Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   14-09-11 11:04

Преди близо месец, един приятел ми изпрати обектив по пощата от Щатите. Пратката още не е пристигнала. Още на втората седмица се свързах с него и го питах дали може да ми даде някаква информация за пакета, но той каза че няма нито тракинг код, нито номер на пратката, защото било по обикновената поща. Все пак, той пусна проверка в офиса, откъдето е изпратил колета, и след седмица пристигнала информация, че пратката вече трябвало да е в мен.[smilie9]

Става въпрос за стар копирен обектив без голяма стойност, но той ми бе казал, че е хубаво да се застрахова, и му обявил стойност $50.

Въпроса ми е, къде да си търся пратката - в местната поща нямат пакети за мен, и вече им е писнало да ги търся през ден. В митницата също.
Пратката е от Сейлъм, Орегон до Севлиево, България. Почти съм убеден, че е стигнала до България, но от там следите и се губят.

Ще се радвам на всякакви съвети и умерен спам[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Diandimov   
Дата:   14-09-11 11:11

Аз от Вегас до Рим, Италия пратих едно Сони с Цайс обектив и изчезна, ти за Севлиево ми говориш...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   14-09-11 11:23

ми не знам кой би поискал такава пратка, като моята; освен да са я загубили по небрежност, не знам какво друго може да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: s_dyakov   
Дата:   14-09-11 11:38

Ще дойде спокойно, понякога отнема до месец и нещо.

Но това за 50-те $ е прецаквация.. вместо да ти го доставят на място ще трябва да ходиш на митница да го освобождаваш..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: dinkoff   
Дата:   14-09-11 13:37

Nickdul имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   14-09-11 13:47

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: abc.xyz   
Дата:   14-09-11 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: svi25   
Дата:   14-09-11 19:52

Да споделя една моя случка преди години - бях си купил дребен фото аксесоар от Холандия и след месец още не го бях получил. Писах на търговеца, отворих case в PayPal, размениха се малко остри реплики и в крайна сметка реших, че не си заслужава разправията и затворих случая. Оставих положително мнение за транзакцията.
След още няколко седмици получих въпросното пакетче, заедно с копие от протокол за митническа проверка на още 30-тина пратки освен моята.
Явно и такива неща се случват по пощите и митниците.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   14-09-11 22:04

Оня ден получих отворена и окрадена пратка от Великобритания. [smilie23] Писах на мацката и тя каза - не се притеснявай, ще ти пратя липсващото отново. Наплашили са се от отрицателни отзиви в ибей и за по-малки суми изобщо не се циганят.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Sheridans   
Дата:   14-09-11 22:19


.. Днес си получих новия халоген от щатите - 86 техни пари със шипинга ..... [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Grandpa   
Дата:   14-09-11 22:43

Sheridans написа:

>
> .. Днес си получих новия халоген от
> щатите - 86 техни пари със шипинга
> ..... [cool] [cool] [cool] [cool]
>

А без шипинга? Много ми се вижда за крушка..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   14-09-11 22:49

Sheridans, в какъв срок го получи това, и по пощата ли?

Аз за тоя обектив си мислех че FedEx е излишен, ама май....

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Sheridans   
Дата:   14-09-11 23:19


.. 75 еСове без шипинга ..... към 20 дена някъде , даже май по-малко , щото моя приятел дето освободи пратките беше на море , та вчера ги взе .....

... Верно че е едно фарче , ама в Балкан Стар ми искаха 380 лева + поръчка и пак един месец чакане ...... Iсиктир ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Grandpa   
Дата:   14-09-11 23:55

Е, за цял фар по-приемливо изглежда. Само халогенната крушка не би трябвало да е повече от $25-$30.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: pif   
Дата:   15-09-11 04:53

най много ми се е бавила пратка от щатите 45 дена. По погрешка от букорещ е пратена до испания и там е престояла 2 седмици на митницата докато я препратят през гърция и после турция до българия. неясно защо.
досега за 300 сделки в ибей не ми се е губило нищо нито от щатите нито от англия. наще пощи имат много надеждна система за вътрешно проследяване, но им трябва ако не тракинг номер то поне лот номер - кога и с коя пратка е влязло. Те вече са по чували при тях. Случвало се е да чакам 2 седмици да намерят забутан чувал от пратка (щото е по малак от другите) 37 чувал е там, 39 и той а 38 с моята пратка го няма. Накрая го откриха и ми дадоха пратката.
Ако вземеш всичката информация от твоя човек - която той може да вземе от техните пощи като проследяване - можеш да звъннеш на централната разпределителна станция и с тяхна помощ да го откриете. Много са отзивчиви и дружелюбни.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   15-09-11 07:41

Благодаря на всички за съветите и отзивите[smilie24]
Сега остава да издиря тракинг кода и да видим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: mladenov   
Дата:   15-09-11 10:13

Слушай сега, случи ми се и на мен веднъж да пратя нещо от САЩ за България, беше един Канон 40Д, и не пристигна! Обадих се в тукашните пощи(САЩ) и ми дадоха още по телефона информацията която ми трябваше.Оказа се че някой от тукашните идиоти го беше засилил за Белгия вместо за България!!! Намериха го къде е и го изпратиха където трябваше.Отне около 2 месеца де.Мисълта ми е че ако твоя човек се обади ще може да получи информация с подробности.Ще знаят дали е влязал пакета в България, ако е, къде се намира в момента - дали е на митницата или е в пощите. Един друг път се случи така че получателя беше питал и на двете места(пощи и митница) и му бяха казали че няма нищо.Аз проверих тук и когато човека се обади пак в митницата с тракинг номер и с датата и часа в който пратката е пристигнала му казаха:"А-а-а-а-а...ами да, тука е бе... тъкмо мислехме какво да я правим защото вече месец никой не си я потърси!!!"
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   15-09-11 11:52

ще се свържа с човека, че и той има малко грижи и може да не му е до това и ще видим [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   18-09-11 11:45

Продавача се свърза с мен онзи ден и ми вика "Пратката ти е била в Боливия [smilie18], сега я върнаха с нарушена опаковка, но обектива е ОК"
И сега по FedEx, да видим какво ще стане[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Sheridans   
Дата:   18-09-11 11:47


.. А можеше и да е в Буркина Фасо ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: djogata   
Дата:   18-09-11 12:41

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: AEOBS   
Дата:   18-09-11 13:14

В Боливия и Белгия редовно се озовават неща от ибей, няма странно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: icikonti   
Дата:   18-09-11 15:17

Никола-какъв копирен вземаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с пратка от САЩ
Автор: Nickdul   
Дата:   18-09-11 16:34

280/4

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.