Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 11:22

Абе времето беше през Ноември,но и сега става.Земята тия дни ще се размрази и който го е еня за тая изстрадала наша България ,трябва да хваща лопатата.Навсякъде по пазарите,разсадници и строителните хипермаркети има дръвчета по 5лв.Лопати също.Пред блока,в градинката,на село,край село.Още малко се ослушайте,ще тръгне зеленото и е вече късно.Айде и чакам снимки тук или у форум ще пусна темица
;) Опа,забравих,че Дъб ,Бук и други широколистни са за предпочитане

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: netLady   
Дата:   09-03-11 11:27

А аз ще посадя орех. Правя си орехова градина пред блока /със задна мисъл/. Вече имам няколко над 5 годишни дървета.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: VasSilK   
Дата:   09-03-11 11:27

Не е ли малко студено още.Миналата година садих,ама едното не се хвана.Има и някакви паразити....Тази година пак ще пробвам,ама ми се струва,че е рано още.

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: Lalinda   
Дата:   09-03-11 11:33

Орех до жилище не се сади.

Баба ми, като съм се родила, посадила орех на трибуните на стадиона в Димитровград. Не вярвах много, тъй като, когато родителите ми напуснали града, за да се преместят във Враца, съм била на 5 г. и никога повече не съм се връщала в р. си град, но разказах на един форумец за ореха и той го откри и ми прати снимки!

Садете ги там, където има нужда от сянка!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 11:47

От утре вече не е студено

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: slavinai   
Дата:   09-03-11 11:58

сетих се как като чавдарче имах задача да засадя 5 дръвчета. Сега пред блока има 3 огромни липи ...

bairi100 хубава тема [smilie24] мислите ли че е възможно да се спретне нещо като форумска среща по засаждане?

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: emzo   
Дата:   09-03-11 12:28

Чудесна идея с удоволствие бих засадил, ама трябва да попрочета преди това за евентуални тънкости, та да го нарпавя като хората. :) Сега казате е првилния момент? А не е ли добре да се изчака поне да се стопи 50те сантиметра сняг? :)

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 12:33

От утре снега почва да изчезва,сигур си от Видинско,тънкости има,но и с лопата и поливане после става:)

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: iPonche   
Дата:   09-03-11 12:35

Netlady, а знаеш ли българското вярване за онзи, който сади орехови дървета?

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: serjy   
Дата:   09-03-11 12:36

[smilie24][smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: asahi   
Дата:   09-03-11 12:38

За пред блока става кестен, липа. Орехът иска много земя под себе си и възможност да пуска корени. Не са рядкост орехи, които повреждат основите на къщите с корените си.

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: ivenchev   
Дата:   09-03-11 12:47

Автор: asahi
Дата: 09-03-11 12:38

За пред блока става кестен, липа. Орехът иска много земя под себе си и възможност да пуска корени. Не са рядкост орехи, които повреждат основите на къщите с корените си.


Ще си позволя да не се съглася с част от горното твърдение. Липата тоже има развита коренова система, и освен това дава много издънки и прави същите поразии, които се приписват на ореха. Мисля, че е най-добре човек да прочете в специализираната литература по този въпрос (напр. наръчник по озеленяване, декоративни растения и т.н.). Като се замисля за големината и дължината на живота на кестена, сякаш и той ще попадне в графата на "опасните в близост" дървета ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 12:54

Много е полезно човек да се информира,а особено ценно е да се организира[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: netLady   
Дата:   09-03-11 13:19

iPonche написа:

> Netlady, а знаеш ли българското вярване за онзи, който сади
> орехови дървета?


Ne, кажи.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: Todd   
Дата:   09-03-11 13:21

Липата прави много поразии .Трябва да се слагат дървета с вертикална коренова система .

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: didesignbg   
Дата:   09-03-11 13:50

Като жертва на коледния дух и екологията, тази година се сдобих с едно дръвче в саксия от Практикер. Познат го идентифицира като смърч. Къде се предполага, че мога да го засадя, кога е подходящия прозорец, и какви грижи трябва да се положат за него? В апартамента се чувства прекрасно.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-03-11 13:52

Аз имам 2 цъфнали клончета от липа, не са пуснали корени, стоят във чаша с вода, дали ще се хванат ако ги заровя някъде след като се постопли и има ли начин да ги посадя някъде, гледам че са почнали да посърват нещо вече...

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: netLady   
Дата:   09-03-11 13:52

asahi
Дата: 09-03-11 12:38

За пред блока става кестен, липа. Орехът иска много земя под себе си и възможност да пуска корени.


пред блока имаме липи, всъщност зад блока на 50м. от него - завоюваме едно празно пространство. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: ivenchev   
Дата:   09-03-11 13:56

Автор: didesignbg
Дата: 09-03-11 13:50

Като жертва на коледния дух и екологията, тази година се сдобих с едно дръвче в саксия от Практикер. Познат го идентифицира като смърч. Къде се предполага, че мога да го засадя, кога е подходящия прозорец, и какви грижи трябва да се положат за него? В апартамента се чувства прекрасно.[smilie18]


По всяка вероятност са направили сюнет на кореновата система (що е сюнет - справка в съседна клубна тема; да не се бърка със сонет) и смърчлето както изглежда добре, така ще почне да жълтее ... Засаждай в някоя градинка наблизо и го наглеждай докато поеме с нови иглички ...

При мен има едно спасено от общо две в саксия ...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 14:02

didesignbg -Смърча е за планина принципно,пие вода от равнината и засушава терена,но в града не пречи да го боднеш къде решиш и да го поливаш,разбира се да си наясно с бъдещата сянка която ще хвърля след години:)

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: bairi100   
Дата:   09-03-11 14:06

PeterPAN -Клончетата от липа ги зарежи,купи една фиданка от разсадника:)

Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: vizov   
Дата:   09-03-11 14:12

Подкрепям с две ръце [smilie5] [smilie24] [smilie24]

Вече посадихме каквото можеше да посадиме пред блока. Някои дръвчета вече са големи, други още малки, ама няма повече място (трябва и ливада да има да си играят децата от блока)

Ако на някой му е известно къде може да се включи човек като доброволец да казва! Само да не е в Южния парк, че не ми се занимава с безмислени простотии.


Отговори на това съобщение
 Re: ВРЕМЕ Е ДА ПОСАДИМ ДЪРВО
Автор: danvan16   
Дата:   09-03-11 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.