Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Метан vs Газ
Автор: gogo   
Дата:   11-08-12 09:22

Молба към технически по - грамотните във форума!

Старата ми кола, въпреки вярната си дългогодишна служба, трябва да отиде в пенсия. Ще остане като спомен за децата, да си играят с нея. Семейството се нуждае от нова! (наскоро си купих масичка и столове за пикник, а те не влизат в старата. Това допълнително катализира нещата [smile] ).

От това, което рагледах се хванах за Фиат Мултипла и Ситроен Ксара Пикасо. С едни гърди води Фиата, защото метановата му уредба е фабричмо сложена (сложена е от инженери, а не от творчески колектив [smile] ). Бюджета за операцията е 8 - 10 хил лева.

Чудя се и дали да не ходя до Германия да си купя от там.

Приемам всякакви мнения и препоръки по темата. Предварително благодаря на отзовалите се!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: Славов   
Дата:   11-08-12 09:33

Подобна дилема имах преди година, метан или газ, сложих газов инжекцион на Сценика. Избрах газ, защото от метана губиш 25-30% от мощноста и натежава доста колата, заради бутилките. Преди избора си, покарах няколко коли на метан, ами много спънати, според мен трабва да е на кола поне 130-140 коня. Добре е само за бакшишите, че печелят повече и за хора въртящи над 30-40 хилки на година. Само тогава според мен си заслужава.

Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: gogo   
Дата:   11-08-12 10:07

Колата гледам да е под 100коня. Иначе данъка скача много (двойно). Търся да съчетая икономията на градска кола със семейна кола за екскурзии (пътуваме доста със семейството).

П.п. Славов, до сега карах Форд - 75к.с и обикновено съм в лявата лента със запалени фарове... [cool] [smilie5] . Не ми се мисли как ще се чуствам в кола 140к.с. [smilie5] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: Славов   
Дата:   11-08-12 10:13

Вярвай ми бързо се свиква с конете.... но тези 130-140 ги дадох само за пример, след минаването на метан ще останат около 100.
Виж на форда, който си карал, ако му сложиш метан, се получава доста спънат кон....
Поразходи се по автокъщите, обикновено са доста отзивчиви, покарай няколко коли, за да придобиеш лично мнение. Тук от 50 човека 100 мнения ще получиш.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: Mori13   
Дата:   11-08-12 10:20

Кефиш ме - купих си масичка и столове и понеже не влизат в колата, ще я сменя.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: photostoykov   
Дата:   11-08-12 10:41

Може би най-смисленото "преработване" е монтирането на газов многоточков инжекцион с течна фаза на пропан-бутана.
За съжаление в България е малко разпространен, но пък си заслужава парите!
Най-ценното предимство е, че използва оригиналното ECU за управление на впръскването и запалването и ако се монтира от фирмата вносител, запазва заводската гаранция на колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: Славов   
Дата:   11-08-12 10:55

Така е, но човека е казал 8-10 х.лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: iva_drag   
Дата:   11-08-12 14:49

Eее, не - наистина ли ще дадеш пари, т.е. купиш Фиат Мултипла [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Аз винаги съм мислел, че хората, които карат тоя фиат са или наказани, или колата им е служебна, не съм мислел, че някой дава доброволно пари за да се вози в това "нещо" .....а ти ще го направиш доброволно ли[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Няма по-грозна к...(исках кола да напиша, ама то и кола не е) от тая ...честно!
Всеки друг ван би бил по-добрият избор...


А по темата - 2 ръце горе за пропан-бутана, вече има голям избор от хубави инжекциони, които можеш да сложиш на всеки мотор


Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: CyberGene   
Дата:   11-08-12 14:55

Газта е доста по-разпространена по бензиностанциите, така че според мен е доста по-удобна от метана.

