Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: aleksi77   
Дата:   17-02-12 22:53

Няколкостотин зрители скандираха "Бог Ви създаде като българи, а Тито Ви направи македонци" по време на хандбален мач в столицата на Косово Прищина.

Не бях чел по точно определение за съвременната "македонска нация"[smile]

През далечната 1997г. в Охрид след едно общобалканско състезание, на нашата маса дойде един албански студент от Дурас да ни поздрави като разговора тръгна по добросъседски, а аз му отвърнах, че не сме съседи ...
Албанецът каза, че след 20години ще бъдем съседи и на моето недоумение отвърна, че в албанските университетски среди има доктрина за самосъзнаването на албанския народ и обединяването му в една държава което щяло да стане на няколко етапа: създаване на независими албански държави в южна сърбия, западна македония и северен епир в гърция, след което тези държави ще се обединят с "майка Албания", като македония щяла да бъде разделена на западна албанска и източна българска и така ще станем съседи [smile] ...
Човека ми каза, "Всички балкански страни сте имали велики моменти, Византия за гърците, Велика България за вас и Велика Югославия - т.е. Велика Сърбия, само ние албанците сме нямали но нашето време предстои през 21век" ...
Ние посрещнахме тези думи с дружен бурен смях и насмешливи реплики към човека ...
Когато НАТО нападна Сърбия и последва независимостта на Косово не можах да повяравам и си спомних думите на албанеца....
Сега като ходя в Скопие, виждам тотално отчуждение между "македонците" и "албанците", които живеят в два отделни свята ...
Албанците са на степен на развитие и самоосъзнаване като нация, ниво на което ние сме били преди 1 век, преди воините за национално обединение ...
Сега този албански студент е шеф на тяхната пътна агенция и строи магистрала между албания и косово, а аз все повече си мисля, че думите му не бяха безмислени [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-02-12 22:55

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/tajs2169.JPG
http://v2plusinfo.cfd.mk/large_gal/2012/02/16/foto.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: boreto   
Дата:   19-02-12 12:23

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/ijji9190.JPG
http://media.snimka.bg/s1/0079/026401451-big.jpg


babin-sllav, nenen-bullgare, cka je ti...?
father-Slavic, mother-Bulgarian, what are you...?


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: nositel   
Дата:   19-02-12 12:26

Тито по-скоро сърби ги направи.

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: Vinsent   
Дата:   19-02-12 14:17

aleksi77 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-02-12 14:17

Верно албанците ще ги оправят. За съжаление...

Ама като са прости да се оправят.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: Vinsent   
Дата:   19-02-12 14:19

Да не забравяме, че не Тито, а Коминтерна начело с Г.Димитров ги направи македонци! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: Vinsent   
Дата:   19-02-12 14:22

Освен това Г.Димитров и Коминтерна обяви за македонци жителите на цялата пиринска част от България. [smilie23]
Дори само заради това съвременните български социалисти би трябвало да си посипят главите с пепел! [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: boreto   
Дата:   19-02-12 15:47

Да, неотдавна те си посипаха главите с пепелта (зелена на цвят) от изгорелите в инфлацията левчета на българите...


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: Cristinel   
Дата:   19-02-12 17:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: мара   
Дата:   19-02-12 18:07

е, той коренът е и по-назад...

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: black_swans   
Дата:   19-02-12 18:14

"БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"

Така е!
Божието - Богу, Титовото - Титу.
Амин.

