Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 GSM договори
Автор: pmartinov   
Дата:   17-02-12 15:16

Разваляме GSM договор без глоба

Ако абонаментен договор с мобилен оператор е изтекъл веднъж и е бил автоматично подновен, то клиентът може да го прекрати само с едномесечно предизвестие, без да плаща неустойка.

Това обявиха вчера от Комисията за регулиране на съобщенията по повод на споровете между телекомите как трябва да се прилагат новите текстове на Закона за електронните съобщения.

Според КРС нищо не пречи на абонатите да прекратят без санкция договори, които са били преподновени автоматично преди влизането в сила на промените в закона на 29 декември 2011 г.

“М-Тел” и “Глобул” обаче са на точно противоположната позиция. Според двете компании първо трябва да изтече срокът на преподновения договор. Едва след това той ставал безсрочен.



Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-02-12 15:19

Въпросът със завареното положение май наистина е малко сложен.

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: Analgina   
Дата:   17-02-12 15:31

И след изтичането на преподновеният договор, няма да стане безсрочен, ако не отидеш да подпишеш нов, защото в договора е записано, че се подновява са същият срок. Новият договор става безсрочен, както е записано според изискванията. И при МенТел предизвестието е ДВУмесечно. Това също е вписано. Това сочи моят скромен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-12 16:28

Ко туй жесмен? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: kkkolelo   
Дата:   17-02-12 16:32

Вчера една патка ми се обади и каза, че понеже ми изтичал договора, да ида и евентуално да се възползвам от примоциите им ... на което ядно отговорих, че значи ще стане безсрочен ... макар, че би трябвало да е станал вече де ... Сега чета, че трябва изрично да го преподпиша с тази клауза ... [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: krist   
Дата:   17-02-12 16:42

днес с голямо удоволствие връчих на ментел едномесечното предизвестие[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: pmartinov   
Дата:   17-02-12 18:37

Скоро ще ги зарадвам [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: marto   
Дата:   17-02-12 19:24

Те всичките са тарикати вееее...
От единия ще избягаш, на друг ще се наденеш [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: Navy   
Дата:   17-02-12 19:30

Обаче много хора не се усещат !!!!

Как с това преминаване в безсрочен договор развързват ръцете на мобилните оператори [smilie7]

Всеки мисли как да не е вързан и в един момент след като се развърже, оператора може да се възползва за сметка на абоната си [smilie7]


Не, няма да кажа как, сетете се сами [smilie7]

На това с лек намек ме светна един от техните рекламни директори, подсмихвайки се под мустак. Вика, от дебел на крив ще седне този, който реши да се направи на интересен... Ето как...


И само като разбрах ха ха ха му казах, че ние отново ще си подпишем и никакви безсрочни такива не искаме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: imitev   
Дата:   17-02-12 19:57


Ще те жулнат по едни цени за минута, които не се събират на калкулатора...

И сам ще искаш да подписваш без да се разправяш...

За 20 лв. 250 минути към всички мрежи от мтел за лоялни клиенти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: Navy   
Дата:   17-02-12 19:58

Де що имаш отстъпки, де що имаш преференции за лоялен клиент, де що точки събираш и после дават бонуси... Всичко отива в канала... И изпуснеш ли договора няма гаранции, че ще го върнат същия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: analgina   
Дата:   17-02-12 20:26

navy, как ще стане това, като го има описано в договора. Както сега се преподписва автоматично за целия срок, така и се преподписва при същите условия, но е безсрочен. Така или иначе преференциите и т.н. бонуси са за срока на договора. Ако искаш пак, подписваш нов. Но основните показатели се запазват. Ако ще и такава тарифа да няма от 5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: 1vo   
Дата:   17-02-12 20:48

Да, те затова толкова се противят, щото ще им се вдигне печалбата [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: imitev   
Дата:   17-02-12 22:13


Аналгина - това много скоро ще се промени при всички оператори.

Не преподпишеш ли си губиш отстъпките, остава ти само цента на минута...

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: navy   
Дата:   18-02-12 00:22

След като е безсрочен, те като страна от договора могат да си го прекратят, обаче няма да те известят и ще почнат да те цакат по общата тарифа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: papadok   
Дата:   18-02-12 00:50

"След като е безсрочен, те като страна от договора могат да си го прекратят, обаче няма да те известят и ще почнат да те цакат по общата тарифа"

Що за титанично изказване!?
navy, ти познаваш ли някой такъв, някой от тия дето им прекъсват договорите щот са станали безсрочни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: navy   
Дата:   18-02-12 01:06

Не им ги прекъсват, просто ги цакат на стандартна тарифа...
Това най-често са частни лица...

То тепърва ще се чуе, рано е още [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: papadok   
Дата:   18-02-12 01:14

"стандартна тарифа" казваш? [smile]
Нямам представа какво е това. Не съм и чувал за такова понятие при мобилните оператори [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: boZo   
Дата:   18-02-12 01:22

Прекратяване на договора означава прекратяване на услугата. Това с цакането по "общите тарифи" е cool! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-02-12 08:17

За да те цакат на "обща тарифа" (каквото и да значи това) трябва да се промени договора, а за това са нужни подписи и на двете страни. Ако искат да го прекратят пък, това означава спиране на услугата. Освен това, едномесечното предизвестие важи и за двете страни, така че няма как да стане без да си известен.
Ясно е че накъдето и да се завъртиш, задника ти е все отзад, но чак такива своеволия не могат да си позволят... вече.

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: Navy   
Дата:   18-02-12 09:30

А ти чел ли си договор на мобилен оператор [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-12 11:09

Нито един оператор за сега НЯМА "стандартна" тарифа. Има само абонаментни планове и предплатени услуги. Има и БОБ , но и той си е вид абонамент, който лъже, че няма такси.
Ако някой от ГСМ операторите направи нова "стандартна" по-скъпа тарифа само за безсрочни договори може да бъде атакуван по много параграфи и пред КРС и омбудсмана.

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: pmartinov   
Дата:   18-02-12 13:09

Мдааам...


Колкото повече МенТел се опитва да ни третира като крепостни селяни толкова по-зле за нея...


Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-12 13:58

аз съм на безсрочен договор към Вивател - тарифа Симпатия...

една година бях на договор - сега 3та година съм "безсрочен" но тарифите в този "пакет" ми отърват и не искам да се местя... питах тук и там, винаги мога да прекратя този тарифен план без неустойки...

но и другото е вярно - на ден поне по веднъж се обаждат разни вивателци да ме агитират да подпиша нов договор с други пакетни тарифи...

Отговори на това съобщение
 Re: GSM договори
Автор: marto   
Дата:   18-02-12 14:09

Аз пък вече 12 години съм с Мтел и съм много доволен [smilie24]
не си и помислям да сменям оператора


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.