Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 10:40

Ще сътворявам една щуротия от полиестерна смола, но ми се иска да я тонирам. Четох, че това се прави с пигментна паста. Някой има ли опит с такива неща? С каква точно паста се прави?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: steeens   
Дата:   11-10-11 10:51

Вземи по добре боя на прах, но работи с маска да не дишаш праха докато я бъркаш. Принципно е по лесно да я боядисаш след като направиш това което ти трябва. Защото полиестерната смола трябва да се лакира задължително с епоксиден или друг водоустойчив лак, понеже водата и влияе разрушаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 10:53

Смолата ще е в дебел слой, трябва да я тонирам предварително. В такъв случай водата пак ли я поврежда?

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Todd   
Дата:   11-10-11 11:02

пак .

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: steeens   
Дата:   11-10-11 11:04

Я кажи какво си решила да правиш? Ако не искаш водата да я поврежда и да е дебел слой, действай направо с епоксидна смола.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-10-11 11:10


... Ако няма вътре слоеве стъкломат - ще се напука в дебел слой .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Ай на бас , че в първия опит ще прекалиш с втвърдителя .... [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 11:17

Значи, ще изливам в калъп с дебелина около 2 см, но смолата ще е за спойка на натрошено стъкло. Нещото което ще правя ще се облива ежедневно с вода. А за втвърдитела знам че трябва да е 5%. Давайте акъли!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: steeens   
Дата:   11-10-11 11:24

Ами аз вече ти го дадох, ползвай епоксидна смола а не полиестерна, или го направи с полиестерната, но след това задължително няколко слоя водоустойчив лак.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 11:31

steeens, ще се вслушам в съвета и май първо ще си направя два малки модела за проба с полиестерна и епоксидна, да видя как ще е. А боята на прах каква трябва да е? Боя за какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-10-11 11:38


2 см дебело - ще се спука гаранция , т.е - напука ...

5% втвърдител - много е ..... това , по спомени ....

Каквато и боя да сложиш , пак няма да може да се разтвори в смолата и да си "пусне" цвета ..... ще си стои на зрънца и топченца ....


П.П. - стъклото ще помогне за напукването ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Todd   
Дата:   11-10-11 11:41

И шадравааан ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 11:44

http://www.orgachim.bg/download/specs/smoli/bg/Vinalkid_35NPP-269_spec.pdf

http://www.orgachim.bg/download/specs/smoli/bg/TO_PE_Topkoat.pdf.....

....точно обратното чета?????[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: djogata   
Дата:   11-10-11 11:52

Право ти казват, че ще се напука. Но ако вътре имаш и без това натрошени стъкла, може би не е толкоз трагично, че ще се напука - ще стане част от композицията.
Ако искаш да не се разпадне, може да добавиш един пласт стъклени нишки най-отдолу, където няма да се вижда. Би трябвало да се продават като платове (стъклопласт) - тези с произволна ориентация на накълцани нишки са най-евтини и най-удобни (chopped strand mat се викат на английски, не знам как са на български).

Всичките тези смоли и особено втвърдителите са нездравословни (предизвикват алергии, а някои изпарения май са отровни), затова ако ще си играеш с тях, най-добре го прави на открито и с маска на лицето.

Има и трета възможност за полимерна смола - винилов естер - като те май могат директно да си се купят оцветени, и имат най-нисък вискозитет преди втвърдяването. Издържат и на вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Todd   
Дата:   11-10-11 11:55

Абе пет туби транспарантен силикон няма ли да свършат работа ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: djogata   
Дата:   11-10-11 12:04

Тонитка, тези два линка които си ги дала описват смоли, които се използват за външни покрития. Тези смоли са еластични (донякъде имат свойствата на гума) и имат добра устойчивост на атмосферни влияния.

А доколкото разбирам ти искаш нещо, в което да вградиш стъклени парчета. Тогава може би трябва да търсиш смоли, които се използват за стъклопласт?

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: nastradin2   
Дата:   11-10-11 12:21

Тончи, не го ли приключи този ремонт, бе момиче...[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 12:25

djogata, нещо подобно на това което съм решила да правя го гледах в едно предаване. Там използваха точно полиестерна смола. И при тях модела беше с дебелина около 2 см и не се напука /ако не лъжат разбира се/. Явно ще карам на принципа проба - грешка. Ще направя първо по-малък модел. А ако ми се получи нещото ще го снимам и ще покажа! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 12:29

nastradin2, на финалната права сме, ама измислям все едни щуротии.....ще ме бият накрая! [smilie25] Остава да си дозглобим кухнята и да завършим душ-кабината. На уше ще ти кажа, че това чудо дето съм го замислила ще става мивка! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: djogata   
Дата:   11-10-11 12:29

Тонитка, има сигурно 1000 вида полиестерна смола - и тези линкове, които си пуснала, са за смоли, които се използват за тънки (1-2мм) външни покрития.
Може би ще ти свършат работа, може би - не. Просто ти казвам да погледнеш и за смоли, които се използват като пълнеж за стъклопласт.

Иначе ако най-голямото ти опасение е да не се напука изделието, то тези смоли за покритие са може би по-доброто решение, защото би трябвало да са еластични (дали в някои брошури нямат и механичните свойства на смолите, тогава бих могъл да преценя?).

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: tonitka   
Дата:   11-10-11 12:36

Наименованието на смолата която окрих не е точно същото, но пак е на оргахим. Ще ходя до маказина да гледам за брошура. Мисля обаче че е точно за целта която искам защото е в 3 кг разфасовка, а тези които се ползват само за фино покритие са в малки разфасовки. /това само някакви мои умозаключения/. Оказа се че е трудно да се намери полиестерна смола в такова количество а продавачите са меко казано неграмотни в областа и където и да питах никой нищо неможа да ми каже по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-10-11 13:37

... Ако мислиш да работиш в закрито помещение ...

... подсети ме /прати адрес на ЛС/ да ти подаря 5-6 от тия респиратори .....

Помагат !

... https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lvhj4526.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/emlm6226.JPG

http://auction.bg/uploaded/0e416c06a0725d736e8b9f69dd412f11.jpg?1318329207



Доставката ще ти струва 3.50 лв. - другото е безплатно !!


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-10-11 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-10-11 14:28


АБС , прати ми адрес за доставка ....


Куриерска услуга - 3.50 до офис на Еконт !!


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-10-11 14:44


Абс , отговорих на ЛС- , че при първа възможност ще ти пратя респираторна маска , обаче няма да го получиш ПОНЕЖЕ :


Авторът е блокирал възможността ви да пишете коментари под негови снимки и да му изпращате лични съобщения.


Отговори на това съобщение
 Re: Полиестерна смола......
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-10-11 14:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.