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: boreto   
Дата:   25-02-12 13:07

"- А от коя държава идвате?
-От Израел.
-От Израел?! Ама не сте вие скопяни?
-Жена ми не е, ама аз, момче, съм стар скопянин, не се шегувам с теб.
-Вие сте евреин?
-Да
-Ааа...Е, да. Вие сте стар скопянин. Знам,знам, на всичките са ви видели сметката, да им еба майката българска.
-Ти какъв си?
-Македонец.
-Какъв македонец? Българин, сърбин, турчин, албанец, влах?
-А бе земляк, как може, ако си стар скопянин, да не знаеш нищо за Македония...Какви пропаганди за нас са ви направили по света?! Абе аз съм македонец. За антична Македония чувал ли си?
-Да.
-Ами тя не е гръцка. Тя си е наша, македонска. Ние сме тези, античните македонци, от Александър Македонски...Чувал ли си?
-Чувал съм. Е, по мое време и в моето тогавашно Скопие нямаше такива македонци. Всякакви имаше, ама такива нямаше.
-А какви имаше?
-Българи, сърби, власи, турци, евреи, арнаути, цигани...
-Абе земляк, ти си много наивен дори за евреин. Затова ви светиха маслото на вас. Както против вас имаше завера, сега светът има против нас. Това дето на вас ви го направиха преди петдесет години, сега искат същото да ни го сторят и на нас..."

Младен Сърбиновски, "Шашма", Велико Търново 2011, стр.269
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: Vinsent   
Дата:   25-02-12 14:20

Да не забравяме Рот Фронт с Г.Димитров [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Той и Коминтерна създадоха македонска нация. Всичко до което са се докоснали комунисти носи проблеми в бъдещето. [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: fotorafi   
Дата:   26-02-12 09:46

При липса на минало,история и самочувствие.. става така в Скопие.....
Аз като арменец имам въпрос към македонците:
Защо Цар Самуил го броите за македонец??? След като майка му е арменка, а бащата "остава винаги неизвестен".....

Комплексари са явно македонците..Знаят ли какво ще стане след 80-100 г.с Велика Македония......

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: boreto   
Дата:   26-02-12 12:11

Няма доказателство, че Рипсимия е арменка. Спекулира се с името, защото е много разпространено в Армения. Само че то е използвано по цялата територия на бившата Римска империя.

Бащата не е ли Комит Никола? Или се брои неизвестен по някакви незнайни от мен причини?[smilie25]

А за македонизма може би "блъгарин родом" в плочата на Иван Владислав е печатна грешка на каменарот...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: мара   
Дата:   26-02-12 12:32

е, бащата винаги е неизвестен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: k_p   
Дата:   26-02-12 13:08

http://www.youtube.com/watch?v=Vy5N4aCNuhs&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: exo99   
Дата:   26-02-12 19:29

Те албанците " со к--ец ще ги оправят".

Споко. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aleksi77   
Дата:   26-02-12 20:07

