Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 09:41

Имам диск - ЦД ром, който искам да презапиша, но върхъ диска има лазерна джизга, която не пречи на работата на диска, ама файла върху който е записана увисва и не може да се копира... има ли програми дето могат да ми помогнат?

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-02-12 09:46

Пробвай на друга записвачка![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: asahi   
Дата:   18-02-12 09:47

Това само майните ще го разберат.
Джизгътъ не е ли защита? Защо ще я заобикаляш?
Свали имидж на диска и така записвай. Ако се опъва - ползвай IsoBuster. CDCopy се справяше с по-леките случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 09:52

да.. за защита е... но диска не мога да го анмеря никъде другаде... ще с епробвам с имидж... да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: asahi   
Дата:   18-02-12 10:02

А сега си представи, че някой пита как да ти ползва снимките от сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 10:12

както казах, дискът не може да се намери другаде.... сега какво - да умре пациента щото няма как да ползвам информацията как да го лекувам???

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Diandimov   
Дата:   18-02-12 10:42

Рентгенолозите нали само четат снимките и поставят диагнози?

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: steeens   
Дата:   18-02-12 10:52

nsirakov, CloneCD е твоята програма. Мисля трябва да стане и с демо версията...ако не стане пиши ми на лични.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: asahi   
Дата:   18-02-12 11:02

Нали си имаш диск - лекувай си я спокойно. Като приключиш ще го върнеш откъдето си го взел.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 11:12

дискът не е мой, а информацията вътре е над 10 000 страници....

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: steeens   
Дата:   18-02-12 11:28

[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-02-12 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Analgina   
Дата:   18-02-12 11:33

С Nero и copy entire disc не става ли? Би трябвало с все защитата да се копира.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 11:44

до тук пробшах с неро, с клонцд, с исобъстър.. с нищо не мове да преодолее джизгата...

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: steeens   
Дата:   18-02-12 12:02

Коя версия на КлонЦд ползва? Старата мисля трябва да търсиш, със сигурност съм преодолявал лазерна джизга с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Deltalink   
Дата:   18-02-12 12:02

Пробвай с последния alcohol 120% с вграденото YASO.

Големи сте АКТАвисти ;)

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: steeens   
Дата:   18-02-12 12:16

Да@ба кретените в датата, бъкано е с вируси!!!
АКТа още нали не важи? [smilie5] Ще си потърся в старите дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Myth   
Дата:   18-02-12 12:23

И аз съм за CloneCD но някоя по-стара версия.
Асахи nsirakov едва ли ще има против да му ползвам снимките му за лична употреба в къщи или за десктоп или примерно с цел да се науча да правя по-добра фотография, нито ще го разпространява нито ще печели.... Освен това дори да го има някъде, каква ли е цената му... доколкото знам такива неща струват доста скъпо (може и да греша де) които малко не са много съизмерими с доходите на лекарите които са на заплата...
Ай да не съ правим на по-големи светци и от папата, м/у другото всичкия софтуер ВКЪЩИ легален ли ти е, аааа всички mp3 легални ли са ти?

Ааааааа друго се чудя, при положение, че няма от къде да се купи, тоя диск, така или иначе сираков няма да си го купи едва ли ощетява някого....



Публикацията е редактирана (18-02-12 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-02-12 12:40

Ники, за съжаление, поне от това което знам аз, решение за твоя проблем няма. Това е вид хардуерна защита, която не може да се преодолее. При самата направа на диска е изчислено къде точно да бъде "дупката", която съвпада в част от файла, който никога не се използва, но за да бъде копиран, това трябва да стане в неговата цялост и ето къде идва проблемът. Не знам дали има програма, която да може да копира само части от файл, но после шанса да не можеш да го отвориш е много голям. Просто така е измислено и работи доста успешно.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Myth   
Дата:   18-02-12 12:46

Е нали има програми примерно които извличат инфо от надраскани дискове, като на местата които не могат да прочетат запълват с 0 или 1 (не съм сигурен де, но принципа май е такъв) и после просто на това място липсва информация, но като цяло останалото е извлечено....

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-02-12 12:54

Да, така е, но тук говорим за един файл, който е нещо като база данни и голяма част от него е просто кух. Програмите, които извличат инфо от дисковете възстановяват файловете, които са върху четимите части на диска, а информацията, която не може да се разчете просто няма как да се възстанови. Това знам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Myth   
Дата:   18-02-12 13:00

Ами именно де няма да се възстанови информацията от защитеното място (но то най вероятно и там няма инфо) извличащия софтуер ще подмени (липсващата или нечетима) информация с друга, така че размера да е същия и останалото да може да се чете, спомням си че имаше и защити с фалшив размер ама....

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: steeens   
Дата:   18-02-12 13:00

ksuhorukov, с клонЦд-то съм презаписвал такъв диск с дупки, така че явно има начин да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-02-12 13:03

Е, щом става, дано Сираков успее.

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: Блясък   
Дата:   18-02-12 13:16

Blind read / Blind write е твоята програма. Няма диск дето не може да го копира. Преди време копирах някакъв разсипан диск, много настърган. Поти се тая ми ти програма 2 часа, и после записа един диск, който имаше отбелязани основните джазгии от оригинала, само че лазерно гравирани! Беше копирал и нечетимата информация, запълвайки с нулички например, и то акуратно на точните места. Останах с отворена уста... [smilie10]

Blindwrite

Отговори на това съобщение
 Re: как да запиша диск...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 13:20

последното свърши работа... Благодаря ти Блясък[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.