Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Картелите
Автор: Amigo   
Дата:   08-02-11 17:49

Големите хипермаркети обвинени в картелно споразумение [smilie8]

Големи хранителни вериги нерегламентирано са координирали търговската и маркетинговата си политика.

Това се казва в определение на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), публикувано днес.

Комисията е предявила твърдение за извършено нарушение от страна на "Метро Кеш енд Кери България" ЕООД, "Билла България" ЕООД, "Кауфланд България ЕООД енд Ко" КД, "ХИТ Хипермаркет" ЕООД, "Максима България" ЕООД и "Пикадили" АД.

Нарушението се състои в прилагане на общи механизми за координиране на търговската политика на пазара за доставка на стоки и на маркетинговата политика при осъществяването на промоции.

В хода на производството комисията е установила, че търговските вериги непряко са обменяли чувствителна информация.
Тя засяга доставни цени, договорени с едни и същи доставчици, както и маркетинговите стратегии на конкурентите.

Веригите са прилагали вертикални споразумения за определяне равнища на доставни цени и отстъпки, както и на размера на таксите за достъп до търговските площи.

Определението не подлежи на обжалване, пише в съобщението на комисията.

В срок от 60 дни страните имат право да предявят писмени възражения, както и да бъдат изслушани в открито заседание, се казва още в него.

След обсъждане на възраженията, предложенията и писмените доказателства, КЗК ще се произнесе по съществото на спора.

С предявяването на твърдение за нарушение не се налагат финансови санкции на нарушителите, а им се дава двумесечен срок да променят пазарното си поведение.

След изтичането му комисията ще реши дали взетите мерки са адекватни на тежестта на нарушението. Едва тогава, ако търговските вериги не са взели мерки, ще им бъдат наложени глоби.
[smilie8] [smilie8]


А по отношение на петролните и мобилните картели нещо ще направят ли КЗК?! [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: netLady   
Дата:   08-02-11 20:03

Немой да риеш срещу мобилните картели [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-11 20:31

Комисията за защита на конкуренцията[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: matataupa   
Дата:   08-02-11 20:39

Това ще да е нещо много яко[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: davor   
Дата:   08-02-11 20:56

КЗК откри топлата вода[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 22:07

От 16 год. имам малка фирмичка. Откакто влязоха веригите, производството ми мина на изкуствено дишане. Едни и същи завоевателски договори, един и същ арогантен маниер на диалог (монолог по-точно; «ако не ти изнася, други 10 чакат на вратата»). Или: "искаме цена Х ст., ако искаш от сметището си зареждай суровините, не ни интересува качеството". Плащане-4-5 месеца след датата на падежа ("имаме затруднения, разрастваме се; разбирай - строим следващия обект с твоите пари). За да влезеш във веригата - по 250 лв. на каса (не се чудете защо са монтирани 10 – 15 каси на обект, след като никога в час пик не работят повече от 3), по 10 обекта = 25 000 лв. само за "добре дошъл"; и за всеки следващ. Два пъти в годината задължително участие в брошура (снимка с размери на пощенска марка на продукта ти) = 2 х 400 лв. х 10. Задължителна промоция два пъти в годината с 30-40% под себестойността - още 2-3000. Всички кражби и повредена стока - за твоя сметка. 2-3% от оборота допълнителна отстъпка за "разрастване на веригата" - всяка година - 4-5000 лв. Търговска надценка на веригата за нехранителни стоки 40 до 100% !!! Фирмено лого над стелажа – 200 лв. на стелаж, 2000 лв. за веригата. Кош близо до касата – 400 лв. за един месец, 4000 общо месечно. Рекламна площ на фасадата – 5-10 000 лв. и т.н и т.н. И не вярвайте на наглите им аргументи – „ами да си вдигнат рентабилността” – при положение че си купил машини и си обучил персонал на технологично ниво, каквото нямат още дори те в прехвалената си индустрия.
Така че когато срещнете надпис „промоция”, „топ цена” и пр., знайте че зад него стои един унизен и смачкан български производител, с един нископлатен и обезверен персонал и с вечно агонизиращо производство, докато ограбения ни труд заминава към Кьолн или Бог знае накъде.



