Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: hotsnail   
Дата:   03-06-12 11:15

Имате ли пресни впечатления? За колко пари ще мина без митнически услуги?

100-ка? левчета или Евра? по-малко? колко малко?

Има разни джунджурийки ми се иска да си поръчам ама ако ще се ходи на митница по-добре от Европа да си търся макар да е по-скъпо ама поне няма разправия

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: Славов   
Дата:   03-06-12 12:34

Над 100 покупки имам от там, за 60 $ е била най-скъпата ми покупка за 1 стока.
Не съм имал обмитяване досега.
Имал съм едни изгубени очила, дето ги пратиха след 6 месеца, и 2 счупени керамични ножа, които пратиха веднага наново, без да връщам счупените. Всичките тез проблеми са в период от 4 години, което си е супер....

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: J0R0   
Дата:   03-06-12 14:16

И аз съм пазарувал доста джаджи от там, не се обмитяват.
Дийлекстрийм ти разбиват доставката на няколко пакета, така че да не надвишаваш определена сума (разбира се, ако не е само едно нещо).
До $30-40 на пакет, няма проблеми с обмитяването, за по-големи суми - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: hotsnail   
Дата:   03-06-12 18:18

Да аз най-скъпото дето харесах е класическо YongNuo 460-тка за 40 долара.

Иначе дреболиите са по 5-10.

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-06-12 18:44

Никакъв проблем нямам, над 10 поръчки, макс е било за 30$ не съм минавал през митница. Наистина разбиват на няколко пратки и ходиш на пощенския клон.

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: deltalink   
Дата:   03-06-12 19:16

Аз пък ги тъпча поръчките за по над $200-300 без да ги сепарирам и ги пращат като подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: atrifonov   
Дата:   03-06-12 21:13

китайците нямат грешка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: prozium   
Дата:   03-06-12 22:41

Аз пък с 55$ бях обмитен и то какви разправии и какви чудесии бяха - за 5 мп3 плейъра и една батерия пред мен разкъзаха пратката, която не беше на цена 55$, защото част от нещата идваха в друга пратка. Но това не можеш да го обясниш на митническите служители, въпреки че им показваш "фактурата" от пейпал. Казва ти се, тази пратка е на цена 55$ нещата в нея са на тази цена, не може да си купил мп3 плейърите по 3$ парчето. След което ми преоставиха 1 стар компютър с огромен ЦРТ монитор и интернет експлорър 6.0 и ме накараха да им покажа в сайта на дийлекстрийм въпросните мп3 плейъри. За да бъде завършена историята се оказа, че мп3 плейърите са свалени и ску.-то вече е различно, когато им показах съвсем същия модел на съвсем същата цена с различно ску. ми обясниха, че нямат нищо общо. Преди това една митническа служителка ми демонстрира познания по сърфирането в интернет като написа в търсачкатана дийлекстрийм "мултимедия плейър" и ми показа първият резултат, който единична бройка беше на цена 50$, след която бях заплашен, че ще бъде обмитена на тази цена. В края на крайщата минаха някаква "митническа оценка" и си платих като поп. Разправях се за всяка една стъпка и ми бяха цитирани разни членове, ровиха в разни бумаги да ми показват "изрядни" документи и изразиха подозрения, че съм търговец на китайска стока, като ми бе обяснено, че мното такива вече са си имали работа с полицията.
И ако това всичко не беше достатъчно абсурдно след мен имаше 1 човек с телефон от дийлекстрийм - реплика на айфон 4 с 2 симкарти, та той имаше нелеката задача да доказва, че телефонът е реплика, а не оригинал, това му беше 3тото ходене, като на първите 2 явно неуспешно е доказал, че си е купил реплика. Циркът е голям и завършен. Чак ме е страх да си поръчам нещо, защото разправиите никак не си струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Как е хавата с DealExtreme и митниците
Автор: riddick   
Дата:   04-06-12 13:01

Миналият (или по-миналият) месец;

33 долара -> обмитяване.
22 долара -> без обмитяване.

Това в Разград. Явно за различните градове е различно :)
Така че по-добре го раздели на по-малки пратки. Както споделя прозиум по-горе, голямо разкатаване беше и при мене. То не беха разпечатки, то не беха разходки. И при мен една пратка я бяха шипнали на два пъти - колкото са събрали и айде към Пекин Интернешънъл. Като направиш голяма заявка и се чака по-дълго. Вторият пакет си го получих около 2 месеца след плащането - явно някой доставчици са нямали на склад.

Един съвет: не използвайте dealextreme.com. Сменят сайта на dx.com. Като ми се наложи да вадя разпечатки и от стария сайт имаше несъществуващи линкове, та лъгах после митническия служител с подобни артикули на същата цена[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.