Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: chukov   
Дата:   13-05-12 19:57

Решил съм да взема за село една каракачанка. Трудно ли се гледа животното. Може ли да стои само да варди къщата?
Чувал съм, че са трудно управляеми

Споделете опит

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: TODD   
Дата:   13-05-12 20:06

Никое куче може само да варди къща !!!

Кучето е помощник на човека .

И иска много грижи ако искаш да си имаш ТВОЕ куче .Иначе ще имаш някакво куче .

И физика трябва да имаш за каракачана - да го удържаш !

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: Stefanos   
Дата:   13-05-12 20:06

Имат сайт и форум: http://www.karakachan.org/bg/home


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: gbrain   
Дата:   13-05-12 20:09

За мен, това са мега малоумни кучета. Не съм гледал, но където се намирам сега се срещат доста от тях по дворовете. Наистина са големи, но са малоумно агресивни [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: gbrain   
Дата:   13-05-12 20:10

Баси, по-добре си вземи немска овчарка или ротвайлер

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-05-12 20:42

Чуков, каракачанката има стаден инстинкт и е създадена да пази овцете от хищници. Не е куче за компания. Своенравни са и не са за малки деца. Красиво куче е, но за планината. Ако искаш да го взимаш за двор, трябва и много да се занимаваш с него щото ако е агресивно никой няма да може да ти влезе в двора без да те е страх да не го нахапе. А да е само на синджир си е наказание.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: chukov   
Дата:   13-05-12 20:53

Тя идеята е точно тази. Никой да не влиза в двора
Че аман от влизащи в двора

Кучето няма да се развежда по улиците
За село е. Всеки ден ходи човек там. Няма да е гладно животното

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-05-12 21:02

Еми начи е идеалното куче за теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: likeduh   
Дата:   13-05-12 21:15

imam познати с такива кучета...
точно за стадо са си ...глупанарести са.....

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: tnt   
Дата:   13-05-12 21:21

Каракачанките са голяма работа! Ама искат много строга ръка и възпитание. После стават струни! Пазачи и гледачи на малки деца и котета дори [smilie5]

Дай снимки после!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-05-12 21:42

Те не са глупави в никакъв случай. Просто интелигентността им е в друга посока. Не са селектирани да гледат стопанина си в очите, да са му сянка и да дават лапа. Селектирани са да пазят стадо, като не се отделят нито за миг от него. В тази работа стопанина не играе много роля. Затова и са своенравни и силно независими кучета.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: tnt   
Дата:   13-05-12 21:44

Дзафе, зависи от възпитанието. Каракачанката на баща ми го гледа в очите и му дава лапа, както и на всички, които сме от стадото [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-05-12 21:47

Е сигурно има изключение [smile]

Както и с жените шофьорки

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: Adno   
Дата:   13-05-12 21:48

Чуков, пусни в двора турски кангал. Гарантирам ти, че ще заобикалят къщата ти отдалече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: djogata   
Дата:   13-05-12 21:48

Не знам дали са глупави или не, но са непослушни (своенравни) - явно, както пише по-горе, си им трябва яка дресировка, за да те слушат, ако искаш да те слушат де.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-05-12 21:53

Еми зависи колко искаш да слуша. Да очакваш от каракачанка да слуша като бордер коли е грешно.

То всяко куче при добра дресировка слуша, но зависи и от породата.
Моят далматинец навремето, напук на схващанията, че са диваци, го бях дресирал така, че пресичаше в крак и изпълняваше всички команди. Но си беше нелека задача.

Колито ми пък само с поглед го командвах и нямаше нужда и от думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: Rebellious   
Дата:   13-05-12 21:54

Внимавай в избора и особенно по мнения на интернет форуми, какъвто е и тук! Ще говоря само с факти от личен опит! Каракачанската овчарка е невероятно ОВЧАРСКО куче и толкоз! Имаш ли овце, чобанин ли си, ще свърши прекрасно работа! Особено със стада, оставени сами в планината през лятото /говеда, коне/
За двор, ами имам приятел с подобна ситуация и добре обучена такава овчарка! Имот сериозен, в подножието на планината. Та, когато му ограбиха къщата, овчарката не можа да помогне. Явно я бяха "обработили" "гостите". Едва се оправи. После сайбията си взе пилета и каракачанката реши, че са нейни... Щото са в двора й. И после ших разкъсно-контузна рана, доста хард. Т.е. чувството на каракачанката за собственост е над всичко, даже в определени моменти и над обучението. И това трябва да се съобразяваш, иначе ще те шият...
За деца - изобщо. Според гореспоменатото. Интелекта и възможността да се обучава на немската овчарка я прави МНОГО по-подходящия избор за целта ти. Нататък ти решаваш.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: iPonche   
Дата:   13-05-12 21:59

Нашето не ме разпозна една вечер по тъмно, а бях и с външен човек и се опита да ми отхапе всичко в зоната на кръста. Добре, че беше зима и бях с пухинка - остана дупка...

