Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Научнопопулярни филми
Автор: djogata   
Дата:   22-04-11 11:31

Можете ли да ми препоръчате някой добър научнопопулярен филм? [smilie5]

Нещо свързано с природата - география, геология, астрономия, ботаника, зоология и т.н.

Иска ми се филмът да е пълнометражен (поне час), и да е сериозен - тоест, да не е бъкан със специални ефекти и възклицания от рода на (Ау, това колко е огромно! - стил "Дискавъри чанъл").
Просто филм с хубава визия, с ниво на езика и терминологията, предназначени за човек на интелектуално ниво над това на 10 годишен, филм, от който може да се научи нещо.

Примерно имаше една поредица на BBC за тялото, която покрива тези критерии. Нещо подобно, но по други теми. [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Славов   
Дата:   22-04-11 11:34

Аз си изтеглих 60 серии на златен глобус и сега съм ги почнал, ама са на руски ... има ги в замунда...

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: n1x0n   
Дата:   22-04-11 11:45

За терминология не знам, но филма на BBC за Тихият океан е страшно добре заснет... "South Pacific" май му беше точното име.

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: ejel   
Дата:   22-04-11 11:53

Сещам се за "Походът на императорите" (La marche de l'empreur/March of the penguins), 85 минути, но не знам дали ще ти покрие изискванията... Нов ли трябва да е?

НГ са го спонсорирали обаче, да предупредя[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-04-11 11:53

Джога, филмите на Дейвид Атънбъро от поредицата "Животът на жемята"! Особенно последните серии!

Този човек може да ме хипнотизира направо! Така говори и има такъв глас, че и за висша математика да обяснява пак ще го слушам ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: la4o   
Дата:   22-04-11 11:59

HOME-

Един от на-страхотните документални филми !Авторът е световно известен френски фотограф!
http://www.zamunda.net/details.php?id=176293&hit=1


http://www.imdb.com/title/tt1014762/

[shtrak] [smile]



Публикацията е редактирана (22-04-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Славов   
Дата:   22-04-11 12:03

HOME [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: djogata   
Дата:   22-04-11 12:14

HOME е наистина хубав, но съм го гледал 2 или 3 пъти вече [smilie5]

Филмите на ББС (тези, които съм гледал) са наистина добре заснети и информацията в тях по принцип е интересна, затова и ги дадох като пример [smilie24]

Зафиров, ще я потърся тази поредица за която ти говориш [smilie24]

Сигурно няма да я гледам днес де, защото вече се ориентирах - ще си намеря поредицата на ББС "Планета Земя", части от която съм гледал, но най-вероятно съм пропуснал някой от епизодите. Но ще й дойде времето и на "Животът на Земята" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-04-11 12:18

намери Polar Bear: Spy on the Ice

ще останеш очарован. освен това е много интересен начина на заснемане - камери на ски с дистанционно, камера топка, абе ще се накефиш.
ББС са майстори [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=btO9fCvEe_A

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Amigo   
Дата:   22-04-11 13:01

BARAKA [smilie24] [thankyou] [thankyou] АКО СЛУЧАЙНО НЕ СИ ГО ГЛЕДАЛ [smilie6] [smilie6]

преди време гледах един за вселената, но не мога да се сетя как се казва [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: djogata   
Дата:   22-04-11 13:34

Поръчах си от сайта на ББС комплект дискове с двете поредици: Planet Earth + Life on Earth [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: kaiser.soze   
Дата:   22-04-11 14:21

страотно [smilie24] пробвай дали от Датско може да гледаш филмите в сайта на ББС има там един ай плейър [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Ivodam   
Дата:   22-04-11 16:11

Джогич, мислех да ти препоръчам "Цайтгайст" и "Митът за глобалното затопляне", но всъщност наистина горещо препоръчвам


Winged migration

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Navy   
Дата:   22-04-11 16:37

Хе хе джога, писнаха ли ти помиите на дискавъри, дето са просмукани с пари, жертви, насилие, напрежение, статистики ...
Заедно с нешънъла толкова са набъкани и с реклами и комерсиализъм, че много рядко превключвам на тях...