Наистина, няма доказателства, че майката на цар Самуил - Рипсимия е арменка но за бащата е ясно, че е комит Никола, управител на област Сердика и според множество изследователи близък роднина на Преславския владетелски род. Самият цар Самуил се титулува "самодържец български", така го и определят византийските и латински автори като Йоан Скилица и Георги Кедрин, както и множеството латински ръкописи, които се съхраняват във Ватикана.
Цар Самуил е погребан след като получава сърдечен удар, виждайки ослепените си войници, в съборната църква, посветена на Св. Ахил в резиденцията си Преспа, намираща се на о-в Св. Ахил в малкото преспанско езеро (сега в Гърция). Гробът му е открит от гръцкия проф. Николаос Муцопулос, с който имах честта да се срещна. Той недвусмислено доказа след многобройни изследвания на намерените кости и плащеница, направени в Лондон, че "това е гробът на българския цар Самуил".
Основанията за това са следните:
1. Средновековните хронисти отбелязват, че цар Самуил след битката при с. Ключ се оттегля в резиденцията си в Преспа където и умира няколко дни по-късно не можейки да приеме проявената жестокост към войската му.
2. Средновековната владетелска резиденция Преспа е идентифицирана от български и чужди изследователи на о-в св. Ахил в малкото преспанско езеро, където са открити останки от голяма крепост в южния край и 12 църкви като най-голямата е била патриаршеската църква св. Ахил - трикорабна, триапсидна базилика с отбелязване на патриаршеските диоцези на българската православна църква и патриаршески трон. Средновековна Преспа е била временна столица на българското царство след падането на Преслав и преди Охрид.
3. Открития скелет е датиран от 11в. и е на мъж между 60-65г. - възрастта на цар Самуил.
4. Скелета е бил покрит със пурпурен златотъкан плат, с какъвто са погребвани единствено владетели и патриарси, като откритата ризница показва че погребания не е бил духовник а военачалник.
5. При направеното изследване на златотъкания плат в лаборатория в Лондон е установено, че това е владетелски плат, съдържащ герб - два еритака (папагалоподобни птици) на храст, обърнати един към друг. От хрониките е ясно, че фамилният герб на цар Самуил е бил с два папагала на клон като хронистите отбелязват, че при въстанието на Петър Делян, същият дори е убеждавал въстаниците, че "както един храст не може да храни два еритака, така и един народ не може да има двама владетеля".
6. При изследването на дясната ръка на скелета е установено, че същата е била счупена в областта на лакътя и не е лекувана защото се е образувала калус (нова кост), което е озадачило проф. Муцопулос защото ранга на погребания показвал, че се касае за най-висш военачалник, който би следвало да има достъп до квалифицирани медицински услуги. Тогава проф. Муцопулос направил връзка с отбелязванията в средновековните хроники, че в битката при река Сперхей между византииците и българите, хронистите отбелязват, че цар Самуил е бил тежко ранен и е бил спасен от сина си Гавраил-Радомир, с който са се престорили на умрели, лягайки сред труповете като с настъпването на нощта, прикрепян от сина си, цар Самуил се е отправил към Преспа, прекосявайки цялата област Тесалия (на 300км. от Преспа). Изследователите на скелета отбелязват, че с огромна вероятност счупването е причинено в битка при защита като прехода от 300км. във вражеска територия напълно обяснява защо костта не е наместена и е зараснала така, което е довело до това, че погребания вероятно е останал с неподвижна дясна ръка.
7. Направената възстановка на черепа кореспондира изцяло с описаните от хронистите черти на цар Самуил - скулесто лице с високо чело и леко прегърбен нос.
Посочените обстоятелства карат проф. Муцопулос да възкликне, че е открит за историята гробът на българския цар Самуил, което му прави чест. Тази теза, проф. Муцопулос изложи и защити на редица международни конференции и накара университетските среди да приемат за безспрно, че "гробът на българския владетел цар Самуил е открит за науката и се намира в голямата патриаршеска църква Св. Ахил на о-в Св. Ахил (Преспа) в малкото преспанско езеро".



Публикацията е редактирана (26-02-12 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: vlatom   
Дата:   26-02-12 21:09

Обаче!Бил съм в Македония-над крепостта в Скопие се веят огромни флагове,над Самуиловата крепост-също!
А в България ? Къде са българските флагове над Царевец-българската столица от времето на Асеневци,над Бабините Видини кули,укрепеният замък на Иван Срацимир,над Никополската крепост,над Урвич,една от последните български твърдини?!


Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: мара   
Дата:   26-02-12 21:10

а, урвич май някъв нов феодал го стопанисва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   26-02-12 21:45

Автор: vlatom
Дата: 26-02-12 21:09

...
А в България ? Къде са българските флагове над Царевец...



Ми над Царевец се вее един от най-големите флагове които могат да се видят в България.



Публикацията е редактирана (26-02-12 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: aleksi77   
Дата:   26-02-12 22:05

Малко е тъжно, че косоварите и гърците защитават историята ни и името ни, наричайки нещата с истинските им имена а ние не правим нищо и оставаме шепа промити "сърбо-македонски" мозъци да ритат костите на дедите ни [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "БОГ ВИ СЪЗДАДЕ КАТО БЪЛГАРИ, ТИТО ВИ НАПРАВИ МАКЕДОНЦИ"
Автор: мара   
Дата:   26-02-12 22:09

ние редовно внимаваме дали сме достатъчно дебело намазани с вазелин [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.