Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Счетоводители за ДАНС !
Автор: gogo   
Дата:   11-10-11 14:22

Според последните изменения в Закона за мерките срещу изпирането на пари счетоводителите трябва да въведат вътрешни правила за контрол и предотвратяване изпирането на пари, които се утвърждават от ДАНС
В брой: 57 от 26.07.2011 г. на Държавен вестник е публикуван УКАЗ № 178, чрез който влиза в сила Закон за изменение и допълнение на Закона за мерките срещу финансирането на тероризма (http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=54851).
Промяната, касаеща счетоводителите на свободна практика и специализираните счетоводни предприятия е в § 4, с който се изменя Закона за мерките срещу изпирането на пари, а именно:„В чл. 3, ал. 2: ...б) създават се т. 31 и 32:31. лица, които по занятие извършват счетоводни услуги;32. частните съдебни изпълнители.“
На практика това означава, че всеки занимаващ се със счетоводни услуги по занятие, трябва в 4-месечен срок от обнародването на промените в ДВ, да приеме вътрешни правила за контрол и предотвратяване изпирането на пари, като ги предостави за утвърждавне от председателя на Държавна агенция "Национална сигурност".

Тия съвсем изтрещяха! [smilie9] Сега само трябва по един снайпер да ни раздадат и да ни пращат на взводове в горещите точки! [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: nastradin2   
Дата:   11-10-11 16:02

Ами то вече и гащите си като изпираме ще трябва да докладваме в ДАНС...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: atin   
Дата:   11-10-11 16:08

Или направо на Патрашкова, то е едно и също

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: asahi   
Дата:   11-10-11 17:13

Такива мерки са въведени отдавна в по-големите финансови институции. Няма какво да се чудите.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: gogo   
Дата:   11-10-11 19:23

За големите - да си ги дебнат !
С това, на мен ми вменяват задължения да върша работата на службите. Да анализирам кой каква сделка искал да врътне и дали е потенциално опасна ?!? И дали с нея не се перат пари ?! А тия в ДАНС защо ще взимат заплати тогава ?!?

А ако клиентите са две баничарници и един павилион за памперси ?!?
И за тях план за вътрешни правила за контрол на оборотите ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: danvan16   
Дата:   11-10-11 19:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: terminator   
Дата:   11-10-11 19:44

[smilie23]



Публикацията е редактирана (11-10-11 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: asahi   
Дата:   11-10-11 19:48

Между ДАНС и полицията има значитени разлики.
Да не мислите, че банките не докладват за траншове над определени суми? Знаете ли какви декларации писах като си плащах жилището? Пробвайте се, ако не вярвате.

И какво, всъщност, ви бъркат тези мерки? Нали не перете пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: apollo   
Дата:   11-10-11 19:54

Като чета нещата имам чувството, че за пореден път Българинът иска да си живурка без да спазва никакви правила... оно така е най-убаво [smilie8]

Ама когато се насере пейзажа всички други да са виновни [smilie10]

На "гяволски" народ му трябва и силен контрол [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: asahi   
Дата:   11-10-11 19:58

Не се сещам някой управляващ през последните 20 години да е твърдял, че не сме полицейска държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: ценослав   
Дата:   11-10-11 20:01

Айде някой да ме светне за счетоводител на свободна практика издаващ касова бележка, щото ми е интересно. Не говоря за големите "счетоводни къщи" за които пък не съм сигурен дали издават касови бележки. А дали се сещате половината счетоводители на "свободна практика" къде работят на щат. Не, не е ДАНС а в друга важна икономическа държавна структура. Голяма част от счетоводствата в страната също е във "сивия сектор". Та нЕкои мерки са си необходими.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: asahi   
Дата:   11-10-11 20:03

Ох, ще те разочаровам. Повечето "свободни" счетоводители поддържат абонаментно по няколко фирми и им издават фактури за услугите.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: ценослав   
Дата:   11-10-11 20:20

Да де. Щото аз пък познавам някои на "свободна практика", дето въртят по няколко фирми на "приятелска основа" срещу заплащане, а работят там, където фирмаджиите много искат да имат "приятел". [smilie25]



Публикацията е редактирана (11-10-11 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: gogo   
Дата:   11-10-11 21:27

Автор: apollo
Дата: 11-10-11 19:54

Като чета нещата имам чувството, че за пореден път Българинът иска да си живурка без да спазва никакви правила...

__________________________________________________

Понякога многото правила идват в повече!!

В случая има идея да се подкове жабата... даже и да не е вдигака крак [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: orlindraganov   
Дата:   11-10-11 21:33

Това е тема за колегите от форума счетоводители.

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: gogo   
Дата:   11-10-11 21:43

ми... изглежда малко частен случай... ама в случая една държавна институция се опитва да вмени на простолюдието част от своите задължения. Поне аз така го разбирам!
Това ме понадразва и... си сверявам часовника.... само мен ли ме дразнят подобни неща или има и други ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Счетоводители за ДАНС !
Автор: Orlin   
Дата:   12-10-11 11:12

Нека да погледнем на нещата по друг начин.

Прибирате се вечер късно и виждате, че в съседния двор има един тъмен субект, който пъха някакви инструменти в ключалката на съседа, който от седмица е на почивка.

Трябва ли да се обадите на полицията? Трябва. Обаче ако не се обадите и на другия ден дойдат полицаите и ви арестуват, ПОНЕЖЕ НЕ СТЕ СЕ ОБАДИЛИ?
Смятате ли че е добре?

Проблемът не е, че държавата се опитва да намали сивата икономика и да въведе ред в бизнеса. Проблемът е, че иска да прехвърли отговорността на това върху другиго и да го санкционира, че не върши работата на полицията.

Да не говорим, че в закона се вменява задължение на лицата да предприемат определени действия дори и само при съмнение. А ако не са се усъмнили? - Санкции.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.