Редовно къса синджира - 70 кила с огромни зъби хич не си е работа, ако няма да си до него/в къщата всеки ден. Аз загубих контакт с нашето за кратко и не ме познаваше после, та шубе лозе пази, не припарвам.

Ще ти кажа, че като порастваше имаше проблем с костите, защото е едра порода и бързо наддават. На 4 месеца беше като кон и тогава направи рахит, защото беше започнал да трупа маса на дългите си крака. Калций, калций, калций. Кучето е овчарско и изисква доста разходка. С други кучета е в перфектни взаимоотношения, кокерът муи израстна с него без проблем.

Всичко беше добре до 4-5та година, дори го гушках като голяма черно-бяла овца, но после намалих контакт и стана гореописаното.

ХУбави кучета, ако искаш да държиш наглеците надалеч!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: TODD   
Дата:   13-05-12 22:00

Абе въобще схемата - "вземаш едно куче , слагаш го на двора и някой там го храни...." не работи !!!

Нито ще имаш куче нищо ще те опази ...


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: iPonche   
Дата:   13-05-12 22:02

Забравих да кажа, че няколко пъти са водили в хирургия съседите, които го хранят и той ги познава.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: graphic   
Дата:   13-05-12 22:14

Имам каракачанска овчарка на 2г. и 10месеца - младеж :) Имам и познати с такива кучета. По-горе се казаха някои верни, но и някои пълни глупости за породата! Имал съм и немска овчарка преди това и разни други песове, така че може би мога да обобщя:
Като инелект не смятам, че отстъпва на немската овчарка, но немската овчарка с доста по-малко усилия ще бъде по-контролируема. Безпрекословното подчинение не е силната страна на каракачанското куче. Ако се социализира правилно може да си сигурен, че няма да навреди на никой извън двора ти. Когато ти си наоколо не би трябвало да е проблем и в двора ти да влизат хора. gbrain ги нарече "малоумно агресивни", но мога да те уверя, че това се случва с всяко куче държано през повечето време вързано и това КАТЕГОРИЧНО НЯМА нищо общо с породата. Виж това че заради размерите си тези кучета (когато са агресивни) определено правят впечатление, може би допринася за тази им слава. Със сигурност незабелязани остават не малка част от животните, които кротко си лежат край оградата и не лаят по де що мине [smilie3]. В отношението към децата - без забележки. Спокойни, търпеливи и много внимателни!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: gbrain   
Дата:   13-05-12 22:35

Да, има голямо значение как се гледа едно животно. Но оставиш ли го самотно и на тясно последствията са непредсказуеми [smilie11]

Гонили са ме две каракачанки веднъж... абе насир*т като хванеш нещо кораво в ръчичка. Иначе обучени немска, ротвайлер или доберман (и разни други породи) дори и да си хванал нещо, ти се хвърлят трупешката със зъбчетата напред. [smilie5]

Та това си е да пази стадото, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: Rebellious   
Дата:   13-05-12 22:38

График, правилно го е казал в няколко ключови момента:
1. "Като инелект не смятам, че отстъпва на немската овчарка, но немската овчарка с доста по-малко усилия ще бъде по-контролируема." Да се запитаме що е то интелект кучешки тогава? И защо няма планински спасителни кучета от тази порода. Докато немците са смазващото мнозинство там!

2. "Ако се социализира правилно може да си сигурен, че няма да навреди на никой извън двора ти." А в двора ти, дори и ако си стопанина му или децата му? Нали това говорим по-горе?

3. Я детето да се намеси в нещо си, което за кучето е собственост. Щото съм се нагледал и не говоря просто ей така! Социализацията е проблем за каракачанката, особено в собствения й двор. И тук никакво търпение не помага! Просто се внимава и толкоз! Навън и навсякъде другаде, съгласен съм, че няма никакви дертове!

Та, Чуков да избира. Пита, опитваме се да помагаме.[beer]



Публикацията е редактирана (13-05-12 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: chukov   
Дата:   13-05-12 22:43

Идеята е да не стои вързано
Имаме 2 декара двор и още едно куче
не мисля да го връзвам въобще
притеснява ме да не излезе навън и да ухапе някой на пътя
затова реших първо да попитам
акоимах време с удоволствие бих обръщал внимание на животното ежедневно. Но не мога

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да си взема каракачанско куче. Споделете опит
Автор: graphic   
Дата:   13-05-12 22:44

Точно! Има голямо значение как се гледа едно куче! Последствията може да са много лоши и примерите от мненията по-горе го доказват. Но пак да наблегна - това не е заради породата! Просто в момента темата е за каракачанското куче, ако ставаше дума за ротвайлер или кавказка овчарка примери пак щеше да има достатъчно. За всички едри породи - ако някой реши да си взима такова куче трябва да е наясно, че не го ли възпита правилно някой може да пострада сериозно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.