Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: djogata   
Дата:   27-10-11 08:20

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Или как беше - от всеки германец според възможностите, на всеки грък според потребностите [smilie18] [cool]

Частните кредитори опростиха 50 процента от вземанията си от Гърция

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: asahi   
Дата:   27-10-11 08:29

Следват нови стачки, този път и в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ivodam   
Дата:   27-10-11 09:18

Ха-ха, Джога, що ли не съм изненадан, ха-ха, всъщност отдааавна го писах точно в този форум, че така ще стане, ха-ха.
Някой иска ли да се обзаложим относно и другото ми предвиждане, че пък останалият дълг ще бъде тепърва преструктурирван, разсрочван и т.н., до безкрайност.
Ха-ха.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (27-10-11 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: tofo   
Дата:   27-10-11 09:23

Ако остане и останалия...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: tabla   
Дата:   27-10-11 09:26

на гърците им се размина, но на ЕС още не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ejko   
Дата:   27-10-11 09:31

Добре, на мен не ми е ясно едно нещо... Каква е далаверата да се инвестира в държави. Когато една държава има финансови проблеми и всички банки се надпреварват да я кредитират, макар че няма механизъм, които да накара държавата да изплати дълговете си. Единственият начин е разсрочване и предоговаряне и за банките остава процедура по мъчително многогодишно вземане на вноски с нисък лихвен процент. А в случай на криза или политическо решение, дълговете се опрощават. А когато станат невъзможни за вземане, случай на война и т.н. пак се опрощават (както с Ирак..., примерно)...
Та..., какво печели банката от тази неизгодна сделка?
Ние не губим, понеже лихвения процент е супер малък (особено в страните със стабилна икономика), а и парите са застраховани и гарантирани. Но банката губи. Тя сключва голям неизгоден договор, от който не печели много пари, а е възможно и да загуби такива...
Следователно трябва да печелят нещо друго...?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: Славов   
Дата:   27-10-11 09:34

Само ББ, дето неможа да го рабере това, и казваше че тези пари гърците ще ги връщат .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: tofo   
Дата:   27-10-11 09:34

Като го е сключвала, договорът не е изглеждал неизгоден...[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: diandimov   
Дата:   27-10-11 09:39

Банката кредитор може да отчете това като загуба и да има смекчаване на данъците или кредит заради загубите.

Може след време и чрез лобисти именно защото е дала пари и не са ги въарнали да спечели уж изпълнението на проекти.

Може политите да се възползват...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: mavar   
Дата:   27-10-11 09:40

Смрад

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-10-11 10:05

Не им завиждайте на византийците, защото сега в следващите 15-тина години ще им се спре тока. Представям си колко дълбоко са се навели за това опрощаване на тези 50%. Не съм видял европеец нещо даром да дава

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: mavar   
Дата:   27-10-11 10:08

Масово коментарите в бг новините за опрощаването на дълга са в стил
"браво на Гърците, пре*** ЕС", "Ей това се казва правителство, евала" , "нахлузиха им го с кеф" и други такива.
Всичко това е много показателно за народопсихологията ни. Радваме се на измамниците и изнудвачите и даже им се възхищаваме. В международен план това се коментира като срам за Гърция, като подаяние към просяк, но българинът се възхищава на тоя, който е прецакал другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 10:08

Колко пъти ви разправях че нема и на една гръцка криза да случим в тоя живот ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-10-11 10:10

Тоде, гръцката криза тепърва започва

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: Славов   
Дата:   27-10-11 10:12

Е как да не им се кефиш..... ние дисциплинираните ще плащаме, недициплинираните няма.....
Не е до народопсихология..... кой не иска да му опростят 50% от заема.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 10:14

втор: fast_eyebrow
Дата: 27-10-11 10:10

Тоде, гръцката криза тепърва започва



Тая работа аз не я вярвам !!! Ако е тук - да . Ама за византйците - Ц !!!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ejko   
Дата:   27-10-11 10:16

Много ми харесват тези мрачни, вещаещи неизменен край и падеж прогнози...
Никога не съм харесвал особено много писанията на дядя ви Вазов, но с Чичовци е налучкал ваксата..., няма спор....

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ellisaveta   
Дата:   27-10-11 10:19

Какво произвежда реално Гърция? Маслини, узо, туризъм? Ами те ще имат нужда от ново финансиране, кой ще се съгласи да налива пари в държава, която разчита да им опростят дълговете? Освен това дългът, който им остава не ми се струва никак малък, а в близко бъдеще най-вероятно ще трябва да се удвои за да поддържа Гърция стандарта, на който е свикнала... Ей такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: Todd   
Дата:   27-10-11 10:22

Държавата с най-големият флот в света ???? Всички фериботи Гърция-Италия -Гърция са само гръцки !!!!

[smilie5]

Сигурно и други измами имат - нали са гърци .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ejko   
Дата:   27-10-11 10:31

Те обещаха да опростят част от дълга, ако видят мерки в определена насока.
За всички е ясно, че 9-10 милиона, които преживяват от туризъм и търговия и 40% живеят в Атина, няма как да върнат 300 и отгоре милиарда. Опрощаването е акт не на милосърдие, а нещо което беше ясно на всички и искаха да го направят като поощтрение. Както се възпитава малко дете. Гърците обаче показаха, че те с усмивка лесно взимат кинти, но ги връщат с бунтове и метежи...
На възпитание не подлежат..., да са живи и здрави!
Работата е че когато са давани тези пари, всички са знаели, че не никой няма да ги върне...
Не ми се смята, но реално всеки грък дължи нещо като 300 хиляди евро, с все бабите, новородените и легалните емигранти...
Никой не може да ме убеди, че банките не са очаквали подобен сценарии.
Парите се дават и според мен и да не се върнат в пълния обем, целта им пак е постигната...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: valen_tin   
Дата:   27-10-11 10:48

е как ги сметна по 300 000 евро на човек ... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: atin   
Дата:   27-10-11 11:19

Много я подценихте кака си Меркел, а французите са по-големи шовинисти и от византийците.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: J0R0   
Дата:   27-10-11 11:26

Кефим се на гърците, а иначе се бием в гърдите как искаме за политици хора на честта и достойнството.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: ivodam   
Дата:   27-10-11 11:48

Жоро, в света отдавна е установена система - световен ред, при който масата държави и народи работят по един или друг начин за една група "бели страни". Гърците просто за пореден път доказаха, че са и те в "оня списък", на белите. За които винаги ще има лапане, другото са подробности. Аз искам нашенски политици, които веднъж завинаги и нас да ни вкарат в този списък, защото всичко в тоя свят на международно ниво е една чудовищна далавера, въпросът е от коя страна ще бъдем в края на краищата.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха-ха, на гърците им се размина 100 милиарда дълг...
Автор: norman-kuk   
Дата:   27-10-11 11:49

Винаги съм казвал, че в момента е много по-добре да дължиш много пари (все пак инвестирани в инфраструктура, и всичко останало, дори раздадени на хората) отколкото да дължиш малко или нищо, обаче да мизерстваш. ЕС не е глупав. Все едно да имам квартална кръчма да дам на някой пияница 200 лева, обаче съм сигурен, че после ще ги изпие всичките при мен и един ден ще ми ги върне и с лихви отгоре....ако много го закръши айде ще му опроста 15-20 лева от сумата [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.