Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Риболова не е за всеки...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-10-11 11:15

Бях запален рибар едно време, но така стана, че не останаха рибари около мен и си подарих всичкото оборудване на приятели преди 10-тина години.

Сега, покрай честите ходения в Гърция реших да си понапазарувам някои неща пак... и се оказа, че риболова се е превърнал в спорт за висшисти! [smilie5]

То не са болонези, матчове, щеки, кастъри, фийдъри... бах мааму... нищо не разбирам вече! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 11:16

Нали трябва да ти вземат парите

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 11:18

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rmrd3749.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/rndx7026.JPG

http://d3uwin5q170wpc.cloudfront.net/photo/30761_700b.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-10-11 11:21

[smilie24] [smilie18]

То така става най-накрая...

Пробвах се да прочета някъде нещо смислено за разликите между тези 15-20 вида прътове, но дори в рибарските среди хората толкова ожесточено спорят за това, че явно нищо не им е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Todd   
Дата:   12-10-11 11:26

Вземаш няква корда , коркова тапа и някаква кука ,смачкваш половин хляб и тръгваш на риболов !!!

за разнообразие можеш да си купиш една консерва с царевица .. и да не хванеш поне ще хапнеш !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Другото е щуротията човешка !!!

Всички мангали така ловят и никой се не връща без риба !!!!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-10-11 11:32

Мангала като се почеше над водата и като изпада кирта, рибата обръща корема.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Славов   
Дата:   12-10-11 11:35

Точно така е, и аз от 15 години не бях ходил за риба, и преди месец като си дойде сина от чужбина... вика ще ме водиш на риболов....
Ами за 20-30 лева най-евтините пръчки с макарки, корда, тежести и кукички, една царевичка и 2 кутийки с червеи....
Ами 7-8 шарана хванахме около кило, и малко дребосък.... за около 3-4 часа....
След снимки си пуснахме обратно рибките в язовира.... кефа цена няма..... и после подарихме такъмите на малкия ми племенник ....

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-11 11:42

В морето е още по-забавно. 1000 баровци с високи технологии в ръцете, мятат до замайване и хващат един гол шнур. Пристига дядката с балканчето и бамбуковата сопа с макара "Делфин", хваща 7-8 заргани за 15 минути и ги кара онези да се насират.... Като спре рибата, казва "чао" и си отива... щото знае, че повече нищо няма да хване... и утре пак.
Обаче, стане ли въпрос за лодки - да, там без пари не става. Фиш-файндъра, големия двигател, корави чепарета - направо рулират... Аз това разбирам под риболов...

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-10-11 11:45

Аз пробвах някаква "бомбарда" - не е лошо изобретение - заргани, лефери, ципури...

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-10-11 11:47

И аз това лято влязох в един риболовен магазин да си купя пръчка... Нищо не му разбрах на продавача... Като вкара една терминология...

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Todd   
Дата:   12-10-11 11:51

Аз имам едни наточени познати паралии - те станах и риболовци и ловци за по десетки хиляди левове ама такива случки има с тях че ще паднеш от смях !!!

Особенно единия като си закачи Бенелито за 3000 лева на едно дърва за да иде да сере ... а пък то маскировъчно пустото и после 3 часа го търсиха цялата дружинка едвам го намериха .

И още 1000 изпълнения - пръчка за 600 лева на първото показване и замина на дъното на язовира !!!!

Оти не ще такъми само - иска и ЗАУ !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-11 11:54

На язовира дебне и бай мангау. Освен такъмите за 600 лева, не е лошо да има и един дежурен с бенели[smilie18] бай мангау идва по вода, дърпа сопите към лодката и газ... Ако нямаш пушка, гориш...

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-10-11 11:54

Ужас бе, ужас... [smilie5]

Питам продавача, "добре де, каква е разликата между нормален телескоп с водачи и тази "болонеза" дето ми я пробутваш?!" и се почва едно обяснение - веднага да разбереш, че грам не му е ясно... па върха й бил такъв, па "акцията" й намси ква си, па водачите едикви си... после гледам телескоп отговарящ на същото описание, питам "а това?" - "а, това си е обикновен телескоп, ама той за твоята работа няма да стане!"


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Frida   
Дата:   12-10-11 11:57

Никсън, прочети това: Ден за кленове, Михайло Пантич [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: vladihg   
Дата:   12-10-11 13:15

Мани, мани и аз пишман станах, че зарибих малкия с тая краста - сега само ми намила за нови пръчки, макари, захранки - ужаст[smilie18] А в мазата вече има поне 10 въдици, които вече не ставали щото са на по няколко месеца[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-10-11 13:23

И аз наскоро им се чудех на пишман рибарите дето влагат в джаджи, а риба йок [smile]


Баща ми е рибар от както се помня. Като малък се опита да ме направи и мен ама се получи като с футбола - не стана.
Та той (баща ми) е от тези рибари дето риба не яде и ходи на риболов само заради тръпката. Никога не е бил лаком на килограми риба и винаги му е било по-интересно да ходи от мрак до мрак на реката отколкото да клечи на някой гьол пълен с риба.
Та неговите такъми винаги са били сравнително обикновени и традиционни. Сега вече ходи по язовири защото на тези години не е за обикаляне, а кротко си седи и си сецка рибата.
Думата ми е, че има едни авери дето дават хиляди за пръчки и джаджи, а той си кара с пръчките от едно време. Да ама като идат на Ивайловград той вади най-много риба и им я дава на тях щото те само цъкат и се вайкат [smilie18]

Та не е до пръчки и джаджи, а до чалъм и умения [smilie3]
Същото като със снимането....

