Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 10:17

Има ли някой с такъв проблем? Има ли някой, който да се е излекувал или поне облекчил симптомите по някакъв начин?
Майка ми е с такава диагноза и след многократно ходене по лекари и биене на инжекции, са й казали, че нищо повече не може да се направи. След инжекциите има облекчение известно време /кратко/ и после - пак същата болка и ограничено движение.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: the_drug   
Дата:   27-09-11 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 10:23

Надявам се да получа съвети от хора, изпитали това на себе си и евентуално излекували се. Въпреки, че доколкото прочетох, при възраст над 50г. нещата не се лекуват, а само се облекчават.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: ivanov.10   
Дата:   27-09-11 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 10:35

Благодаря, Иванов![smilie24] Дай ми, моля те, имена на такива загряващи и обезболяващи мазила.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: ivanov.10   
Дата:   27-09-11 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: Todd   
Дата:   27-09-11 10:43

Оооо божке - миналата година ме боля половин година дясното другата половина лявото рамо .
Като гледам май диагнозата е същата - нема оправия .
Ще боли - ще мине .И отначало !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: the_drug   
Дата:   27-09-11 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: Gruyu   
Дата:   27-09-11 10:45

това да не е новото име на плексит?...болестта на проф. шофьори....и мен на времето ме болеше лявото рамо, но ми мина....иначе бай Митю от Златарица бил вълшебник разправят

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: sirkhann   
Дата:   27-09-11 12:26

Ако е същото, нещата не са в рамото, ами от врата почват. Трябва движение - врътки в раменете и врата... освен всичко останало. Всеки ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 12:37

Не знам на какво казват плексит. Аз ви казвам медицинското название. Нещата са точно в раменната става. Майка ми не е била "порф. шофьор" със сигурност.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: sirkhann   
Дата:   27-09-11 12:43

Ми... тъй може да изглежда. Снимка на раменната става има ли? ЯМР? А на врата има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 12:45

Знам, че има снимка на рамото. За врата не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: Todd   
Дата:   27-09-11 14:33

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jigk2062.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qyam0497.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vbuo3548.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hxjv8548.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/xoxq0808.JPG


Клиничната картина:Водеща е блката, която при остро протичане на процеса е изключително силна и възникава в много кратък период от време. Най-често възниква нощем и не позволява на болния да заспи. Тя може да продължи няколо часа или дни. При хроничен процес в раменната става болката не е така силна, но може да продължи месеци наред.Характерно за тази болест е симтомът на „замръзналото рамо”. Той се характеризира с ограничаване на всички движеният в рамото. Всеки опит за раздвижване е съпроводен със силна болка.Лечение:В острата фаза то е безкръвно. Предприема се лечение с УВЛ, интерферентен ток, ултразвук, топлинни процедури или криотерапия. След преминаване на острият период се предприема лечебна физкултура.При хроничен процес, ако лечениети не е дало желания ефект се прибягва до локално иннжектиране на кортикостероидни препарати заедно с лидокаин. Процедурите се провеждат през 5–6 дни.

Така боли че не можеш да си вдигнеш ръката да се почешеш даже !!! А за спане просто забравяш ...


Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: itilien   
Дата:   27-09-11 14:47

Gruyu - бай Митьо от Златарица почина отдавна. Сега има един негов роднина - не знам точно зет ли му е, син ли, внук ли, - д-р Чергеланов мисля се казваше, лекар е в търновската болница, мисля че е ортопед-травматолог.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: tonitka   
Дата:   27-09-11 15:08

Не прочетох всичко, но ДА, аз съм с периартрит и на двете раменни стави от преди 8 години! Съчувствам на майка ти искрено! Болката е ужасна! Минах през инжекциите, но имаше само временно облекчение, физиотерапията също! Най-много ми помогна криотерапията! Моя съвет е да избягва да натоварва ръцете с вдигане на тежко. Общо взето няма спасение от това заболяване!

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 15:22

мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: mr_kras   
Дата:   27-09-11 22:59

feliz, и аз съм със същата диагноза. Преди 2 г. ме боля лявото рамо. Тогава ме боля лявото рамо. Оправи се с топли нагревки и две инжекции diprofos. Сега ме боли дясното и днес ми биха третата инжекция. Още не мога да кажа дали ще има постоянен ефект. Особеното при мен е, че усещам болка в някои мускули около рамото, не в ставата или костта. За нагревките ползвам малка възглавничка с нагревател, но продават и специални. Ако те интересува потърси в ebay и amazon за Qfiber. Не знам обаче доколко са ефикасни. Преди няколко дни правих упражнения с гирички и няколко часа след това болката беше по-слаба. Мисля, ако инжекциите не помогнат да пробвам с упражнения и нагревки.
Успех с лечението на майка ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: CanoniO   
Дата:   27-09-11 23:01

уффф, гадно звучат тези диагнози...
Какво казват лекарите? Какво трябва да прави или не прави човек през краткия си активен животец, за да намали вероятността от появата на горните ставни заболявания?

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: nsirakov   
Дата:   27-09-11 23:06

CanoniO написа:

Какво
> трябва да прави или не прави човек
> през краткия си активен животец,
> за да намали вероятността от
> появата на горните ставни
> заболявания?

да избягваш да вдигаш тежки товари систематично, да правиш гимнастика периодично, да избягваш принудителната стойка, и да си баеш да не си предразположен към подобни дъртози...

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: CanoniO   
Дата:   27-09-11 23:08

да избягваш принудителната стойка

стоене с мишка в дясната ръка, под климатик, не е ли точно това, дето не трябва да го правя?

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: autosvet   
Дата:   27-09-11 23:09

Ми както при всяко ставно да се движиш редовно в пълен обем и да не ги претоварваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: feliz   
Дата:   27-09-11 23:10

mr_kras, благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: ejko   
Дата:   27-09-11 23:15

Ами аз бях с периартрит на раменната става около година и половина..., много е гадно. Имай предвид, че периартрита е обща диагноза.
Инжекциите са кофти вариант, защото дават временно облекчение, но реално не лекуват проблема. Когато възпалението е стояло достатъчно дълго мускулатурата, за да компенсира болката, измества раменната става и проблемът спира да е само възпалението и то дори да е овладяно медикаментозно по-късно в следствие на напрежение, триене и т.н. се появява отново.
Трябва по някакъв начин да се овладее възпалението и от там нататък трябват упражнения и нагревки (физиотерапия) и евентуално наместване на ставата, но гледай да не е някой чичо на село, дето да те дърпа и огъва. Тези неща се учат, има от десетина години и специалност в медицинска академия в София, но забравих каква беше.
Има шанс да не се излекува или да се налага операция. Кофти нещо е.
Тъпото е че става много лесно от предтоварване и настинка и от нищо в един момент си на легло...
Аз какво ли не опитвах, да стискам палци от 4-5 месеца съм добре, благодарение масажи, физиотерапията и определени упражнения. Принципно без движение няма как да се оправи, но движенията трябва само след успокояване на възпалението...

Отговори на това съобщение
 Re: Периартрит на раменна става
Автор: the_drug   
Дата:   27-09-11 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.