Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Имам проблем с гърлобол...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-01-11 11:47

Докторката ми каза да си почивам. Изписа ми Колдрекс, Тантум верде и витамин Ц. Аз си смопредписах ром с чай и поряди непригодност за пиене на бира - винце. Мисля, че Енира резерва 2005 е добро лекарство. А по-компетентните да се изкажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гълобол...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   31-01-11 11:49

студена Кока Кола [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гълобол...
Автор: marchello   
Дата:   31-01-11 11:50

идва края на света, не бой се [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гълобол...
Автор: vinse   
Дата:   31-01-11 11:50

гълобол си нямам на идея как се лекува, но гъРлобол аз винаги лекувам със студени и газирани напитки - за два дни съм като нов [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: 798099   
Дата:   31-01-11 11:57

Трахизан. Пробвано, действа!

Ако нямаш сливици, можеш да приложиш класиката - дъвчене и гълтане на лед. Това също действа. Не се шегувам!!!

Иначе, чай с ром също е класика, но е неприложим през деня, ако си "вързан" с кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: мара   
Дата:   31-01-11 12:00

ЗА ЦЯР ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ ИЗПИСВАТ ГАДНИ НЕЩА, КОИТО ДА НОСЯТ СИЛНО УДОВЛЕТВОРЕНИЕ, ЩОМ ПРИКЛЮЧАТ.[smilie5] ефектът требе да бъде кат на ионя, дето си млател топките м/у 2 тухли и бил щастлив, когато не улучел [smilie5]
колкото са по-гадни, толкова по-лековити! затва аз ти предписвам прополисова тинктура, гаргара с йодасепт, мазане с нишадър, мазане със сода за хляб, цитросепт в прясно мляко. моля, добавяйте с списъка и други гадни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   31-01-11 12:02

Аз се излекувах със кутия сладолед и половин буркан мед, като и двете като ги лапна ги оставям да се разтекат в гърлото, не едновременно обаче , че се разваля кефа иначе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: Danvan16   
Дата:   31-01-11 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 12:05


Само да споделя че пиенето на алкохол при наличие на възпаление на гърлото изобщо не помага на процеса на оздравяване...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: rusinov   
Дата:   31-01-11 12:08

Стига глупости с това газирано и студено, да наистина помага, но при определени възпаления, когато не трябва да се разнася инфекцията. Във всички останали случай ти разказва играта на гърлото тотално. Иначе за смучене си купи Прополки, ще видиш колко помагат. Отделно вземи 4 лъжици мед и 1 лъжичка сода за хляб. Омешваш хубаво и колкото пъти се сетиш, толкова пъти си взимаш по малко и преглъщаш бавно. Ще ти облекчи проблемите с гърлото много бързо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: ivenchev   
Дата:   31-01-11 12:10

на младите - здраве, на болните - сопа ...

(из бабиния рецептурник)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: PeterPAN   
Дата:   31-01-11 12:11

може да пробваш с тинктура от прополис, има я аптеките и пише как се ползва.


В интерес на истината и аз като ме боли гърлото ям сладолед [smilie18] , мислех си è си въобгъзявам че ми минава ма явно не само при мен действа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: El_Fuego   
Дата:   31-01-11 12:13

Гладна диета и висока клизма.

Лекуват всичко. Проверено. Справка - Швейк.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: pif   
Дата:   31-01-11 12:14

Така почва свинския грип. Първи ден болки в гърлото, втори вдигаш температура и болки в очите и мускулите. Гадене без повръщане. Стомашен дискомфорт. Гърлото на 2-ия ден минава.
Почвай противогрипни - ремантидин, тамифлу, реленца..
Ако много те боли гърлото - тея за смучене с лидокаин - стрепсилс или каквото се сетиш

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: ivenchev   
Дата:   31-01-11 12:28

Автор: PeterPAN
Дата: 31-01-11 12:11

може да пробваш с тинктура от прополис, има я аптеките и пише как се ползва.


В интерес на истината и аз като ме боли гърлото ям сладолед [smilie18] , мислех си è си въобгъзявам че ми минава ма явно не само при мен действа [smilie24]


въобгъзяването е друга болест ... [smilie10]

[smilie18]



Публикацията е редактирана (31-01-11 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: мара   
Дата:   31-01-11 12:41

пифе, ти да не бачкаш за неоя компания кат глаксо или ла рош [smilie18] [smilie18] [smilie18] тия екстри за по 50 кинта и особено съмнителни. макар че от гледна точка на гадостта това би следвало да помогне

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: pif   
Дата:   31-01-11 12:43

маро: не, аз съм в един от под-изпълнителите им който се занимава със синтезиране на нови грипни щамове [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: tnt   
Дата:   31-01-11 12:56

въй, Маро! Мноу си гадна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: netLady   
Дата:   31-01-11 13:03

Имаше едно време едно лекарство "Гранофурин". Зелено. Зъболекарите го ползваха. Сега май само от ветеринарна аптека можеш да си го вземеш. Та, с тампон, напоен с това чудо някой ти избърсва гърлото. Позеленяваш за известно време, ама спира да те боли. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: Todd   
Дата:   31-01-11 13:08

Така с гърлобол отидох да ме види един приятел доктор и се оказа че имам гнойна ангина - а сливици нямам почти 30 години .

Трахизан е добър иляч , и биопарокс върши работа - да си пръскаш [smilie5]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: asahi   
Дата:   31-01-11 14:14

Намажи си гърлото отвън с онези илачи за ставни болки - квото хванеш. Навий си един шал отгоре и така си стой.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-01-11 14:17

asahi написа:

> Намажи си гърлото отвън с онези илачи за ставни болки - квото
> хванеш. Навий си един шал отгоре и така си стой.

А от вътре може ли с чай и ром по твоята рецепта?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: asahi   
Дата:   31-01-11 14:25

Може, ама не прекалявай с чая.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: danvan16   
Дата:   31-01-11 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем с гърлобол...
Автор: El_Fuego   
Дата:   31-01-11 14:45

Аз си прилагам едновременно два начина за лечение на гърлобол, ама трябва да се хванеш и да го утрепеш още в началото.

1. Вътрешно: правиш си един наситен разтвор на готварска сол - 1 супена лъжица в чаена чаша вода. Разтваряш я хубаво и с това си правиш гаргара. Плюеш, разбира се, да не вземеш да гълташ тая саламура!

През цялото време ще ти текат лиги като на бясно куче от многото сол. Не пий вода след тази процедура - поне 1/2 час.

2. Външно: върху парче найлон слагаш парче памук, колкото трябва да ти покрие гърлото. Вземаш 100 г хубава домашна ракия ок. 45°, с част от нея наръсваш добре памука, останалите 70-80 г ги употребяваш вътрешно за успокоение на духа и тялото. Хващаш мелничката за черен пипер и хубаво наръсваш памука и с прясно смлян такъв.

Хващаш сега найлона с по една ръка от всяка страна и смело си лепваш памука върху гърлото. Отгоре се омотаваш добре с вълнен шал - в резултат трябва да изглеждаш като жертва на катастрофа с прясно поставена ортопедична яка. Горе-долу такава подвижност на врата и ще имаш.

Лягаш си кротко и заспиваш до сутринта. Може и пред телевизора, ако те влече и си склонен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.