Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: ivodam   
Дата:   09-11-11 11:59

Този месец се навършват 78 години от приемането в Третия Райх на първия в света закон, защищаващ правата на животните - das Tierschtzgesetz.

Използвам случая да поздравя всички природолюбители и приятели на животните!



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: jivkojj   
Дата:   09-11-11 12:06

Това във връзка с възхвала на Третия Райхли е?! [smilie23]

Защото за приемането на тоя закон си има точно определена причина и тя не е било точно любов към животните.

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: e-mil   
Дата:   09-11-11 12:27

Не са ли позакъснели с около 300 години? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: georgi969   
Дата:   09-11-11 12:54

и само десетина години след този закон-


това



Публикацията е редактирана (09-11-11 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CyberGene   
Дата:   09-11-11 13:15

Всъщност причината за приемането на този закон е точно заради любов към животните.

Не е хубаво да се изпада в крайности - дай да оплюем всичко, свързано с третия райх, заради холокоста. Ми те и много от обективите, дето снимате сега с тях, са били измислени от оптични инженери на третия райх... Що не ги изхвърлите.

P.S. Из Уикипедия:

There was widespread support for animal welfare in Nazi Germany[1] and the Nazis took several measures to ensure protection of animals.[2] Many Nazi leaders, including Adolf Hitler and Hermann Göring, were supporters of animal protection. Several Nazis were environmentalists, and species protection and animal welfare were significant issues in the Nazi regime.[3] Heinrich Himmler made an effort to ban the hunting of animals.[4] Göring was an animal lover and conservationist.[5] The current animal welfare laws in Germany are modified versions of the laws introduced by the Nazis.[6]



Публикацията е редактирана (09-11-11 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: jivkojj   
Дата:   09-11-11 13:19

А ето какво казват самите германци:

Ausgerechnet die Nationalsozialisten waren es, die am 24. November 1933 das erste Reichs-Tierschutzgesetz verabschiedeten – nicht ohne Hintergedanken.

и по-натам:

Aus gutem Grund

Erst die Nazis kamen den Tierschutzvereinen 1933 entgegen, und das hatte seinen guten Grund: Tierversuche galten als das Werk jüdischer Wissenschaftler und wurden entsprechend missachtet, während dem germanischen Menschen die besondere Naturverbundenheit zugeschrieben wurde. Hermann Göring und Heinrich Himmler präsentierten sich öffentlich als leidenschaftliche Tierversuchsgegner. Auf geradezu irrationale Weise stand die Tierliebe einerseits einer rassistischen Menschenverachtung gegenüber. Die Tierschutzbewegung in Deutschland hatte umgekehrt ausgedient, was im gleichgeschalteten NS-Staat ebenfalls willkommen war.


http://www.rp-online.de/wissen/umwelt/Vor-70-Jahren-Das-erste-Tierschutzgesetz_aid_28399.html



Публикацията е редактирана (09-11-11 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CyberGene   
Дата:   09-11-11 13:23

А регулацията на лова, дори желанието да бъде забранен, срещу запалените евреи-ловци ли са били? А забраната да се варят живи охлюви дали е била срещу евреите, на които както знаем основна храна според библията са охлювите?

Гледни точки могат да се намерят много.



Публикацията е редактирана (09-11-11 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: orlindraganov   
Дата:   09-11-11 13:29

Стига с тоя холокост и тия евреи - като са такива тарикати сами да си се пазят от дойчовците

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: мара   
Дата:   09-11-11 14:08

драганов, рискуваш освен неразбран, да станеш и бамнат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: orlindraganov   
Дата:   09-11-11 14:28

Каква ще бъде разликата тогава между лошите хитлеристи и добрите антихитлеристи? Само лозунга за който се вършат същите дивотии!

