Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 12:17

Някой може ли да помогне като посочи програма за Мас, синтезираща реч от текст, но НА КИРИЛИЦА?
За Уиндоус има - SpeechLab 2.0 например. И се оправя с текста доста приемливо. И аз като Шотландеца държах доста време уин дял на Масbook'a си само заради това, но ми писна да заема място. А и предпочитам да работя без превключване или паралел десктопи, просто не е читаво това. Благодаря! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 14:12

Айде бе народе, то бяха камари постинги на тема "Мас / РС", то бяха позиции. Хайде сега нещо конкретно, което се оказа, че Мас го не може, а Уин'а - да. Пак повтарям иде реч за кирилица, все пак тя е нашата азбука![smilie24]

И ако на някой му се види екзотично питането ми, ще добавя, че има немалко хора с увредено зрение, които "четат" е-книги САМО чрез речев синтезатор. Освен това понякога е доста по-удобно, когато се прибереш в къщи след тежък работен ден и очите ти са ужасно изморени, да си пуснеш е-book и да си го слушаш...


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: matataupa   
Дата:   29-01-11 14:24

Тази тишина е подозрителна...особено за тема, която съдържа УКС( Универсален Катализатор за Спам), какъвто е MAC[smilie8]

[smilie8] Саморегистрирам спама. Съвсем доброжелателсно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: asahi   
Дата:   29-01-11 14:34

Еппъл стор не продават ли? Пак ще докарат.
(и аз за спама)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 14:36

Не, не продават![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: matataupa   
Дата:   29-01-11 15:05

Ако не ме мързеше да си инсталирам такава за Вин, щях да я мушна и да я оставя да ми чете темите...ако можех сам да си създам различен тембър, произношения и да го сейвна като дефолт за някои Клубни Креатури... страшен кеф щеше да е[smilie5]

Бут, дано излезе отговор, може би нейви или Албирео още спят[smilie8] [smilie8]

Редактирах се, че е актуално[smilie5]



Публикацията е редактирана (29-01-11 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: navy   
Дата:   29-01-11 15:21

Аз нямам нищо общо...
... нямам мак [smilie8]
... току виж и айфон съм нямал [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-01-11 15:42

Едно време имаше веб базиран генератор на случайни речи на н.в. цара, дето му повервахте, ама не мога да го намеря ...

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 16:00

Айде бе, не го превръщайте в поредната логорея! Ако няма какво да кажете, поне не мърсете с опити за оригиналничене!
Нали МасОS базираните нещица бяха вездесъщо страхотни? Какво стана при едно съвсем конкретно питане, а не като локумите по принцип на някои люде... Пишещи теми заради самото писане и респективно броейки постовете, които са последвали...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: asahi   
Дата:   29-01-11 16:03

Ааа, не така по световната религия!

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: pif   
Дата:   29-01-11 16:28

Чета: Програма за Мас - викам си, тея и такава програма ли измислиха. За мас. Като заколиш прасето и сланината да я превръща в мас [smilie18]
Хората са казали, че животинските мазнини са вредни. Затова ползвайте растителни. От мас-та става само хубав сапун.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 16:50

Сега, да ви обърна внимание на всички спамаджии, разпищолили се до тук, че има доста хора с проблеми, касаещи зрението им! Да се лигавите така, значи да се гаврите с проблема им! Асахи, засрами се, ако не можеш да кажеш нещо конкретно, просто отмини!
Останалите - също!

Въпросът, който повдигнах е МНОГО актуален точно за тези хора, а те знайте, не са никак малко!!! Нищо, че запазват тишина за разлика от вас!
Та има ли нещо, дето да подкара Мас базирана система да чете текст на кирилица? Да оставим, че ние българите сме били малко и не било "интересно" да се прави такъв софт, на кирилица си служат и други, къде по-велики и големи от нас. А няма или аз не намерих през годините такова нещо. Е, вие сте![beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (29-01-11 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-01-11 16:55

Няма по велики от нас. Бербатов го доказа, а GP го възпя!

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: exile   
Дата:   29-01-11 16:56

Това е доста специфичен софтуеър, който на редовия потребител не му трябва и няма как да е търсил специално, нали се сещаш. [smilie8]

Т.е. освен сам да направиш проучване какво има не виждам друг вариянт. И щом не си намерил за съжаление най-вероятно няма [smilie8]

+ че това е сложен за разработка продукт и представи си кой тръгва да покрива огромния български мак пазар с нещо подобно... То няма логика да съществува... Отново за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-01-11 17:02

Аз пък мога да чета и такъво ми не требе.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-01-11 17:11

Rebellious, би трябвало да си наясно, че пускането на тема точно тук, предварително я обрича на около 68% спам, независимо от тематиката. Тема подобна на твоята, на още повече. Казано накратко- сбъркал си мястото. Спри да се пениш, усмихни се и иди в някой софтуерен форум [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: asahi   
Дата:   29-01-11 20:13

(засрамено очаква бан)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 22:50

Нашия пазар не е огромен, но руския е... А подобен софтуер, адаптиран за руския език, доста прилично се справя и с нашенския. За справка вижте работещите в уин среда Дигало, Говорилка и т.н. Да, руски са, но читают приемливо и нашенския словоред.
Усмихнато знам отговора, но все пак очаквах някой да знае повече и да се получи нещо като взаимно обогатяване на знанията по въпроса. Все пак бая народ тук демонстрира ИТ познания и претендират да са професионалисти в това. Оказа се, че освен спам и плоско чувство за хумор, друго не се получи до момента. Определено е за усмивка всичко това![smile] [beer] [smile]

ПП Иначе, когато е за маршировка на езиците по принцип, 200 поста и нагоре с глупотии ( Мас / РС темата например), но когато е нещо съвсем конкретно - настана "съмнителна тишина". [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-11 23:41

морския още ли не ти е обяснил, че е напълно излишно за един мак да говори на български?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: papadok   
Дата:   30-01-11 14:17

Провери дали Виктор неможе да ти помогне. Предполагам вече си преровил неговите материали в нета?
координатите му:
victor@bezmonitor.com или bezmonitor@gmail.com
02 8851 571 GSM: 088 99 84 844


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: papadok   
Дата:   30-01-11 14:37

Ха :)
Хвърлих един поглед в рускуту нет. Там братушките се кахърят, че имали "само няколко" синтезатора за руска реч за Mac OS [smile]

Ето какво намира гуглето


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   30-01-11 17:21

Не са читави синтезаторите, затова и се кахърят братушките. Те поне знаят какво искат и не се примиряват с куци нещица...

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: trace74   
Дата:   30-01-11 17:29

http://www.hitsquad.com/smm/mac/TEXT_TO_VOCALS/

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   30-01-11 17:52

На Виктор в сайта всичко е под Уиндоус и то до преди ХР. А аз питах за МасОS тук.
Линкът на trace74 e за речев синтезатор, но НЕ на кирилица.
Благодаря ви, темата помръдна от спамерската говорилня![beer] [smilie24] [smilie24] [smilie24] Да се надяваме, че заедно ще намерим отговор ако изобщо има такъв.


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за Мас, синтезираща реч...
Автор: Rebellious   
Дата:   30-01-11 21:35

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.