Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с Авто Аларма
Автор: analgina   
Дата:   15-01-12 12:26

Алармата е AutoWatch Clam 555. Имам следният проблем: Забравил съм лампите в купето включени и ми падна акумулатора. След като пуснах ток и запалих колата, алармата не се включва. Вратите се отварят и затварят от ключа, но алармата не издава звук. Пробвах да я изключа и включа от скрития бутон, но не се получава нищо, освен еднократно пискане от сирената. Преди това не се изключваше, когато отключа само багажника от дистанционното, но това мисля, че е въпрос на настройка и щях да я карам на сервиз в неопределеното бъдеще, но сега е наложително. Кажете нещо друго да опитам, преди да я водя на доктор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 12:33

алармата си работи, но сигурно дистанционното не. Имаш ли резервно?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Gruyu   
Дата:   15-01-12 12:42

и на мен преди 2 седмици ми падна акумулатора, само че проблема беше точно обратния - като заключа колата и след 7-8 сек. и алармата се включваше, запалих колата да поработи и пак се включваше, 5-6 пъти я отключих и заключих с дистанционното и се оправи сама, не знам как стана!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Analgina   
Дата:   15-01-12 12:50

НАСОО, дистанционното е в ключа. Пробвах и с резервния. Алармата не се включва според мен, защото и диодът ú не мига. Когато натисна скритият бутон, диодът примигва едновременно с пискането на сирената.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 12:54

а има ли дистанционно или се включва чрез заводското. Защото ако е от тия дето следят импулсите на централното или аварийните ще и трябва малко време да се нагоди. Един приятел има такава и неговата ту работи ту не? Като казваш, че е знаела кога е отключен багажника ми се вярва, че е от тези дето следят мигането на аварийните при отключване и заключване?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 12:56

може и да има някаква комбинация за прихващане на сигналите - прочети книжката[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Analgina   
Дата:   15-01-12 13:02

Прочетох книжката. Опитах се да я вкарам и изкарам във Valet режим, в който не пищи. Аварийките си мигат, ако не отвориш врата до 30 сек. след отключване, се заключва сама, всичко си е както винаги, само алармата не тръгва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 13:07

сега погледнах модела и май The 555 CLAM also has a boot sense wire which means that if your factory remote has a boot open button then the Autowatch will disarm the boot and the internal sensor when it is pressed (leaving the main doors still armed), then fully re-arm upon shutting the boot. ето това не ти е вързано към бутона за лампата на багажника за да не ти отчита отварянето.

сега ме мързи да ходя да отключа моята кола с ключа, но май тогава не святкат аварийките и затова не ти сработва алармата?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Analgina   
Дата:   15-01-12 14:58

Проверих багажника. Светкат аварийките. Не е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Mick   
Дата:   15-01-12 15:22

" Аварийките си мигат, ако не отвориш врата до 30 сек. след отключване, се заключва сама, всичко си е както винаги, само алармата не тръгва. "

как провери че не тръгва, отваряш вратата и не пищи?
да не би да е от онези малките бутончета при пантите на вратите
при мен бутончето на вратата нещо се бъзикаше по едно време -
гася двигателя, вадя ключовете, отварям вратата - не писка че има вкл. фарове примерно, после се оправи от самосебе си [smilie5]
сигурно е клеясало нещо
трябва да проверя с какъв спрей да го напръскам и да се почистят вътре контактите.
Та за това се сетих, съвсем лаишко включване по темата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: analgina   
Дата:   15-01-12 16:07

Mick, алармата не писука при заключване и отключване на колата, а освен това не и свети и диода на таблото. Има 30-40 секунден период в началото, в който диодът мига интензивно, докато се активират сензорите, а това също не се случва. Така стигнах до извода, че не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Mick   
Дата:   15-01-12 16:14

Ясно, не е от това което питах.[smilie8]
Да влязат спецовете [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 16:16

как зареди акумулатора? сваля ли го? може да са ти издърпали ток директно от +клемата и при свалянето ти да си разхлабил връзката? Но щом ти пищи сирената не би трябвало - освен ако не е с автономно захранване[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: analgina   
Дата:   15-01-12 16:49

Не съм свалял акумулатора. Пуснах ток с кабели от друга кола и после карах Пловдив - София - Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 16:51

иди на майстор[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: analgina   
Дата:   15-01-12 17:06

Някъде пишеше, че има отделна батерия за сирената. Бушони не съм проверявал, но не знам дали има за алармата и щеше ли да писка от сервизният бутон, ако е това. Утре ще ходя на майстор. Питах ви, за да разбера дали нещо не съм пропуснал преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: bvidenov   
Дата:   15-01-12 22:31

Историята се случи с мен и е съвсем истинска. На сутринта, отивам в гаража и Ъц. Никакъв звук. ни кола, ни аларма. Въртях стартера докато акумулатора подсказа, че трябва и акъл, не само упорство. Звъня на специалиста по алармите. Той пък взе че вдигна и до 30 минути беше при мен. Ааааа, и какво казваш, не работи а? Я да видим сега! Дай ключа. Я да опитаме първо с добро. Я да направим един Честен Кръст. Прекръсти се иииииииии за мое огромно учудване мотора заработи и колата тръгна. Васко Христов се казва и е много набожен.
Та така. Може да пробваш.

П.с. Алармата блокираше електрониката за запалването по само на него известен начин.



Публикацията е редактирана (15-01-12 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: TODD   
Дата:   15-01-12 22:34

[smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Analgina   
Дата:   15-01-12 23:20

Bvidenov, на мен колата ми работи. Само алармата не захапва.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: bvidenov   
Дата:   15-01-12 23:50

Идеята беше за начина на оправяне, а не конкретно за повредата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Diandimov   
Дата:   16-01-12 02:07

Защо ти е аларма?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: colorit   
Дата:   17-01-12 02:36

Автор: Diandimov
Дата: 16-01-12 02:07

Защо ти е аларма?


________________________

много точен въпрос. ако са решили да ти краднат колата алармата ти няма да ги спре. вЕрвай ми... всъщност, нищо няма да ги спре!
ако е за отсяване на аджамиите - тц - и тях няма спре.
Аааааа сега се сетих - застрахователя иска аларма, монтирана от оторизиран сервиз, разбира се.........[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Analgina   
Дата:   17-01-12 07:52

Colorit се сети защо е алармата. Фабрична е с колата заедно. Вчера говорих по телефон с фирмата. Случвало се така да стане. Трябва да се препрограмира, ама в Пловдив нямат сервиз. В Пазарджик ще е. Всичко има в Пазарджик, нали TODD [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: tvk75   
Дата:   17-01-12 08:58

Най-вероятно заради липсата на ток,алармата си е забравила настройките. Някои аларми правят точно така :)
По-добре в сервиз или при човек дето има опит с тия неща. Всичко става за 5 мин

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Авто Аларма
Автор: Todd   
Дата:   17-01-12 09:50

ни знам ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Митко или Ангел в Тойота ще ти свършат работа .

[cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.