Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Множествена склероза
Автор: fine   
Дата:   10-07-11 15:29

Привет,
Интересуват ме алтернативни начини за лечение на МС [smilie8] Доста рових из форуми, но не намирам достатъчно подробна информация от първа ръка за лечение в Азия, традиционна китайска медицина, акупунктура..
Ще съм много благодарна за всякакви мнения и препоръки !

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   10-07-11 16:07

Един познат е със същата диагноза. Доколкото знам не се лекува МС. Взима някакви медикаменти, но не го разпитвам на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: fine   
Дата:   10-07-11 16:18

запозната съм с темата добре, но предимно от западна гледна точка. затова и се интересувам от начина на третиране на изток. не говоря за "излекуване", а за задържане на сегашното ниво, и разбира се ако има начин, за намаляване боря на пристъпи и облекчаване на симптоми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 18:06

Аз пък работя по темата и имам научен проект за селективна терапия.
Това е автоимунна болест, няма лечение за момента - нито източно, нито западно, нито свише. Много групи в цял свят се стремят да намерят начин за спиране на развитието и елиминиране на клетките, които го предизвикват. Никак не е просто, проблемата е много сериозна.
Нещо като съвет - зная, че хората в нужда са принудени да търсят всякакъв начин, щом съвременната медицина не може да им помогне. Всякакви магически отвари и медикаменти просто няма да ви помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 20:59

the_drug, точно това разработвам и аз.

Functional elimination of autoreactive T cells by antibody therapy in murine and humanized SCID models of Systemic lupus erythematosus and Multiple sclerosis


Това ми е проектът.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 22:33

Има регистрирани, но те не са селективни - избиват всички В клетки. Идеята е да е прицелно, за което правя химерни молекули.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 22:54

Човеко, това правя по цял ден. Ти имаш нужда от TNFa, не е специфично. Като елиминираш всичко поемаш големи рискове. Прицелно значи да убиеш само тези, които ти произвеждат авто-антитела.
Химерните антитела са не само хуманизираните. Аз връзвам пептиди-автоантигени към хуманизирани човешки и така връзвам по 2 или 3 рецептора една клетка - само патогенните. Тогава става специфично, не пипаш нормалните В и Т клетки.

А няма чужд белтък, спрямо който в крайна сметка да не реагираш с антитела.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:30

Къде видя обида, дума за нещо такова не съм казал. Как ти хрумна, че бих обидил на професионална тема.

За да не изпадаме в бг мама дискусия ще спра обясненията. Работя и публикувам в сферата на автоимунитета от много години, такива схеми показвам на студентите си.

Не искам да си меря нищо с теб, повярвай ми.
Провери това:

Andrey Tchorbanov

Ще видиш статии с импакт фактор 5, 6 и повече. Вярвям, знаеш какво е. Там имам схеми, които аз самия правя, а по света чета лекции по темата за автоимунитета.
Заповядай при нас, ще можеш да видиш проектите и резултатите.


А ТНФ алфа е белег за развитие на възпаление, нищо повече. Подтискането му не е панацея.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:45

Мразя писания в нета - като казах, че ти имаш нужда от ТНФ алфа имах в предвид, че всеки има нужда. Лелее, жегата ме убива, четох го 5 пъти, докато разбера.

[cool]

Хм, тази седмица ще взимае кръв от пациенти с МС, за да изолираме В и Т клетки. Прави се с магнитен сепаратор.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: the_drug   
Дата:   10-07-11 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: fine   
Дата:   10-07-11 23:46

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:49

Дааа, това, което пишеш е вярно.
Обаче, тоталния блок на ТНФ алфа води до страхотни неща и поразии, иначе щеше да е лесно.
Нали затова и се секретира, защото е необходим. Той пък подтиска една камара други цитокини, които също биха се дисбалансирали.
Без ТНФ няма диференциация на НК клетките и се развиват всякакви неоплазии.
А изборът дали да умреш от МС или рак не е лесен, нали....

Опитвам да обясня на автора на темата, че нещата никак не са прости. Всички терапии на този етап са експериментални.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: djogata   
Дата:   10-07-11 23:50

Знаех си аз, че от всичко отбира народът у форумО [smilie5] [cool]

Иначе МС е много гадна болест - само си представям какво е чувстото да знаеш, че скоро може да се парализираш и след това да прекараш дълги години (до края на живота си) напълно инвалидизиран, бррр...

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:51

the_drug, за мен ще е удоволствие. Заповядай, вечер сме до късно с моите хора. И без това тук, във форума не сме много ...

Ха ха ха, едва сега се усетих, че без да искам сме влезли в много тясна дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: boyanb   
Дата:   10-07-11 23:52

помислих, че съм попаднал във форума на бан
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


пс
оцвъкахте темата на човека [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:53

Бе Джога, аз само от това разбирам. В темите за жени, коли и снимки само се заяждам за спорта.

Да си ме чул за усилватели да споря ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-07-11 23:55

Бояне, темите от техническия университет са през ред, що да няма БАН.

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: djogata   
Дата:   10-07-11 23:57

Андрей, споко, то във всяка тема се намира разбирач по нещо - някои хора разбират от повече неща и пишат по повече теми (като Стрина), други като тебе повече подбират темите, но общата картина е такава - за каквото и да пуснеш тема, все ще се намери някой да го разбира, като "разбира" в някои случаи може да го ползваме без, а в някои (болшинството) - със кавички [smilie18]

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-07-11 00:02

Прав си, обаче има неща, които са ти много близо до ежедневната работа. Ето, като реших да си купувам мощет ресийвър изчетох мненията не тези, които разбират. Аз имам обща култура и толкова. Същото стана и с тон-колоните.

А тук, виж, това е моята тема. С колегата се задълбочихме, ама това е нормално. На професионални теми реагирам по-остро, отколкото трябва, но обяснението е, че и днес съм писал статия 6 часа и ме сви тиквата.
Аз само от имунология разбирам, за другото съм аматьор.
А виж, ако ми кажеш, че колата ми е гола - вода - пука ми. Може и така да е ... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Множествена склероза
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-07-11 00:24

Момчета, що не се видите на по бутилка вино или каквото пиете там и да обсъдите науката и изследванията?[smilie3][smilie24] Тия форумни чатици, до утре ще си ги пускате. Казвам го щото ме мързи та знае ли се.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.