От доста години гледам няколко научно популярни без грам реклами, но си трябва сателитка и шеринг от някой хакер...

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: kefalcho   
Дата:   22-04-11 16:56

Още един глас за "Походът на императорите", разбира се ако не си го гледал вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: djogata   
Дата:   22-04-11 18:22

Navy написа:

> Хе хе джога, писнаха ли ти помиите на дискавъри, дето са
> просмукани с пари, жертви, насилие, напрежение, статистики ...
> Заедно с нешънъла толкова са набъкани и с реклами и
> комерсиализъм, че много рядко превключвам на тях...
>
> От доста години гледам няколко научно популярни без грам
> реклами, но си трябва сателитка и шеринг от някой хакер...



Морски, да, писнало ми е от Дискавъри и подобните му там канали. Жертви и насилие не съм забелязал да има чак толкова (освен поредиците за разни транспортни произшествия), но затова пък постоянно ни заливат със:

- Риалити шоута, показващи всекидневието на дървари, фадромаджии, тираджии, арматуристи и каквото още се сетиш професии, за които основното условие е да си як и не много умен;

- Псевдо-научнопопулярни филми, показващи примерно строенето на някой инфраструктурен проект, но без детайли, а само с възклицания от сорта на "ейййй, това е тооооолкова гоУемо, че ще трябва толкова много бетон, че направо си е еб.ло ма.ата" - всичко това казано с много драматичен глас, и с ниво на езика и информацията като за десетгодишен;

- Вдетинени шоута от рода на "Ловци на митове", "Брейниакс" и др., където е задължително да взривят нещо всеки път (между другото, ловците на митове бяха доста интересни в началото, но сега май вече само ги интересува как да направят по-голяма експлозия)


А за шеринга от някой хакер - нали се пишеш ларж бре Морски, какъв ти е проблемът да дадеш някаква дребна сума за да си платиш услугите, които ползваш? [smilie5]

Примерно, 9-те блу-рей диска, които по-рано днес си купих от сайта на ББС, струват 38 паунда с доставката. Нищо пари като за тебе, ама защо ти се свиди да ги дадеш? [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-04-11 19:19

"Insectia" и "Insectia 2". Ако успееш да изтраеш бруталния френски акцент на водещия.

Също и "Microcosmos".

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: boyanb   
Дата:   22-04-11 21:19

дзафето ти каза [smilie24]
аз ти показвам http://zamunda.net/details.php?id=181566&hit=1


Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: djogata   
Дата:   22-04-11 21:27

Фуего, френският акцент го трая, само ако приказките не са в стил "Лалинда" [cool] [smilie5]

Ще ги видим и тези филми някой ден.
Сега пуснаха по телевизията новият Индиана Джоунс (с кристалният череп). Гледах го на кино миналата година, ама явно съм го забравил.

Брех, тоз Инди, с годините става все по-корав - току-що оцеля в ядрен взрив, криейки се от ударната вълна в хладилник. Радиацията явно изобщо не му влияе вече, тъй като броени секунди след експлозията (когато хладилника спря да се търкаля) той излезе, и почесвайки се, се наслаждаваше на ядрената гъба [smilie18] [smilie18] [smilie18]


@Боянб: Бояне, мерси за помощта, ама Замундата не се вижда от чужбина (пък и аз реших да си купя поредицата, която Дзафето я препоръча) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: ники1   
Дата:   22-04-11 21:31

Земята преди време......сериен

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: highsmoker   
Дата:   22-04-11 21:40

Океани

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: highsmoker   
Дата:   22-04-11 21:44





Публикацията е редактирана (22-04-11 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: highsmoker   
Дата:   22-04-11 21:47

The Elegant Universe (2003)

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: Navy   
Дата:   22-04-11 22:56

Ех, джога... Ако си купувах това, което съм гледал...
Сега видях, например ена от хдтв телевизиите, които си струва да се гледат вече се предлага официално и в България срещу скромната годишна цена от 777 лева ;)
Еми... Аз я гледам от 3 години

Отговори на това съобщение
 Re: Научнопопулярни филми
Автор: 1vo   
Дата:   22-04-11 23:13

Това много ми хареса, страхотни кадри и музика white planet .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.