Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Какво да ям при високо кръвно
Автор: aeobs   
Дата:   09-09-11 13:41

Кажете някоя бабина деветина, която сваля кръвното. Хапчета не пия. Тука 2-3 дена не ми е падало под 160 горна.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: elrisha   
Дата:   09-09-11 13:42

Изпиваш литър вода на екс и кръвното се нормализира.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: CanoniO   
Дата:   09-09-11 13:42

idi na lekar, ako 160 ne e normalno za teb.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: jivkojj   
Дата:   09-09-11 13:45

Да бе вода. Това още повече дига кръвното.

Чесън и чай от хибискус свалят. Особено 2-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: jino   
Дата:   09-09-11 13:45

Ако изпиеш литър вода на екс ще вдигнеш кръвното още повече ,така че не пий[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: jino   
Дата:   09-09-11 13:46

колко е долната

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-09-11 13:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: tantris   
Дата:   09-09-11 13:47

Спираш да плюскаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: Analgina   
Дата:   09-09-11 13:48

160 горна граница не е нормално за никого. Според мен няма да стане без лекарства, ако тази стойност не е инцидентна.
Ел, не виждам как увеличаването на обемът течност в една система ще намали налягането в нея.
Със сигурност трябва да забравиш за солта и да редуцираш теглото, ако имаш излишно такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: Gruyu   
Дата:   09-09-11 13:58

спри всякакъв алкохол...само бяло вино помалко... спри свинското, ляба... яж риба и зеленчуци

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: elrisha   
Дата:   09-09-11 14:01

Всъщност,това с водата ми го е казвал лекар.
Водата е балансьор - помага и при падане и при вдигане на кръвното.Важното било да е ударна доза.Пък вие си решавайте какво бабешко да приемате..

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: Gruyu   
Дата:   09-09-11 14:04

водата смъква кръвното...особено ако си препил и алкохолът е абсорбирал водата от организма и на другия ден с високо кръвно..2-3 литра вода поети равномерно и помага

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: jino   
Дата:   09-09-11 14:06

Всеки трети човек над 35г живее с повишено кръвно налягане без да го ущеща ,съответно не прави нищо по въпроса.Когато вземеш мерки няма проблем .Лошо е когато живееш с това години наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: aeobs   
Дата:   09-09-11 14:09

Хапчета съм пил всякакви - бетаблокери и бетаглупости и разни други, на които не им помня вида по 10 различни от всичките, нищо не помага.
Организмът ми не приема лекарства и това е, ама то си е било така откакто се помня.
2-3 дена ефект и после развивам резистенция и ми става 2 пъти по зле от началото. Та кардиолозите вдигнаха ръце отдавна.
Това с водата ми се струва странно.
Вдигал съм и до 200 и в спешното винаги първото нещо е да ме обезяводнят на макс колкото може по-бързо.

jino, долната е 90-100.

tantris, не ям много, не пия, не пуша и не съм с наднормено тегло.
Нищо ми няма по изследвания и тестове, всичко в норма. Загубих 1 месец по най-различни лекари и се убедих, че повечето не са особено интелигентни и не могат толкова верме да открият какво ми има.
На мен накрая ми писна и реших, че е от нерви и така. Обаче ей така като вдигна толкова и не ме пуска и не спа по 3 дена и пак ще трябва да се наема да обикалям.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: lillia   
Дата:   09-09-11 14:14

Автор: jivkojj
Дата: 09-09-11 13:45

Да бе вода. Това още повече дига кръвното.

Чесън и чай от хибискус свалят. Особено 2-то.


И аз знам от хипертоници които имат съвети от лекари, че многото течности вдигат кръвното.

Може да опита половин кофичка кисело мляко. Знам че сваля кръвното. Никаква сол.
В момента пия едни таблетки които са диуретици, предписват се на хипертоници също. Пише го в указанието. Така че мисля че елриша греши за водата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: НАСОО   
Дата:   09-09-11 14:28

не се ядосвай[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: abc.xyz   
Дата:   09-09-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: abc.xyz   
Дата:   09-09-11 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: asahi   
Дата:   09-09-11 14:32

Спри всякаква сол. Просто я изхвърли. В моя дом няма сол и захар и не се оплаквам.

Чесънът сваля временно кръвното, но не може да замени диетата. По-безопасно е да пиеш хапчета, отколкото да живееш с високо кръвно.

Иди на лекар, все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: aeobs   
Дата:   09-09-11 14:41

Лекари както казах всякакви кардиолози пълни изследвания всичко в норма. Всички жлези, хормони, бъбреци и т.н. също. Никой нищо не може да измисли, праща ме на някакъв по-голям, той на свой ред също и така докато ми писна отвсякъде да ги обикалям. Трябва ми някакъв диагностик който може да мисли извън кутията, за някакви редки случаи, ама не мога да го намеря такъв.
Аз и ниско кръвно имам от време на време, миналата седмица беше пък 100 на 70, бях труп, а бе не се регулира както трябва. Интересно като съм с ниско пулса ми е 100-110, а като съм с високо ми е винаги много бавен.

asahi, солта по принцип не ме кефи, захар пък не приемам ниакаква. Много морска риба ям, ама то това май не се брои. А пък и както казах нямам високо, просто не се регулира постоянно се вдига-пада рязко и ми ебава майката.
И ей така в месеца два пъти като имам много високо или много ниско си стои по няколко дена.



Публикацията е редактирана (09-09-11 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: abc.xyz   
Дата:   09-09-11 14:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: feliz   
Дата:   09-09-11 14:48

със стреса как си?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: gpi72   
Дата:   09-09-11 14:54

Ако има от каде да свалиш някой килограм, нищо че не си с наднормено тегло, вероятно ще помогне. Ако не можеш съвсем да откажеш солта в Била гледах че продават заместител койти бил безвреден за крънвото и разбира се диета.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: Todd   
Дата:   09-09-11 14:54

пий повече вода , краката в студена вода ... а и Лексотан помага особенно ако е на нервна почва !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво да ям при високо кръвно
Автор: НАСОО   
Дата:   09-09-11 14:56

иди на доктор! мани калциеви антагонисти и други боклуци.. Как ще му давате простотии без да знаете кво му има. Аз понякога се събуждам от това че си чувам пулса в ушите докато спя. При мерене показва 40-47. Но съм си напълно здрав и нямам никакви проблеми с кръвно и сърце. Имаш някакъв проблем на възбудно-проводната система. Иди в някоя клиника да те гледа екип от лекари щото може да е и нещо по нервите. Въобще ходи по лекари, колкото и досадно и изнервящото да е, докато не открият какво ти е...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.