Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   08-02-12 10:15

Аз и семейството ми бихме желали да подпомогнем пострадалите от бедстващите райони, като преведем известна сума по предназначена за целта банкова сметка. Тъй като възможностите ни и средствата са ограничени, държа да намеря банков клон в района на ж. к. Младост 1 или 1А, където мога да отида на място и да платя сумата без комисионна. Бих искал, цялата сума да отиде за подпомагане на пострадалите, а не чст от нея да потъне в джобовете на банкерите под формата на комисионни.

Когато преди години стана бедствието в Цар Калоян, една банка в района на сп. Окръжна болница, близо до McDonalds беше разкрила такава сметка и тогава си преведох сумата за пострадалите много лесно и безпроблемно. Може ли накой да даде информация за такава банка в същия район?

Предварително благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: orlindraganov   
Дата:   08-02-12 10:24

Немаш ли интернет банкиране? Дет` се вика не си заслужава да станеш от стола заради банкер.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: PolarBear   
Дата:   08-02-12 10:32

IDA, дано въпросът ти има положителен отговор и някой тук да го знае!

Ако не, има още един вариант: мисля, че цената на банковия превод до определена сума (да кажем, 1000 лева) е една и съща, да се съберем някъде, може и на по чай, кафе, бира, кой каквото иска, да съберем парите и да ги внесе някой с едно платежно нареждане, така процентът за банката става пренебрежим...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   08-02-12 10:36

Бих искал също така да споделя, че самият аз съм участвал в спасителна операция при подобна трагедия, когато бях войник и знам, какво им е на пострадалите. Тогава ни вдигнаха поделението да спасяваме покъщнината и домашните животни на хората от придошлата Горномалинска река, която беше заляла селото. И макар че тогава беше топло и без проблем газехме във вода до гърдите, събирайки разпиляното имущество на хората, тяхното страдание не можеше да се опише с думи! А сега в Харманлийско на хората им е многократно по-тежко. Без дом и покъщнина в сняг, вятър и минусови температури ... Направо не ми се мисли, какво изпитват тези хора!

Затова нека помогнем! Кой както може - с пари, одеяла, топли дрехи и ботуши, с газови котлони и каквото се сетите! Хората се нуждаят от нашата помощ сега и повече от всякога!

Поздравявам и инициативата на PAPI от съседната тема! Ето това е поведение за пример на един истински мъж и достоен българин. Ако здравето ми позволяваше, щях да се присъединя, без да се замислям!


Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-12 10:42

Ако се внесе в банката, в която е открита сметката не би било етично да ти вземат комисионна [smile] . Не може да нямат някакви телефони на клона, обаждаш се и питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-12 10:44


София Младост
София, Младост 1, бул. Ал. Малинов 16, ет.1; телефони: (02) 8174921, 817 49 12, 817 49 22; факс: (02) 817 49 30; Работно време (понеделник - петък) 8:30 - 17:00

клона на Уникредит, където е открита банковата сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: ahead   
Дата:   08-02-12 11:02

при дарителск сметки май нямаше комисионна

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-12 11:06

И аз мисля, че няма, превеждала съм и не са ми вземали такса, но с банките никога не можеш да бъдеш сигурен, по добре да се попита [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: chill   
Дата:   08-02-12 11:14

За вътрешнобанков превод към сметката на БЪЛГАРСКИ ЧЕРВЕН КРЪСТ СДРУЖЕНИЕ, BG64UNCR76301078660913 - UNCRBGSF съм заплатил 50 стотинки.

Та, предлагам някаква минимална сума 2-3 лв за комисионна да не ви спира. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-02-12 11:17

chill , никой не е казал, че ни е спряло. В случая имаме дадено условие по задачата и коментираме. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: PolarBear   
Дата:   08-02-12 11:45

Някой пробва ли да направи дарение онлайн на страницата на Червения кръст www.redcross.bg? Линкът за наводнението ме препраща към някакви по-общи възможности и всъщност не е много ясно за какво даряваш средства, може би аз греша?