Мултиплата е грозна, но пък всички мнения за нея са, че е много удобна и практична кола, така че чак такива вече изказвания само на база външен вид са малко крайни.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: iva_drag   
Дата:   11-08-12 15:15

Аз се изказах само и единствено за външния вид, може и да е удобна, аз не бих направил тоя ход ...има толкова други удобни коли, на всичкото отгоре и красиви, Мултипла може и удобна да е, но е грозна[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: boreto   
Дата:   11-08-12 15:16

Абе и на мен ми изглежда грозна, но който я купи ще я кара седнал вътре, няма да тича отстрани... че и да я гледа ...
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: TODD   
Дата:   11-08-12 15:19

Мултиплата е голем камион .... и е грозен което го прави още по-ценен .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Туряй си газ и си бръмчи като пич .Газов инджекшън и не го мисли .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: asahi   
Дата:   11-08-12 15:25

Вземи някакво ванче от калибъра на Рено Канго и подобните. Много харесвам Фиат Добло, но не знам дали ще го намериш настаро.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: mikedimit   
Дата:   11-08-12 15:47

Отсвири Ситроена-сестра ми издевателства над един такъв, и още една позната също. Много мека предница- буквално, ако затвориш предния капак без да си прибрал перфектно щеката на капака, го изкривяваш. Ако, недай си боже, блъснеш на улицата куче , ще трябва да сменяш решетка, радиатор, климатик-при късмет 2000 левчета. Орентирай се към Рено Еспейс 2 или 3 .Огромни, маневрени, икономични. Отделно са популярни у нас и има части, майсторите им знаят и кътните зъби.Еспейс 3-ка на газ комбинирано харчи 10л./100км.Цените им са 0т 5 до 8 с газов инжекцион.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: asahi   
Дата:   11-08-12 16:04

Еспейс е адски скъпо за ремонт. Сценикът е по-поносим и доста популярен. Съвременният Мосвич - така го определят притежателите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: mikedimit   
Дата:   11-08-12 16:21

Скъпо , ама все пак не толкова.За Сценика си прав, но не е толкова голям.Ако набуташ семейството, багажа, нема остане место за пикник масичката.Кръстницата ми лашка такова и е доволна.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: asahi   
Дата:   11-08-12 16:53

Май тази масичка доста проблеми създава? Моята се събира зад шофьорската седалка, 70х70см е плота, и в багажника влиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: mikedimit   
Дата:   11-08-12 17:01

Явно зад теб не пътува никой:-). Обаче ако си с бутилка ( газова) у багажника , семейство, багаж, деца, куче (примерно), почваш да благославяш наред . Ако и колело трябва да качиш сеира е пълен.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: ivjordan   
Дата:   11-08-12 17:08

Всъщност, грозна е само първата "Мултипла". Втората серия си е съвсем нормален мини-ван. А според определения бюджет, май авторът има предвид именно втората серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: deadlirics   
Дата:   11-08-12 18:17

Метана е удобен само ако не излизаш извън града. С 12 "килограмова" бутилка ( около 70литра метан) изминаваш около 200 километра. Бутилката е огромна, и ако не си с комби нямаш багажник. С днешните цени на пропан-бутан, разлика с метан като разход нямаш, или поне не осезаема. Бутилката е много по малка, можеш да я сместиш на мястото на резервната гума. С 40 литрова бутилка имаш 400-500 км. пробег, или много по голяма автономност.
Въпреки че не питаш ще ти препоръчам съвременен ЕКО-дизел. И тойота и шевролет имат дизелови разработки с разход 3.3/100 извън градско, и 4,5/100 градско. Сметни си по днешни цени разхода в лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: asahi   
Дата:   11-08-12 18:23

Направо минавай на ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   11-08-12 18:30

Чудя се, давате толко пари за кола, после пускате някой, да изака под капака едно голямо, дето и Бубка с пръта за овчарски скок не мож да прескочи, наречено газова или метанова уредба, та дори и инжекцион, па после - аз карам Пежо, Рено, ала бала. Карате някакви железа, дет едно време са били тази марка, сега са марка "Бай Пешо от Горно Нанадолнище". Самодвижещи се бомби. Ма иначе било ви скъпо. Ми кат ти е скъпо, ходи пеш, а не застрашавай себе си и околните!

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: deadlirics   
Дата:   11-08-12 18:32

Калитко, сътворил си нещо дето и Бубка не може да прескочи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-08-12 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: Славов   
Дата:   11-08-12 18:35

Най-после темата си влезе в релсите.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Метан vs Газ
Автор: kefalcho   
Дата:   11-08-12 18:50

айде и аз да се иЗходя по темата[smilie5]
Мисля , че за тези пари , някой френски дизел ще е най-добре . По новите модели са доста икономични и няма да има голяма разлика с газта .
Карам дърто пежо 306 с дизелов мотор 1.9 , около 30% градско и с климатик разхода ми е 5,4 л. на 100 км. Даотбележа , че за парите , които си приготвил , ще си вземеш доста по-нов модел автомобил а и са по-икономични.
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.