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CyberGene   
Дата:   09-11-11 14:34

То малко гузен негонен бяга, но аз се разграничавам от хората, които отричат холокоста в темата, не желая бам! [smilie18] Но пък не мога заради холокоста да отрека всичко, свързано с третия райх, имало си е и добрите неща. Между другото съм в същата Y-хромозомна ДНК хаплогрупа E1b1b1a2* като на Хитлер, но пък се говори, че дядо му е евреин, така че не смея да взимам ничия страна [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-11-11 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: tofo   
Дата:   09-11-11 14:55

Това, че не можеш открито да изказваш съмнения в нещо - лично за мен е еднозначен отговор.
Преди 20г. тоя филм го даваха под заглавие Катин. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: lillia   
Дата:   09-11-11 15:48

Животните ако имаха права, нямаше да ги ядем.

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 15:50

малко образователен материал:

http://thepetwiki.com/wiki/Animal_Rights

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 15:56

Най-важното, което ви спестява иводам е, че райха е считал животните за по-долни от арийската раса и за по-висши от еврейската нация... Съответно, забранили опитите с животни и разрешили тези, с евреи.[smilie10] По-гнусен от този закон едва ли са измисляли...

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CyberGene   
Дата:   09-11-11 16:02

Това за животните е закон.

Това за евреите е било негласна политика на геноцид, който е прераснал в холокоста.

Едното не може да омаловажи напълно другото според мен. Погледнете го не от страна на висшето управление на райха, а от страна на обикновените германци, много от които изобщо не са имали предства какво се случва с евреите.

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 16:11

нацистите са имали доста нестандартни виждания и идеи относно това, кой заслужава и кой не, да живее. Много от законите, които са прокарали звучат интересно... Самият трети райх е много интересен и мистериозен. Много истини са спестени на света и сега излизат наяве. Белите неща са бели... не трябва да пречат на черните да бъдат наричани черни....

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: tofo   
Дата:   09-11-11 16:22

CanoniO, кой е тоя закон за животните и евреите, че ми стана интересно...[smilie10]

Много истини са спестени на света и сега излизат наяве. Белите неща са бели... не трябва да пречат на черните да бъдат наричани черни...[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-11-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 16:28

не е закон...
чел съм, че са считали евреите за по-нисши същества от определени животни и са си експериментирали с тях с чиста съвест и всеобщо удобрение. За сметка на това, са прокарали онзи закон за правата на животните, като в горния материал пише, че поради тази причина повечето офицери от СС, както и Хитлер са станали вегетарианци. Нещата там са на религиозно ниво. Не е от обич към живите същества...

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: orlindraganov   
Дата:   09-11-11 16:33

Сега пък казват, че арийската раса е по-низша от еврейската.

Същата работа, различен байряк [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CanoniO   
Дата:   09-11-11 16:36

не знам как определят висшите и нисши гени, обаче Рудолф Хес, заместникът на Хитлер, прилича на маймуна и е раждан в Египет, като майка му е уж от гръцки род, ама май е няква арабка....

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: orlindraganov   
Дата:   09-11-11 16:37

И едните и другите да се хващат на работа, че нема само ние да бачкаме вместо гърците!

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: CyberGene   
Дата:   09-11-11 16:41

Ами тая хаплогрупа, за която споменах например горе, от която е Хитлер, и от която съм и аз (по бащина ми линия, защото Y-хромозомните групи се предават от баща на син и не се променят), се води, че е основно на балканците, гърците, берберите, южните италианци и т.н. аз със сигурност знам, че имам гръцко, по тая линия сме все с черни къдрави коси [smilie3] Та от тая гледна точка не е изобщо ясно Хитлер какъв е бил по произход, след като и той е от тая хаплогрупа - за какво говорим изобщо [smilie18] Нищо чудно и той да е с някакъв балкански произход [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: tofo   
Дата:   09-11-11 16:44

прилича на маймуна и е раждан в Египет, като майка му е уж от гръцки род, ама май е няква арабка

Канонио, туй на расизъм ми прилича, братче![smilie8] Какво, като е такъв...


Отговори на това съобщение
 Re: 78 години от първия закон за защита на животните
Автор: Стефан   
Дата:   09-11-11 16:45

Ами бидейки австриец, нищо чудно няма в това да е с балкански гени [smilie5] Те и евреин го изкараха, в което също няма нищо чудно. Наскоро гледах някъде снимка на надгробната плоча на някакъв евреин починал в края на XIXв. 1890 и някоя година, който се казва (и така е написано на плочата)... Адолф Хитлер [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.