Автор: ценослав
Дата: 14-09-12 15:21
Значи "изчезването" им в повечето случаи не значи че са мъртви. Има редица случаи, дадено лице да напусне населеното място или страната без да желае новото му местонахождение да бъде известно на роднините му, примерно. Имал съм случаи с жени, напуснали семейството си. По молба на родителите сме предприемали издирване, включително и по линия на международното сътрудничество. Установяват колегите в Германия че лицето .... се намира на тяхна таритория, населено място, адрес. Уведомяват ни, като в информацията изрично е записано "Лицето .... не желае адреса му да бъде предоставен на близките". Това си е негово право в случай че е пълнолетно. Викаш роднината, запознаваш го с това, че лицето .... е живо и здраво, но не желае да бъде уповестен адрес или телефон за връзка. Разбира се всичко това се извършва под наблюдението и контрола на Прокуратирата. Матариялите отивет там.
Същото важи и за страната. Даден мъж "изчезва" от семейството. Съпругата примерно подава молба за издирване. Лицето при установяване примерно може да поиска новото му мастонахождение да не бъде обявено пред подалия молбата за издирване. Негово право е. След като не е извършител на престъпление, няма основание за задържане или някакви действия за принудително връщане. Всеки има право да живее където пожелае.
Виж, когато едно лице е непълнолетно, нещата стоят на съвсем друга позиция.
Имали сме случаи, сводник да подаде молба за издирване на момиче, което той използал като пруститутка. Е в такъв случай след като установим, че е живо и здраво и най вече че е пълнолетно, трябво ли да посочим на сводника новия и адрес??!
Тази материя е много обширна, и всеки случай е индивидуален за себе си.
Публикацията е редактирана (14-09-12 15:25)
|
|