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: asahi   
Дата:   08-02-12 11:45

За да съществува банковият клон, за да си плаща наема и заплатите на чиновниците той трябва да печели. Ако е губещ ще го затворят. Така че такса или комисионна винаги трябва да има, за да съществува банковия клон. По-скоро трябва да се намери начин за плащане на минимална такса. Това става с вътрешнобанков превод.

Пример: Дарителската сметка е в банка "Пешо". Вриантите за минимално плащане са:
1.Внасяш парите по сметката н агише на банка "Пешо" - малко по-скъп вариант.
2.Откриваш сметка в банка "Пешо" и оттам превеждаш към дарителската сметка - най-евтиния вариант.
3.Ослушваш се за инициатива на някоя банка за безкомисионно превеждане към дарителската сметка - съвсем без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   08-02-12 11:57

DidiAndreeva,

Благодаря ти. Ще проверя в този клон при първа възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   08-02-12 12:13

"3.Ослушваш се за инициатива на някоя банка за безкомисионно превеждане към дарителската сметка - съвсем без пари."

Точно такъв вариант ползвах при наводнението в Цар Калоян. Не виждам никакъв смисъл, ако някой дари 20,- лв. или 10,- лв., защото не може да си позволи повече, банката да му прибере 3 лв. комисионна. Ако 1 милион граждани дарят някакви средства и банките им съдерат 3 милиона за комисионни, с тази сума могат да бъдат построени нови къщи за цяло едно село.

Така че, ослушвайте се и вие за предложения по-горе вариант 3 и ако намерите такъв, споделете го тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: Orlin   
Дата:   09-02-12 09:40

Сметката на БЧК е в Уникредит Булбанк АД

Български Червен кръст
Уникредит Булбанк АД
BG64UNCR76301078660913
UNCRBGSF

Внасянето в клон на банката на суми до 5000 лева е без комисионна.
Преводът от сметка в същата банка е 1.10 на хартия и 0.50 по ел. път.
Преводът от сметка в друга банка зависи от нейната тарифа.

Ако превеждате суми над 10 лева не мисля, че комисионната ще ви спре.

П.П. На Асахи съветите са неточни.



Публикацията е редактирана (09-02-12 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   09-02-12 13:54

Орлине,

Благодаря за полезната информация! Преписах си данните и още утре ще отида да си внеса дарението. Дано парите отидат по предназначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   10-02-12 12:33

Преди малко дарих по горепосочената сметка. Отидох на място и стана бързо и безпроблемно.

Присъединявам се към призива на Асахи от темата на Папи:

Помагайте, че хората наистина имат нужда!

А и както вървят нещата, всеки един от нас може да се окаже в подобна ситуация и сам да се нуждае от солидарността на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: IDA   
Дата:   13-02-12 14:35

Моля, имайте предвид, че като отидете в клон на Уникредит Булбанк, за да преведете средства по сметката на Червения кръст за пострадалите от наводненията, служителките там НЕ ЗНАЯТ номера на банковата сметка. Затова, вие сами трябва да си го носите записан на листче и да препишете на ръка данните в платежното нареждане. Ето го:

==================================================
Сметката на БЧК е в Уникредит Булбанк АД

Български Червен кръст
Уникредит Булбанк АД
BG64UNCR76301078660913
UNCRBGSF

==================================================

За паричните даренията по тази сметка НЕ СЕ СЪБИРА КОМИСИОННА, което предполага, че цялата платена от вас сума ще постъпи по сметката !!!

Като започне интензивното снеготопене, се очакват и още наводнения. Така че, помагайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Банков клон за безкомисионно събиране на помощи
Автор: asahi   
Дата:   13-02-12 16:28

Това не беше ли банката, управлявана от онзи гаден никонджия Хампарцунян, дето не ще да сваля лихвите?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.