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: CanoniO   
Дата:   12-10-11 13:25

Абе едно кило риба не ти ли излезе 30 кинта, никакъв риболовец не си[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   12-10-11 13:33

кило риба - 30 кинта
това много оптимистично


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: ники1   
Дата:   12-10-11 13:51

Риболова не е в цената на такъмите....
На малкият ми син му купих от риболовното изложение една пръчка барабар с макара и влакно за цели 9лв. Не ми се ще да му давам от мойте такъми та после да ме е яд ,че счупил,настъпил и пр.
Отидохме на платен гьол за пъстърва.....
Малкият за първи риболов за 3 часа извади 17 парчета...от които най-голямото беше 600гр.
До нас имаше някаква мутра със въдица дето пръчката струваше към 700 кинта и макарата още толкова..........ами той за 3 часа извади 2 рибета...и толкоз...



Публикацията е редактирана (12-10-11 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: ROM   
Дата:   12-10-11 14:00

n1x0n, ако имаш нужда от съвет за такъми можеш да ми се обадиш. Ще те светна бързо. И аз бях в творческа почивка 7 години преди да се захвана с риболова отново [smile] Та и аз като теб трябваше да се преобурудвам с нови такъми и прочетох много литература по въпроса. Сега имам висше по риболов [smilie18] [smilie18] [smilie18] Та ако пожелаеш мога да ти спестя дипломната работа [smilie3] По принцип можеше да ловиш с такъми и за 20 лева и с такива за 2000 лева. Има такъми за различни видове риболов и ситуации. Вярно е, че всичките можеш да практикуваш само с една евтина сопа, но ако направя паралел с фотографията можеш да снимаш и с техника за 20 лева, но можеш и да снимаш с техника за 2000 лева. Резултатът и удоволствието предполагам го знаеш. Истината е, че има такъми в еднин ценови клас в който получаваш максимално качество за цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: boink   
Дата:   12-10-11 14:10

на скоро, от един китайски магазин си купих спининг, макара, корда и невероятните 4 фидера Suk In She, комплектче, супер добро, не съм го позлвал още но имам въдица! за 5 лева.

иначе преди ходих за риба с няколко шишета от лимонада с корда и по две кукучки, после баща ми ми даде неговите въдици и най-голямата ми риба е един кустур, 1,3кг. на умряло рибе, с плувка от гъше перо, заспал бях когато се е хванал.

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   12-10-11 14:15

Много го търсих, но не успях да го открия.
Разказ на един руснак, който води приятеля си германец на лов за голяма риба на голяма река в Русия. При местния стар рибар.
Германецът пристигнал със скъпи такъми, които старецът изгледал пренебрежитерно и извадил от бараката делебо въже, тухла, вътрешна гума /не си спомням от трактор ли беше/, и куки по една педя.
Първо отстреля две гарги за стръв. Метнаха на дъно и се прибраха да пият.
На другия ден откриха гумите, едната с риба. Изтеглиха я с Лада Нива и щяха да я режат с моторна резачка...

Ако някой го изрови този разказ пак ще си го прочета с кеф.



Публикацията е редактирана (12-10-11 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: shtukov   
Дата:   12-10-11 14:19

Какво да кажа аз с гайдата.. Като от 10-на години, всеки ден, все с това се разправям..


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: papa_irry   
Дата:   12-10-11 14:29

Мдааа, след едно доста подобно траги-комично преживяване в магазин за такъми, си излязох с твърдото убеждение, следващият път когато ми се прииска да отида на риба, да мина през тавана на дядо ми, да взема най-здравата бамбукова пръчка и една макара от 60-те и да отида с тях. пазя си една кутийка с нови плувки от перо :)
Искам да проверя на практика какво ще се случи. Имам чувството, че телевизионните канали за риболов постепнно са създали една напълно нова и излишна индустрия и сега всички които ходят за риба страдат от една леко безумна обща халюцинация :) Разбира се, възможно е и да греша, но ще пробвам за себе си.


Отговори на това съобщение
 Re: Риболова не е за всеки...
Автор: Marillion   
Дата:   12-10-11 14:39

Мда...какъв рибар си, ако нямаш фидер, болонеза и няколко мача?
Ами щека за 2000 лв, стол за 2500 и джип, за да можеш да мъкнеш всичката тази натурия?

Кой в днешно време лови на директен /телескоп/, ако не е направен минимум от карбон?

За стръвта да не говорим. Ако нямаш вердевас, пинки и ларви на пустинен бръмбър рогач, то все едно си без стръв.

А подхранките... то не беше за каракуда, за шаран, за платика, сом... с вкус на ванилия, ягода, червей, коноп, мед и мляко....

Ами шаранския риболов - ако нямаш понеееее 3 въдици на стойка с индикатори, които се управляват безжично, с навити макари с по 18 лагера, които вадят сами рибата и влакно с цвят на водата, в която ловиш...

А морския риболов... там вече навлизаме във висшата лига. Започва се от лодката. Кой лови от брега с пръчка? Ако нямаш пари за яхта и моторница за 5-6 бона върши работа. Бомбарди, болонези.... ако ще ловим едро, то задълже трябва да си купим един чувал с искуствени примамки, 10 кила риба за стръв...

А пинизите... има машинки за връзване на куки, има дипове за овкусяване на стръвта, има дълбокомери, лепило за червеи, очила с които да виждаш рибата под водата, козирки, платки, легени за захранка /специални/, дюшек за рибетата, че като ги извадиш да не лягат по тревата .... и т.н.



Публикацията е редактирана (12-10-11 14:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.