Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За и против TV ?
Автор: gorbi   
Дата:   16-02-12 09:35

Спомням си като малък ме пращаха при дядо и баба всяко лято в едно затънтено добружанско село дето имаше два черно-бели телевизора, единия от които почти съвсем уверено мога да кажа че беше Пирин.
У дома във Варна имахме цветен телевизор Електрон май се казваше, който тежеше колкото.. колкото.. абе не знам колко тежеше, ама баща ми и баджанак му докато го качат от колата пред входа на 6 етаж у дома им се взимаше акъла и трябваше после до посред нощ да се възтановяват с ракийка и салатка....

Та, на въпроса, че се отплеснах... :) Интересно как бързо се променя света и това което е било мечта на малчугана се превръща в нещо противно на възрастния индивид. От така чаканата и желана "Седморка на блейк", от серия на серия за която си умирах да дочакам на черно белия телевизор до милионите безинтересни филми на плазми и лсд-та, които с пушка не могат да ме накарат да гледам...

Сега телевизията в по-голямата си част ме отвращава, от новините действително ми се гади, малкото часове, които успявам да гледам телевизия и то по празниците у родителите си ме отблъскват още повече.

Разбира се има канали и предавания - които на всеки по интересите му са интересни - примерно -анимации, фен тв за снимащите пеперудки, залези и начервисани моми (май и аз малко си падам по последното) :))) , през анимал планет, хистъри и там всичките му техникии които ако някога пак имам телевизор ще си зяпам с удоволствие..

А въпросът който може да обсъдим ако някой му е кеф е - дойде ли края на телевизията, тотално изместена от интернет или има само временен упадък, реорганизация и настъпление вече по съвсем други принципи, комбинирано с видео и лайв предавания по глобалната мрежа.... и още - какво става с устройството "телевизор", че сега като гледам по магазините то има вече и ТВ с ОС и разликата с компютрите вече е почти никаква....

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-02-12 09:43

Не гледай като те отвращава!
Всеки има право на избор ...

И споко!
Скоро на телевизията няма да й дойде краят, даже напротив.
Те сега навлизат 3D, а кой знае още какво ни чака ...

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: Todd   
Дата:   16-02-12 09:50

[smilie5]

Кога напуснах преди години града беше с една идея - като се върна от бачкане да не сядам пред телевизора .

Сега зимата пак чат пат се заглеждам ... но стопли ли се телевизора нема шанс .

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: ogimag   
Дата:   16-02-12 09:59

пренасищане...

ТВ го използвам на 95% като монитор за гледане на филми. Ако повече такива като мен ги включат в някоя пийпълметрия телевизионерите ще искат да се гръмнат.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: vinse   
Дата:   16-02-12 10:00

Пренасищане и голямата простотия, която се лее от телевизора са причините, вече да не се гледа телевизия. Почти винаги като запаля телевизора дават някакви сапунки или реалити шоута. В момента го включвам за половин час вечер, за да се приспя я на CSI я на 24. От март месец ще почна да му отделям повече време - 60 минути в събота и 120 минути в неделя, защото почва формула 1 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-12 10:05

Гледам предимно National Geographic, но рядко сядам да го гледам специално, по-скоро пускам телевизора, докато вечерям или докато правя нещо на компа и ако има нещо интересно, го заглеждам. Честно казано не съм сигурен има ли смисъл от телевизията изобщо, голяма загуба на време е, която може да се компенсира с доста по-полезни други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: Славов   
Дата:   16-02-12 10:07

Мачове предимно, Формула 1, олимпиади и т.н., но все по често през нета вече ги гледам....

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: Тед   
Дата:   16-02-12 10:09

"Дяволът ще влезе в една кутия и рогата му ще бъдат на керемидите."

Казано от: Свети Козма Етолийски (1714 – †1779)

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: J0R0   
Дата:   16-02-12 10:09

Телевизия ще има докато има хора незапознати с предимствата на интернет :)

Иначе по отношение на новинарството - изостава. Почти на всяка новина премиерата и е първо в нета, чак след няколко часа (в най-добрия случай) по ТВ.
По отношение на развлекателност - няма какво да говорим. Няма ТВ, която да се мери с Ютуб.
Аз лично ТВ не гледам, в Ютуб намирам всичко което ме интересува - филми (ама каквито на мен ми се гледат, а не каквито някой е решил да ми пусне), музика, документалистика, а едни от нещата които най ме кефят са самородни таланти, записали уникални неща с уеб камера у дома си.
Някои имат дори вече собствени канали, като ей тая французойка, турил съм си я във фейвъритс
http://www.youtube.com/user/christellester
или ей тая албанка
http://www.youtube.com/watch?v=K1vczlm5_RY&feature=related
А ако ще е лигня, предпочитам да е натурална, а не режисирана :)
http://www.youtube.com/watch?v=_3eQmm-EYPE&feature=endscreen&NR=1
Да не говорим за уникални предавания от далечното минало или далечни страни, които няма откъде другаде да изкопаеш.

ПП. Пропуснах да кажа за обратната връзка и за зрителското участие :)

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: diandimov   
Дата:   16-02-12 10:24

Горби, това някаква варненска мода ли е?

Вчера си купи епълски лаптоп, днес не ти се гледа телевизия, утре може и айфон да вземеш.

Да не сте интимни приятелки с навиту?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: e-mil   
Дата:   16-02-12 10:34

"... дойде ли края на телевизията, тотално изместена от интернет или има само временен упадък..."

