Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: boreto   
Дата:   30-09-11 07:34

Най-после започна строежа на липсващата част от магистрала Хемус до Околовръстното. Така ще се избегне преминаването през селата Горни и Долни Богров.

Общата дължина на участъка, финансиран по ОП "Транспорт" 2007-2013 г., е 8,46 км. Част е от Европейския транспортен коридор № IV. 80 % от средствата се осигуряват от Кохезионния фонд на ЕС, а 20% от държавния бюджет. Общата стойност възлиза на 47 732 340 лева.

Когато преди 22 години е трасиран участъка, е било планувано той да бъде завършен най-късно през 1993 г. Реалното строителство е започнало през 1990 г. , но в този период държавата е влязла във финансов колапс и строежът е бил замразен. Отчуждените земи по трасето са били върнати на собствениците им. Това е наложило сега да се направи второ отчуждаване на имотите и държавата е платила 22 млн. лв. За участък от 8 км това не са малко пари. Но е един от най-натоварените пътища, свързан с най-много транспортни произшествия и е абсолютно необходимо да бъде изграден. Изграждането на участъка няма да наложи цялостно спиране на движението, а само частично.

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/nzfg7333.JPG
http://boreto.hit.bg/Mag%20Hemus%20.jpg


[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: ценослав   
Дата:   30-09-11 07:41

Ще си отдъхнат селищата през които преминава натоварения трафик.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: orlindraganov   
Дата:   30-09-11 07:51

Ще си отдъхна и аз, че обичам да карам кол`ло по подбалканя...

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: mladenov   
Дата:   30-09-11 08:45

8,5 километра магистрала за почти 48 милиона лева!!![smilie10] [smilie10] [smilie10]

Това прави грубо по 5,6 милиона лева на километър! Струва ми се доста!

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: e-mil   
Дата:   30-09-11 09:11

"Това прави грубо по 5,6 милиона лева на километър! Струва ми се доста!"

Като за Югоизточна Европа хич не е много.
Например в Румъния ценоразписът на правителството е за 3,8 млн евро на километър магистрала в равнините (тоест 7,4 млн лева). И 5,99 млн евро/км в планина.

За сравнение - отсечката Midden Delfland на холандската магистрала А4 е струвала около 700 млн евро за 7 км през 2006. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: mladenov   
Дата:   30-09-11 09:35

e-mil, може и да е нормална тази цена, просто на мен ми се струва много.[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: mladenov   
Дата:   30-09-11 09:42

Извинявам се![smilie5]
Сега като се разгледах из нета, направо си е евтино в сравнение със САЩ, да речем шата Мичиган например:

How much does it cost to build a new highway?

Answer:
A mile of freeway through an urban area costs approximately $39 million, while a mile of freeway through a rural area costs approximately $8 million.


[smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-11 09:46

Добре е, дано се сетят само включването от подбалканското да не е малоумно като сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: boreto   
Дата:   30-09-11 09:48

Сега е малоумно, защото там, където се включва не е магистрала. В магистрала няма как да се включи по този начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 09:59

Подбалканското ще почва от Шел-а до Джъмбо и ще минава през Долни Богров. Натоварването през Подбалканското въобще не е голямо на фона на Хемус.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: CanoniO   
Дата:   30-09-11 09:59

милиционерите къде ще отидат... не ви ли е малко жал....

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: danvan16   
Дата:   30-09-11 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:04

В този участък специално полицаите си вършат работата съвестно. Засичал съм до 4 патрула + тези в караулката.
Другаде са измекярите.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: danvan16   
Дата:   30-09-11 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: Todd   
Дата:   30-09-11 10:14

Последният път минах по Хемус с мотора в 7 -8 вечерта в неделя ....баси и отврата !!!

Нема да минавам повече от там .


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: danvan16   
Дата:   30-09-11 10:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:22

До Бургас ще доживееш най-скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: n1x0n   
Дата:   30-09-11 10:25

В този участък специално полицаите си вършат работата съвестно. Засичал съм до 4 патрула + тези в караулката.

[smilie18]

Спри се бе Асахи, човече...

Ти знаеш ли колко патрула има общо за София, че да смяташ присъствието на 4 патрула в тази 15 км. зона за нещо положително? Ти толкова се увличаш вече, че неща, които 100% са нарушения на плановите им дежурства - вече им ги пишеш за бонус?!

Всеки път, когато мина по този маршрут - виждам ченгетата избират не критични точки, а САМО зоните с измислени ограничения на скоростта или зле сложени знаци, където могат да се скрият хубаво - противно на разпореждането на любимият ти вътрешен министър, който им беше забранил подобно поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:36

Въпрос на гледна точка.
Засичал съм ги до пешеходната пътека преди табелата за край на София - 50км/ч ограничение. С колко да минаваме през пешеходните пътеки и ако излезе пешеходец колоната как ще спре от по-голяма скорост?
Засичал съм ги пред Шелската бензинозтанция, където тировете от околовръстното се включват в основния път. Опасен участък.
Засичал съм ги на светофара в Долни Богров. Ако не са там знаеш ли колко тарикати се опитват да минават на червено?
Засичал съм ги на изхода на Долни Богров, където има отклонение с ляв завой и са ставали произшествия. Ограничението е 60.
Засичал съм ги след отклонението за началото на Подбалканския. Даже са ме спирали за проверка. Това е единия пункт за изходящ контрол.
Засичал съм ги на изхода на Горни Богров преди началото (знака) на магистрала Хемус. Ограничението е 90 и мантинелата е нагъната. Това е другия пункт за изходящ контрол.

Описах постовете само в едната посока между караулката и началото на МХ. За всеки от тях има смисъл. Мога да ги опиша и в обратната посока, но и това е достатъчно. С новия пътен участък почти всичко това ще отпадне като проблемни участъци и съответно няма да има нужда от полицейско присъствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: ejko   
Дата:   30-09-11 10:40

И какъв е смисълът, след като и след нарушение си тръгваш с 20 лв по-малко и пак ставаш безсмъртен... А ако си с достатъчно хубава кола и без кинти минаваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:42

Сори, не бутам на полицай. Не ми и искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: ejko   
Дата:   30-09-11 10:46

ти дали буташ или не, няма значение и аз не бутам..., става дума за нарушите..., а те бутат... И после пак нарушават. Тея патрулки дето ги виждаш им е все едно за опасните участаци... факт е...

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:48

Малко по инерция пишеш. Щом патрулката е на опасния участък скоростта веднага пада, хората внимават и няма произшествия. Отделно спират някой нарушител.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: n1x0n   
Дата:   30-09-11 10:54

Да, да... и един мармот...

И аз съм ги виждал на правилните места Асахи - 1 път от 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Магистрала Хемус до Околовръстното.
Автор: asahi   
Дата:   30-09-11 10:56

Идеята е да има по-малко опасни места, а не да ги насищаме с полиция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.