Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дясно или ляво?!
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 23:25

Кое полукълбце на мозъчето ви се върти по-активно? [smilie3] [smilie6] [smilie6]

Ето едно тестче [smilie6] [smilie6]


Виждаме света различно с шапка мислителка [smilie3]

Австралийски учени са обнадеждени от първоначалния успех на революционна "мислеща шапка", чиято цел е да стимулира творческите ни способности.

Начинът, по който го постига, е чрез пропускането на слабо електричество през мозъка.

Изобретението, което се състои от два проводника, прикрепени към главата чрез гумена лента, значително подобрило резултатите при решаването на прост аритметичен тест.
Три пъти повече души с шапки успели да решат задачите, в сравнение с тези, които разчитали единствено на собствените си сили.
Шапката потиска лявото полукълбо на мозъка, отговорно за познанието, логиката и езика.
Същевременно, тя стимулира дейността на дясното, която се свързва с творчеството, интуицията и емоциите, обяснява шефът на центъра за мозъчни изследвания към университета на Сидни Алън Снайдер, цитиран от "Дискавъри нюз".
По думите му шапката не е да стимулира процеса на учене и паметта, а ако искаме да погледнем по друг начин на даден проблем.
Ако искате да погледнете на света, макар и за кратко, през очите на дете, ако искате да излезете от матрицата, обяснява той.
Шапката би трябвало да потисне онези шаблони на мисълта, изграждани с времето и опита, и да даде свеж поглед към проблемите и ситуациите такива, каквито са сами за себе си.
Изследователите били вдъхновени от две жертви на инцидент, които изведнъж изпитали невероятен пристъп на креативност, след като лявата страна на мозъка им била увредена.
Снайдър признава, че подобна технология е на разположение на учените от десетилетие насам, но за пръв път проучват как слабият ток през мозъка може да засили тези способности.
[smilie6] [smilie6]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/xota9427.JPG
http://media.perthnow.com.au/fatwire/spinner/woman_spin.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: danvan16   
Дата:   10-02-11 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: boyanb   
Дата:   11-02-11 00:57

нито дясно, нито ляво...

...централно си изтрещел [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-11 00:59

ще ти съ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] [ezik] калибриран съм пИрфектну [ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: boyanb   
Дата:   11-02-11 01:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: n1x0n   
Дата:   11-02-11 03:07

You responded as a right brained person to 0 questions, and you responded as a left brained person to 18 questions

Голема скука...

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: itilien   
Дата:   11-02-11 04:27

тоя тест е някакво менте и на мен ми даде същия резултат. Няма начин да е такъв, то се вижда кои от отговорите са за дясно и ляво.

Примерно въпроса за геометрията и алгебрата - ясно е, че геометрията би трябвало да е към дясното мислене - изисква повече обработка на графична информация, а не чак толкова логика. Докато при алгебрата е само логика. На мен геометрията винаги ми е харесвала повече и ми е била по-лесна.

Въпросът за танците най ме затрудни, защото не танцувам и никога не съм учил танц. Съответно няма как да зная по кой начин ми е по-лесно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: Marillion   
Дата:   11-02-11 08:18

Този тест е мега-хипер-супер-дупер зле :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: tnt   
Дата:   11-02-11 08:25

You responded as a right brained person to 15 questions, and you responded as a left brained person to 3questions. According to the Hemispheric Dominance test, you use your right brain the most. The summary briefly describes your dominance type.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   11-02-11 09:41

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/mczt7976.JPG
http://voffka.com/archives/00001acr.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: dinkoff   
Дата:   11-02-11 10:06

На мен ми излезе като Никсън и Итилиен [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-11 10:36

тука било пълно с леваци и ляво ориентирани бе [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] ми щом така ви излиза значи тестът си е наред [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] и на мен ми показа точно както си знам [smilie5] [smilie5] 70% дясно [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: dinkoff   
Дата:   11-02-11 11:34

Ааа моля-моля Амиго. Нали си наясно, че лявата половина на мозъка командори дясната част на тялото. Да не изпадаме в размишления кой е ляв и кой активен [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-02-11 11:39

[ мисли като NO_CARRIER ]


Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: ilchoni   
Дата:   11-02-11 12:14

You responded as a right brained person to 0 questions, and you responded as a left brained person to 18questions.

Бляяяяяяяяяяяяяяяяя

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: boink   
Дата:   11-02-11 12:23

You responded as a right brained person to 13 questions, and you responded as a left brained person to 5 questions. According to the Hemispheric Dominance test, you use your right brain the most. The summary briefly describes your dominance type.


e i?

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: ejko   
Дата:   11-02-11 12:33

аз мога да си избирам на коя страна да го виждам да се върти... Това какво значи...?

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-02-11 12:43

You responded as a right brained person to 6 questions, and you responded as a left brained person to 12questions. According to the Hemispheric Dominance test, you use your left brain the most.

На поне 1/3 от въпросите не ми харесва нито един от двата възможни отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-11 15:12

ilchoni
Дата: 11-02-11 12:14

You responded as a right brained person to 0 questions, and you responded as a left brained person to 18questions.

Бляяяяяяяяяяяяяяяяя



ми означава 100% рациум и матрялизъм [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]


ejko
Дата: 11-02-11 12:33

аз мога да си избирам на коя страна да го виждам да се върти... Това какво значи...?


може би намек за БИ- [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: chill   
Дата:   11-02-11 15:48

right 5, left 13 [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Дясно или ляво?!
Автор: atrifonov   
Дата:   11-02-11 15:59

You responded as a right brained person to 12 questions, and you responded as a left brained person to 6questions. According to the Hemispheric Dominance test, you use your right brain the most

ето го и мойто тестче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.