлера... Малко съвети са добре дошли!
Автор: nastradin2   
Дата:   05-12-12 21:38

Ежко, комбинирания прибор струва 15,60 във Варна. Ако искаш ще ти взема един и ще ти го изпратя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.