Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 11:47

Питането в следващия постинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: danvan16   
Дата:   15-02-11 11:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 11:56

Малко предисловие.
Имам молба от приятел да му избера любителска видеокамера в рамкщите на 700- 800 лева. До тук добре. Проблемът започва от там че съответният приятел е много на "ВИЕ" с всякаква компютърна техника. От това следа, че тоя в никакъв случай няма да може да си монтира заснетия вече материал.

Ето и питането. Как мога да се ориентирам дали определен модел камера има опцията да "сглобява" наличните на един носител заснети парчета видео материал и да се получава нещо като "готов за гледане филм".
Въпросът ми не е лишен от смисъл, защото аз лично имам една камерка Сони, при която можеш да дадеш команда за "финализиране" на заснетия материал и излиза готово филмче. Отделен е въпросът че аз после си правя монтажи (доколкото мога де, но това е друг въпрос).
Моля давайте идеи как да се справя със задачата [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 11:57

Ето де - ама трябваше да го съчиня.



Публикацията е редактирана (15-02-11 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 13:34

Е те това не може да е вярно !!!
Никой нищо ли не знае ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: джъмбо   
Дата:   15-02-11 13:47

брей и какво щеше да ти стане ако е в първия пост а???

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 14:06

Джъмбо,
Не се бъзикай със старите хора !
Вече нищо не може да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: ffwd   
Дата:   15-02-11 14:13

Точно по изброените причини бих му избрал HDV видеокамерка, защото усещането ще му е най-познато от битовите VHS видеокасетофони. Вярно - точно за такъв тип потребители беше създадено междинното поколение битови камери, които записваха MPEG-2 на mini DVD, но от наблюдения съм се убедил, че това създава повече проблеми (финализиране, чистота на диска, дефекти при запис, нискокачествен материал с 4-5 пъти по-нисък битрейт, спрямо HDV), за сметка на единственото удобство дисковете да се гледат навсякъде. С HDV ще си ползва камерата за плейър и ще си съхранява касетките, които са изключително евтин консуматив и се продават във всеки супермаркет. Дано съм бил полезен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 14:39

Драги ми ffwd,
Лично аз работя доста години с mini DVD - купих си таман когато излязоха на пазара.
До сега проблем не съм имал нито с качество нито с нещо друго. Но както и да е. Не за това е приказката. Ина мен ми е идвало на ума да му препоръчам да си вземе една mini DVD камера, но не съм сигурен дало някоя от по-новите системи не позволява някаква подобна "обработка"
Другото което не знам е следното: Ако човекът Х си купи камера с флаш памет и изснима 5 - 6 парчета от някоя екскерзия и след това ги запише в отделна директория (независимо от носителя)и пусне на някакъв си плеър първото парче, ще продължи ли автоматично с второ, трето и т.н. и всъщност потребителят ще си го гледа като едно цяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: Todd   
Дата:   15-02-11 14:50

Да - с Км плеъра се гледат едно след друго без проблем.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: ffwd   
Дата:   15-02-11 15:11

Не, трябва да добави всички файлове в плейлиста - поне на известните ми плейъри. И препоръчвам HDV на miniDV в случая, а не вече мъртвото mini DVD ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: Todd   
Дата:   15-02-11 15:34

На км плеъра не добавяш нищо в плейлистата - ако файловете си вървят по номера си ги свири без да спира ...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   15-02-11 15:51

Тоде,
под км. плеър разбираш да използваш камерата като плеър ли ?

ffwd,
за miniDV те разбрах, но там не пише липрактически в некомпресиран формат ? А по-новите флаш камери не пишат ли и те в такъв некомпресарн формат. Освен това какво правим с гледането ? Само от камерата ли или може и като забучиш флашката директно в телевизора ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: nirval   
Дата:   15-02-11 15:59

[shtrak] Продавам нова видеокамера SONY DCR-SX33E Handycam ,с външна памет,60x Optical Zoom,Face Detection,Video Light,Direct Copy,Touch Panel,Dolby Digital Stereo,HI-Speed USB 2.0 ,в гаранция- БГ до 27.02.2012 ,лека и компактна,с батерия -123 мин.гарантирано видеозаснемане,оригинална кутия с пълен комплект кабели,диск +подарък карта SONY SD(HC)-4 GB 0888 321462 ; SKYPE : wolf6685 ; kirvalchev@abv.bg цена-315 лв.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: ffwd   
Дата:   15-02-11 16:10

Върху miniDV носител може да се запише DV / DVCAM - 25 Mbit покадрова JPG компресия в ниска резолюция (приблизително, малко по-сложно е) или 25 Mbit MPEG-2 поток в 1080i, на карти битовите камери записват обикновено в някаква модификация на MPEG-4 стандарта, като AVCHD, но на значително по-нисък битрейт. Всичко това може да се гледа от USB на по-новите телевизори.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: Todd   
Дата:   15-02-11 17:59

Автор: АНЧО
Дата: 15-02-11 15:51

Тоде,
под км. плеър разбираш да използваш камерата като плеър ли ?


KM player

Ак си вземе една флаш камера ще си гледа като пич .

[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-02-11 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   17-02-11 11:22

KMPlayer не го познавах, защото си ползвам Media Player Classic.
НО !
Целта на занятието изобщо НЕ е човекът да си гледа филмовите произведения на компютър, а да гледа на голям хубав LCD телевизор.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: Vinsent   
Дата:   17-02-11 11:37

Момко, я направи някоя и друга снимка, стига с тези камери и ТВ-та! [ezik] [ezik] [ezik]
[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане към знаещите - видеокамери
Автор: АНЧО   
Дата:   17-02-11 12:59

Винс,
Аз снимки правя само че не качвам заради непрекъснатите промени на правилата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.