Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 11:22

Видях ето това:

http://smart.dir.bg/dnes/news.php?id=10955222&type=dnes

И направих връзка между явно националния спорт на българите в чужбина и една моя кредитна карта.

Сигурно подобни момчета са ме лепнали, щото вече няколко пъти получавам имейл от Walmart че поръчания от мен лаптоп чака в магазина да си го взема. Един път в Кентъки, друг път в Норт Каралайна, и прочее.

Ордерите за тези лаптопи са правени с номера на мовта карта, моя адрес и всичко.

Фатката е че аз не съм поръчвал никакви лаптопи...

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 11:41

Информирап ли ни, съвет ли търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: chavdarpg   
Дата:   15-04-12 11:41

свиркай си, сигурно са чели твоите премеждия с ифона и са решили да ти направят подарък

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: atin   
Дата:   15-04-12 11:58

Те си имат маркетинг, преценили са че си тъповат и ще мине номера

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   15-04-12 12:10

Хубаво е да хващат повечко такива хитреци. И да си излежават всичките присъди там, където ги хванат — на топло, но и напълно!

От такива тъпанари, човек не може да си убеди клиентите да пазаруват от него с карти. Продавач българин? И да си набуташ зорлен картата при него...

Не ви ли прави впечатление, че няма седмица да не се е чуло и писало за хванати някъде по света българи крадци с карти???? Това гради имидж на всички ни навън, ако не стопляте.

Не мога да разбера и никак не одобрявам язвително-ироничния тон на предишните постинги.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: autosvet   
Дата:   15-04-12 12:25

На един колега в Испания рецепционист испанец му беше свалил данните от кредитната карта та колегата си беше "купувал" някакъв софтуер.

Най-големите крадци на данни от кредитни карти са си самите американци. Нашите шушомиги са промил защото бройката ни е малка. Това разбира се не означава, че не заслужават тежки присъди а понякога и смъртно наказание ако са изпържили някой човечец с такава сума която му съсипва живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: ntonev   
Дата:   15-04-12 12:26

Той образа ни е изграден вече, за жалост - пътувам в Европа с лична карта. В момента в който видят БГ документ и се вадят едни лупи, уреди и се започва едно обстойно гледане... Средно поне три пъти повече време отнема отколкото на другите около мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: exo99   
Дата:   15-04-12 13:42

Може ти да изглеждаш доста съмнителен. [smile]

И аз пътувам често из Европа и не съм видял да ми обръщат повече внимание при паспортните проверки.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: ntonev   
Дата:   15-04-12 13:55

... аз съм си грозен балкански субект - вярно е, ама като см с паспорта не се заглеждатчак толкова дълго в документа.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-04-12 14:12

http://smart.dir.bg/dnes/news.php?id=10955222&type=dnes

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: georgi969   
Дата:   15-04-12 15:35

Така е като нямаш достатъчно пера, за да станеш индианец....

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-04-12 15:37


... Точно па тебе ................ я имаш пестин долара в картата , я не ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-04-12 15:43

Димов, ела на черноморието да фанеш три-пера (х10) [smilie5] [smilie25] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: slivenski   
Дата:   15-04-12 15:43

наскоро купих един мп3 плейър от Техномаркет с кредитната си карта... нямаше и 5 минути и получих смс, че с кредитна карта номер и прочие е извършена покупка в този и този магазин на тази и тази сума... готино... защото ако не съм аз извършил покупката, веднага мога да се обадя и да блокирам картата... [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: ivodam   
Дата:   15-04-12 16:02

diandimov: И каква е точно "фатката", да поръчат нещо от твое име и на твой адрес?? [smilie8] Разбирам, да са си купили нещо от твое име и едва в извлечението на картата да видиш, че са пазарували за твоя сметка, ама така нещо не ми стана ясна хватката...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-04-12 16:06

Стига да не ти е стар телефона при тях [smilie3] ... Както аз скоро получих покана от ЦКБ да си взема преиздадената кредитната карта ... а моите си бяха далеч от преиздаване... а глоб. ми телефон е от 8 год, ментелския от 3

