Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: djogata   
Дата:   13-04-12 18:59

Много от вас със сигурност работят във фирми, където фирменият мейл е на някакъв сървър, и минава през всякакви файъруоли и спам филтри.

Е, напук на всички усилия на системните администратори, възникването на огромни количества спам е много лесно... Достатъчно е добавянето на един грешен адрес, и после няколко човека, реагиращи неадекватно (каквито ВИНАГИ се намират), и работата е готова [smilie5]

Значи, какво стана оня ден в нашата фирма.

Един ден приключих работа по-рано, към 2:30 следобяд. На следващият ден сутринта в 8 пускам компютъра, и що да видя, за няколкото часа в следобяда, след като аз съм си тръгнал, са станали следните събития:

1) Някаква коуежка в Китай, пише съобщение, нещо от сорта: 'Пичове, да знаете, решихме, че тази бабалюга ще продължим да я таковаме по същата система като преди'. Обаче коуежката пропуска малката подробност, че е пратила този мейл вместо на петте човека, на които трябва, на цяла мейлинг група - няколкостотин човека.

2) Десетина човека от мейлинг групата решават веднага да се обадят: 'Хмм, мисля си, че този мейл не беше за мен'. Естествено, вместо да отговорят само на изпращача, те пращат този мейл до всички в списъка.

3) Някои малко 'по-умни' се усещат, и препоръчват на изпращача: 'Виждам, че сте сбъркали адреса, премахнете мейлинг листа от списъка с получатели'. Естествено, това нещо се изпраща.... на всички!

4) На няколко човека вече им писва, и пишат: 'Аре престанете да изпращате тия л..на на всички бре!' Естествено, за да има някакъв ефект това писмо, и то трябва да се изпрати до всички...

5) Междувременно, още няколко съобщения от тип 2) и 3) се получават. Това предизвиква нова вълна от съобщения тип 4), само че този път с главни букви, с голям шрифт и крещящи цветове [smilie18] [smilie18] [smilie18]



В резултат на тази поредица от събития, за три часа бях получил към 40 спам съобщения в пощенската си кутия. [smilie5]


Поуката е, че навсякъде, винаги можеш да намериш и по някой идиот [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: HP   
Дата:   13-04-12 20:45

лоша работа, наистина е петък ...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: asahi   
Дата:   13-04-12 22:08

Това си го правим, но в по-тесен кръг и по по-весели теми. Обикновено за два часа всичко утихва от самосебе си.
Понякога някоя заспа праща мейл до една сюрия хора погрешка. Повечето получатели са печени и въобще не отварят мейла. СЛед 15 минути заспата си оттегля мейла и всеки изтрива излишното.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: deltalink   
Дата:   13-04-12 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.



Публикацията е редактирана (20-04-12 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: asahi   
Дата:   13-04-12 23:22

Ного клиент, ного нещо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: deltalink   
Дата:   13-04-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.



Публикацията е редактирана (20-04-12 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-04-12 08:14

Това никога нямаше да се случи ако изпращахме писма или телеграми [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно: как се прави Авто-спам
Автор: TODD   
Дата:   14-04-12 09:20

Подобно нещо съм виждал в годините кога нямаше още правец 8 и интернет !!!

Един цех с бумтящи ,тресящи машини в поточна линия и някой се провиква от едната да кажат на оня на другата че нещо не било в ред на третата ...

Тоя не чул , оня не разбрал и накря всички вряскат в един глас неразбрали и нечули ....


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Та и там така ... объркана комуникация .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.