Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Малка задачка :)
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 22:46

Представете си една хипотетична ситуация:

Вие сте в град А, където сте имали ангажимент рано сутринта. Сега този ангажимент е приключил и имате важна среща в град Б, който отстои на 300км от град А.

Изходни данни:

- Времето ви е много ограничено - и най-малкото забавяне по пътя ще доведе до закъснение за срещата в град Б.

- Количеството гориво в колата ви е също ограничено, понеже вече сте минали 300км от последното зареждане.

Проблемът е следният:

- Ако карате бавно, няма да стигнете навреме.

- Ако карате по-бързо, то разходът на колата ще се вдигне (при каране над 120-130км/ч разходът почва да се качва бързо). Бензинът ви ще свърши преди да стигнете до точка Б. Обаче ако спрете да заредите, то изгубеното време е твърде много (трябва да се слезе от магистралата, за да се влезе в бензиностанция), и е абсурд да стигнете навреме.

- Ако карате като пълен джигит (така че да спечелите достатъчно време за зареждане) то пак няма да стигнете навреме, защото или ще се утрепете по пътя (температура -5 градуса, пътят заледен на места, + силен и поривист страничен вятър, който отмества колите), или ще ви спрат полицаите, които карат по магистралите в немаркирани коли, и тормозят целокупният народец на авто-екстремистите.



Задача:

Какво трябва да изберем?

А) Караме бавно и закъсняваме
Б) Караме бързо, горивото ни свършва, спираме да презаредим, и закъсняваме
В) Караме откачено, но на един висок мост ни се пада комбинация от силен страничен порив на вятъра и петно лед на пътя, и се забиваме в мантинелата (и закъсняваме)

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: vizov   
Дата:   24-02-11 22:49

Имаме ли пари за рушвети? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: danvan16   
Дата:   24-02-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: nodoubt   
Дата:   24-02-11 22:51

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/mbty2462.JPGhttps://photo-forum.net/static/forum/2011-02/vxsm7843.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: vizov   
Дата:   24-02-11 22:51

Е да, по принцип ако се случи толкова глупаво и необмислено да няма друго варианти А) е отговора.

Все пак си мисля, че под напрежение доста хора импулсивно ще изпълнят Б) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 22:52

Визов: рушвети тука не минават.

Данван: Ситуацията ми се случи днес. Нека да видим как ще решите задачката, пък аз ще ви кажа кой вариант ми се падна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: e-mil   
Дата:   24-02-11 22:54

Обясняваш на хората, че трябва да посрещнеш свой близък, който пристига неочаквано от Либия и отлагате срещата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: kudra   
Дата:   24-02-11 22:55

Да не потроши колата младежо?


Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 22:56

Кудра - не, стигнах навреме, мани майтапа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: danvan16   
Дата:   24-02-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: kudra   
Дата:   24-02-11 22:57

Е то в отговорите няма вариант, че си стигнал навреме. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: boyanb   
Дата:   24-02-11 23:00

2 хапчета https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/gdxb1411.JPG




[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: Tonevjr   
Дата:   24-02-11 23:01

Вадиш мобилната тутурутка от джоба...звънкаш на хората с които имаш среща и им обясняваш като бял човек проблема пред теб![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: jingov   
Дата:   24-02-11 23:07

Ако ангажимента в точка "Б" си заслужава....намирам място за бързо зареждане,карам като джигит,върша ангажимента и после се отдавам на размисли ,относно лошите пътища,превишената скорост ...и т.н.[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: esc   
Дата:   24-02-11 23:07

Бах го...за 300км да не наваксаш едно зареждане...[smilie21]...а то бензостнций има и по магистралите, що да слазяш...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: promis   
Дата:   24-02-11 23:07

На nodoubt решението най-много ми допада [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 23:08

Значи, при тръгване компютъра показваше, че остават 360-370км до празен резервоар, които ги беше сметнал при разход 7.7 (такъв разход ми беше дала колата на отиване).

Обаче ако я подгоня по-здраво колата, то разходът се качва доста бързо - при каране със 140 вече е към 9 на 100. Така че при бързо каране колата нямаше да може да мине 360км, а по-малко.

Имах 2 часа и 45 минути за да мина 290 км - първо 70 по междуградски път и после 220 по магистрала.

Избрах нещо между вариант А и Б - отначало по междуградският път карах колкото може по-бързо (което пак не е твърде бързо заради трафика и ограниченията - с около 90 да кажем) - тази отсечка даде нисък разход поради и без това ниската скорост. После на магистралата карах около ограничението и до 10 над него (със 120 при ограничение 110, и 140 при ограничение 130 - това е всъщност сравнително "внимателно" каране, защото иначе понякога я пускам и до 160).

На всеки десетина километра гледах компютъра - разходът постепеееенно пълзеше нагоре, а оставащите километри - надолу. Като тръгвах, компютъра показваше, че имам бензин за 80км повече, отколкото ми е нужно (гледах колко км ми остават до дестинацията, и бензин за колко км ми остават според компютъра), но като излязох на магистралата това почна да се стопява - на 70, 60, и т.н. - но в крайна сметка прецених, че ако тенденцията се запази в този вид, би трябвало да успея да пристигна с бензин за 50км (лампата за гориво светва на 80км, тоест каране 30км на резерва). Е, почти ми излязоха сметките - на пристигане имах бензин за 39 километра [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: vizov   
Дата:   24-02-11 23:10

Е твоя вариант кой беше, Ж) ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: danvan16   
Дата:   24-02-11 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: promis   
Дата:   24-02-11 23:11

вариант ДЖ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: djogata   
Дата:   24-02-11 23:19

Мда, нещо като вариант "ДЖ" [smilie18] [smilie18]


Esc, дори бензиностанциите "на магистралата" не са баш на нея - трябва да излезеш през изход, да спреш, да заредиш, да влезеш вътре, да се наредиш на опашката и да си платиш. Общо 10 минути, както и да го гледаш.

За 300км не можеш да наваксаш 10 минути толкова лесно - магистралите са много натоварени, и все се намира някой да застане пред тебе. За кратки моменти можеш да развиеш висока скорост, но после се намира някаква пречка, и карането ти се разпокъсва (ту висока, ту по-ниска скорост) без особен ефект върху времето за придвижване.

Да не говорим, че докато бях по магистралата видях на два пъти коли, спрени от полицаи с немаркирани коли - много гаден номер - надбягваш се с някой, а той по едно време пусне светлините и ти вземе книжката [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та и прекалено бързо не можеш да караш - набиваш се на очи и ако има полицай, веднага ще те клъцне (ако минеш с 10км отгоре по принцип си затварят очите, щото почти всички го правят)

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: promis   
Дата:   24-02-11 23:21

http://www.youtube.com/watch?v=FOG3ULcu17M ей тъй [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: vizov   
Дата:   24-02-11 23:24

Джога, пак си траеш, не каваш с кой се надбягваше и на кого даде 20 лв. Хайде кажи ни най-накрая кой е вариант ДЖ [smile]


Къде се развива действието, между другото?

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: Marillion   
Дата:   24-02-11 23:26

Ако автомобилът ти е пежо, то знай че до сега не съм видял компютрите им да мерят правилно разхода на гориво.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка задачка :)
Автор: vizov   
Дата:   24-02-11 23:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18] , тоя кара все едно се е ускорил през Големия Ускорител на елементарни частици в Люлин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.