Как го изчисляваш този упадък? Телевизията все още е предпочитаното място за реклама. Според най-добрите прогнози разходите за онлайн реклама ще надминат телевизионните през 2016. Дори и вестниците все още се държат - очаква се тази година в световен мащаб разходите почти да се изравнят, но пак ще е с лек превес на печатната реклама.

А за да си обясним какво става с телевизията, трябва първо да си отговорим какво е телевизия. Бъркаме наслуки в Мрежата и вадим, например това. Или това. Те са напълно нормални профилирани телевизии - предават картина и звук отдалече. Така и наричат себе си - ТВ канали. Технически по нищо не се различават от кабелната или сателитната телевизия.


Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: мара   
Дата:   16-02-12 10:39

баси яката французойка! от нея не мога да стигна до другите...[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: gorbi   
Дата:   16-02-12 10:41

dimov - злобееш :)
Лаптопи имам в офисите си колкото искаш, просто маковския ми е първи :) Телевизия, както съм написал на български по-горе, не гледам с години. Айфон търсех по-миналата година, преди да взема Галакси, а след Галаксито - нищо друго не ми трябва :)

Ако искаш да напишеш нещо по въпроса с ТВ-то и дали янките гледат повече или по-малко от нас - заповядай.. Ако не - свободен си да се заяждаш в темата, имаш проблясъци от време на време, макар и все по-редки.

Трябва те разочаровам, изключително си падам по жени, с навито сме приятели в реалния живот, нищо че го дъвча тука от време на време и не сме се виждали скоро, щото няма къде да се пие свястна бира тука вече:))
Виж, ти ако копнееш за интимен приятел, ако си объркан и не знаеш кой е твоя бряг - то не мога да те разбера, но ти съчувствам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: gorbi   
Дата:   16-02-12 10:44

e-mil - ОК, да заместим в горния текст - традиционната антенна ТВ. :) Макар аз лично да си мисля че стриймвано видео по нета е едно а ТВ друго, ама аз не съм специалист, така че това си остава мое мнение..

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: pc_genius   
Дата:   16-02-12 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: Diandimov   
Дата:   16-02-12 10:46

Майтапя се бе, ние в Шумен така си говорим добронамерено.

За телевизията - никога не съм гледал. Господ ме е опазил като ни е оставил бедни в БГ, и нямахме телевизор.
И до ден днешен нямам телевизор, не мисля дори да си купувам.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: Славов   
Дата:   16-02-12 10:47

Много хора гледат и ще продължават да гледат телевизия... това е напълно нормално....
Както е нормално при нас Слави или Планета да пълнят стадиони, а ако ще Моцарт да възкръсне няма да събере толкова хора....
Напълно нормално е .... няма държава в севета, където умните хора да са повече от простаците ...
Затова имаш право да гледаш, ако не те кефи, не гледаш ....

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: mr_kras   
Дата:   16-02-12 10:51

Телевизията в тоози й вид ще отмре и то не е далеч. Според мен бъдещето е в интернет телевизиите. Подобно на youtube ще си избираме канали и предавания. Така ще отпадне пропускането на нещо интересно, щото в момента сме били заети. Просто е нужно време да се вдигнат скоростите в мрежата.
А и трябва да уточним какво е телевизия. Защото ако си направиш канал в youtube и почнеш да пускаш собствени предавания, това също може да се нарече телевизия. Само средата на разпространение е глобалната мрежа.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: ivansky   
Дата:   16-02-12 10:59

нямам кабелна от 2004-та. сигурно ми се сбира 40-50 минути на седмица да гледам нещо и то ми е за фон (стига да не уцеля някоя сапунка).
а си спомням като малък с какъв трепет чаках студио 'х' и как се ядосвах, ако съм заспал преди да започне.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: gorbi   
Дата:   16-02-12 11:01

студио Х [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: serjy   
Дата:   16-02-12 11:05

умният и надарен чевек се чуди как да оползотвори времето си, а посредствения как да го убие.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: ejko   
Дата:   16-02-12 11:31

Kill Your TV Before Your TV Kills You[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: e-mil   
Дата:   16-02-12 12:07

"... да заместим в горния текст - традиционната антенна ТВ. :) Макар аз лично да си мисля че стриймвано видео по нета е едно а ТВ друго..."

А какво е телевизията, ако не поточно видео? "Stream video" означава точно това: да гледаш в браузера без да чакаш изтеглянето на целия файл при теб. Така действа и телевизорът - получава поточен сигнал и ти го показва на екрана.

Дали ще гледаш с ТВ антена, по кабел, със сателитен приемник или през уеб сайта на телевизията, няма никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: navy   
Дата:   16-02-12 12:27

ПО ТЕМАТА, Горби...

моето мнение е, че телевизията НЯМА да изчезне, просто ще се слее с интернет в едно устройство от нов тип.

Домашните ПС-та ще изчезнат, ще ги заместят таблетите, които ще имат пълна съвместимост с "телевизора", ако мога така да го нарека...

Епъл са малко напред в тези неща, но това все още не е публично известно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За и против TV ?
Автор: ценослав   
Дата:   16-02-12 12:30

Айде, айде!!! Глезлйовци! Преди телевизията бяха филмите. Значи на село пристига оператор с киномашина "Славянка" и вечерта като се стъмни цяло село с малки столчета на рамо се курдисваше пред прясно варосаната стана на кметството - така, на поляната. Значи гледаме си филма, попушваме си, а по младите си фърляме любовни погледи. Когато свърши "ролката" си коментираме кротко филма, докато оператора зареди другата. Може да имате плазми разни, супер електроника сега, ма я нямате романтиката значи. И сте се затворили по тия апартаменти като затворници - доброволци. [cool] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.