Публикацията е редактирана (08-02-11 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: nikonnfans   
Дата:   08-02-11 22:12

Автор: atin
Дата: 08-02-11 22:07

Напълно съм съгласен с теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: Amigo   
Дата:   08-02-11 22:14

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: alba_luna   
Дата:   08-02-11 22:23

atin [smilie8].
Бях чувала подобни неща, но не знаех че е толкова страшно. Как оцелявате тогава?

Днес бях в Карфур и гледам промоция на подочистачки. Пише 1+1 безплатно. Вземам 2 и отивам на касата. Там се оказва, че второто не е безплатно, а намалено с около 48%. Плащам и отивам при човека на информация. Обяснявам му кратко и ясно, а той се прави на неразбрал.
Това е гадна подвеждаща реклама и като нищо плачат за Комисията на потребителите, но не ми се занимава за 3 лв.
Лошото е, че всички така работят и няма оправия.


Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 22:27

Ами не оцеляваме...персонала на улицата, къщата за банката, апарата в базара...

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: alba_luna   
Дата:   08-02-11 22:48

Ами то май всички вървим по този път. Изглежда пак ще ставаме наемни работници.

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 22:58





Публикацията е редактирана (24-11-11 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: Тед   
Дата:   08-02-11 23:07

Аз си мислех, че основно перат пари, и затова изникнаха като гъби...

Те освен да перат ... ... ... atin [smilie24] за откровеността.

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: pmartinov   
Дата:   08-02-11 23:14

Голямите търговски вериги в България имат само една цел и се стремят към нея с всички сили и средства !



Пълното и окончателно съсипване на българското производство.



Когато тази цел бъде напълно постигната българите вместо да ядат смолянски картофи от 0,80ст. ще ядат немски от 8,60лв. каквито вече има в тези вериги .


Продажните български политици дадоха всичко от себе си за да пратят българският производител в спомените .


[smilie23]



Публикацията е редактирана (08-02-11 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-11 23:17

немски от 8,60лв.

това е несериозно

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: pmartinov   
Дата:   08-02-11 23:22

Френски картофи по 8,90 лв. продават в Перник



Оказа се че са френски .



[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: djogata   
Дата:   08-02-11 23:28

Ми кой е луд да купува картофи на 9 лева? КАРТОФИ, дето в цяла Европа произвеждат толкова много (щото са много непретенциозни и растат навсякъде) че ги продават за жълти стотинки?

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: Amigo   
Дата:   08-02-11 23:30

абе от картофи до картофи има разлика [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: imitev   
Дата:   08-02-11 23:30


Да не са пълни глупости, ама 90% са глупости това...

Жената работи във верига, имам и познати които зареждат вериги като производители.

Не ги виждам да се оплакват чак толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 23:32





Публикацията е редактирана (24-11-11 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: djogata   
Дата:   08-02-11 23:45

За тази цел хората правят професионални съюзи и сдружения - да отстояват заедно правата си и да уреждат общи интереси.

Къде са нашите съюзи?

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 23:46

в заглавието на темата

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: Amigo   
Дата:   08-02-11 23:47

опппааа... [smilie8]

Свинското тъпкано с оцветители, пилето - с ензими

[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-11 23:47

има нещо което не е както трябва, как тукашните фермери работят и печелят?
и картофи има на цени от 40 пенита за кило [smilie8]

аз си имам обяснение: няма необработваеми площи и се бачка яко с високопроизводителна техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Картелите
Автор: seymour_sz   
Дата:   08-02-11 23:52

И има субсидии... най-вече. Там държавата стои зад гърба на производителите и им помага, а не като при нас - пак стои зад гърба на производителите, ама ... ги такова [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-02-11 23:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.