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: Kanonir   
Дата:   15-04-12 17:07

Димов, нещо шматкаш населението. Магазини съобщения, ордери - бля, бля.
Имаш ли в сметката си покупки които не разпознаваш като твои? Ако да, що не звъннеш на банката, за секунди ще ти ги анулират, ще обявят картата за невалидна и ще ти пратят нова с друг номер, както и декларация за попълване, че по време на неразпознатите транзакции картата си е била у теб и на никой не си я предоставял.
За къф чеп занимаваш форума - за да покажеш че с нищо не си по-различен от тъпаците де крадат карти? Щото може навсякъде да е станала издънката, ама не - точно крадливите българи са твоите хора - не собствената ти глупост и непредпазливост примерно?!

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: dobriman   
Дата:   15-04-12 19:06

Бай Ганьо лъже ( и очевидно не разбира от кредитни карти)...

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 20:21

Картата е на Walmart.

За 4 дни 2 пъти с нея е поръчван лаптоп, който трябва да се вземе от този който го е поръчвал от избран от него магазин. Вместо да ти го пратят по пощата, казваш аз ще си го взема от магазина в Кентъки, примерно.

И двете поръчки са анулирани.
Получавам имейлите за ордера и за анулирането по едно и също време.
Това означава че някой се опитва да ме разработва. Означава че вече е намерил по някакъв начин номера на тая карта, сега остава да си направи някаква лична карта на мое име и следващия път да си получи лаптопа.

Преди седмица поръчах едно нещо онлайн от този магазин с тази карта, вероятно въпросния "българин" е хакнал системата им и ми е взел данните.
Не знам защо ордерите се анулират, може нещо да не съвпада.

Обадих се на къстъмър сървиз, но шофирах, пък и ония баха некви индийци... изобщо не вденаха какво им обяснявам. Трябва пак да звъня.
Защото засега не е купено нищо, но има два опита вече.
Картата ми има достатъчно лимит да се поръча D7000 примерно, но някой поръчва лаптопи. Затова си мисля че може някое българче да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-04-12 11:43

Ти нали като си забравят нещо в твоето такси обясняваше, чè не им го връщаш? Там телефони, портфейли...
Па ся от некакви българи се жалваш. Ти да не си мексиканец?

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: ejko   
Дата:   16-04-12 12:08

"наскоро купих един мп3 плейър от Техномаркет с кредитната си карта... нямаше и 5 минути и получих смс, че с кредитна карта номер и прочие е извършена покупка"

Леллеееее аз пазарувам с кредитна карта по 5-6 пъти на ден, никога не съм получавал смс, а ако получавах непрекъснато щеше да е малко странно. Да не би да ти е активирана някаква странна опция...
Не съм сигурен, че е нормално за всяко плащане да им смс...

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: Ondine1   
Дата:   16-04-12 12:37

ejko,има си таква опция за всяка покупка- смс...Две от моите карти,които са с по-голям кредитен лимит са така и винаги получавам смс без значение дали в БГ или извън БГ съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: ejko   
Дата:   16-04-12 12:43

Хм, да прав си, че ако лимитът е голям и може би е полезно, а иначе ползва за ежедневните неща, карта без голям лимит и смс...!

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 21:07

От Walmart най-вероятно се опитват да зарибят Димов да си купи Уаптоп - пускат му някакво лаптопче, и после автоматично отменят поръчката. Ама така после нашият американец ще си види в извлечението за какъв лаптоп става въпрос и на каква цена, и може и да реши - брей, изгодна оферта е това, дай пък наистина да взема да си взема един такъв лаптоп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някакви българи май се опитват да ме окрадат
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 21:11

Точно така трябва да е.

Само си мисля че някъде седи едно българче без документи, но с много акъл, и се опитва да краде от картите на тъпите американци.

Другата седмица може и да го кажат по новините.
Горе долу всеки няколко дни хващат българи които крадат от сметки.

Имам усещането че само няколко човека българи работят нещо, всичко останало бръмчи на крадене.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.