Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Блясък   
Дата:   23-11-12 09:54

Търсих да си купя 2-3 крушки (220v), че изгоряха в къщи. И се оказва, че вече нямало да се продават ламБи с наженаема жичка! Европейски изисквания за и(е)кономия... Продават се само компактни луминисцентни, мижави светодиодни лампи, както и наженаеми 25W [smilie5] Смехота направо! На Кауфланд има и 40W на цена към 4-5 лева [smilie5] ОК, аз съм навит да мина на икономични, стига да правят (почти)същия спектър като волфрамовите, и да могат да светят с такива лумени. К'во им става на тея в европата?!
Спомням си много отдавна, по Тошово време, почнаха да спират производството на 100w, после на 75w, с тенденция да останат само 40w - и всичката тая глупост с цел икономии на ток. От тогава май е и модата на полилеите с 5 фасунки [smilie5]
От кварталното магазинче напазарих 2 бр х100w и 2 бр х60w , но как ще се оправяме нататък. Трябва да напъхам едноватови диодни през една педя по тавана. 'Ко прайм с вече разположените осветителни тела, сметнати за по 500-600 лумена от светоизточник? И колко години ще продължи новата глупост?

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Todd   
Дата:   23-11-12 09:59

Аз съм си купил два кашона 60 ватови и един кашон 40 ватови ( за кенефа ) [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Изхвърлил съм всички енергоспестяващи с изключение на тия 28 ватови дето са по двора но те не стават за вътре.

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 09:59

ами аз преди година-две купих един кашон...смятам да зема още един, за всеки случай. никъде няма светлина като на нажежаема лампа, да го духат идиотите смотани, дето им го роди главата тва недоразумение и го въведе в експлоатация!
на тва отгоре четох некви неща, че иконимичните са особено вредни.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Krassy   
Дата:   23-11-12 10:00

Ерата на мъртвата светлина [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: didesignbg   
Дата:   23-11-12 10:03

20 вата енергоспестяваща го докарва докъм 60 нажежаема, като новите и като спектър наподобяват. Да, не е същото и няма как да е, но трябва да се пълнят гушките на производителите, които са платили добри пари за да се прокара закона. Не мога да отрека, че ще спестим и някои киловат на планетата, на каква цена е друга тема.
По въпроса колко време - до 21ви не остана много [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: ivjordan   
Дата:   23-11-12 10:22

Това и аз не го разбирам.
Преди си светех с 1 бр. 100-ватова крушка, сега пускам 6-7 20-ватови. Ако смятам правилно, 6х20>100, но може и да греша. Май икономия няма, даже напротив, но пак ми е тъмно и некомфортно.
Май наистина всичко е за едни пари и едно лоби.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: egoucm   
Дата:   23-11-12 10:26

Във филмчето за планираното остаряване говориха за картела на производителите на крушки. Еми явно са доста влиятелни. Да са живи и здрави и те и семействата им https://photo-forum.net/joro/emoticons/B2.gif


Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: J0R0   
Дата:   23-11-12 10:28

Който иска светлина, слага две такива в стаята и си решава всички проблеми. Какви са тия мижави крушки от по 100 вата. Я, по-сериозно.

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/zavu3516.JPG
http://dynaphos.com/catalog/EfAnsW7C6QKF87LunpyGsjSUxIHfHAxj.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 10:29

с такива крушки се фащам за скалпела [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: tofo   
Дата:   23-11-12 10:31

Някакви типове май по немско се бяха изхитрили и си пускат 100 ватовите лампи с етикетче икономично отоплително тяло. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: J0R0   
Дата:   23-11-12 10:31

Освен това с две такива лампи направо можеш да изключиш и парното през зимата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: shtukov   
Дата:   23-11-12 10:37

И аз ги мразя, ама наскоро попаднах на едни с поносим спектър наподобяващ този на лампите с нажежаема жичка и ги ползвам ща не ща.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: valen_tin   
Дата:   23-11-12 10:39

аз съм на 100% диодни и вече са се изплатили [smitten]
комфортно, икономично, евтино и без живаци и т.н. на CFL лампите

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Dumbledore   
Дата:   23-11-12 10:43

Тц, тц, тц. Социалистическия Европейски Съюз.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: asahi   
Дата:   23-11-12 10:44

Над 10 години съм с ЕСЛ. За отговорните места слагам скъпи, за коридори и тоалетна слагам евтини.

В Метро май има ЛНЖ още.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Блясък   
Дата:   23-11-12 10:54

Споделете идеи за прилични компактни луминисцентни, с цокъл Е27. shtukov , сподели кой модел и от къде? (тази лампа която ти харесва). Тенкс!
П.П.
Вальо, какви LED лампи ползваш, и какви ватове? Имам два диода по 3W warmwhite, светят много прилично. Не спада ли много КПД около захранването на диодите?



Публикацията е редактирана (23-11-12 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: shtukov   
Дата:   23-11-12 11:11

Моите са евтини. Ползвам ги за осветление във фургоните на водоема и съм доволен. Купувам ги от селския магазин за 3.50 лв. бройката. Сложих и някоя в къщи.
Philips Genie 18w
Има и 8 ватови за 2.50 лв. За бани и коридори екстра.
И двата модела с влагоустойчиви тела нямат проблем за сега на външни условия. Дъжд, пек, студ - светят..



Публикацията е редактирана (23-11-12 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: atin   
Дата:   23-11-12 11:12

Аз работя на ей такива три прасета. Светлината не стои синтетична, близо 1000W става приравнено и всичко е като ден. Първата е на 3 години вече. А това че са вредни е самата истина, защото вече имам психически отклонения-започнах и руси да заглеждам[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Analgina   
Дата:   23-11-12 11:14

Ivjordan, не знам какви са ти енергоспестяващите крушки, но аз с 2 по 20W правя ден вкъщи. Понякога чак ме дразни, че е много светло, но 2 е минимума, който мога да светна. А имам 5 закачени, но другите 3 седят в резерв. Никога не са светвани.

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: tNt   
Дата:   23-11-12 11:16

аз си имам диодно фенерче... атмосфера та дрънка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: shtukov   
Дата:   23-11-12 11:18

Мисля, че 1 бр. от тези 18 ватовите, които посочих е достатъчна за средно голяма светло боядисана стая.


Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: ejko   
Дата:   23-11-12 11:21

енергоспестяващи към 2700К съм слагал и 200W приравнена..., това значи към 40W означение на енергоспестяващата...
Не е като да няма на пазара мощни енергоспестяващи, защо не слагаш от тях? Аз тези лумини не ги разбирам, но 500-600 май не е много, на една крушка от 200W съм виждал означение на отдавана светлина 2400 лумена... Ама не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: tofo   
Дата:   23-11-12 11:21

Некои стигат, некои не стигат. Зависи какви взимаш. Други докато се сетят да светнат като хората- дошло време да ги гасиш. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: Блясък   
Дата:   23-11-12 11:21

Благодаря ви за примерите, ще трябва да се огледам за заместител на жичките

Отговори на това съобщение
 Re: за ЛАМБИТЕ и за Европата
Автор: asahi   
Дата:   23-11-12 11:25

Ще ви замоля като сравнявате светлината да не гледате ватовете, защото те не я определят коректно. Сравнявайте светлинния поток, койот се мери в лумени lm. Важени е и color rendering index - CRI. Добрият за дома е например CRI 930.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.