Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   21-12-10 12:01

Да се "похваля" и аз каква я свърших с моето Лео.

Пукна се леко дисплея. Дигилизатора е здрав, само дисплея е на бели линии и в едната част не се вижда. Tъча си работи.
Не ми признават гаранцията, бил механично повреден и ми съобщиха че подмяната ще е 160 евро (от Мост Компютърс) като е цял пакет дисплей + дигилизатор.

Като гледам в ибея, дисплейте само са по 40 50 долара, а комплект с дигилизатор е 100-130$.
Заслужава ли си да си поръчам от ибея и да ми го сменят някъде тука в някой сервиз или да се занимавам с тия мошенници.

Във Вип трейдинг ми казаха цената от 500лв.. и разхождане на Тела до Румъниския оторизиран сервиз на ХТЦ.

Ето какво изглежда дисплея сега.
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/wcik1108.JPG
http://photo-zona.net/images/user64664/album25658/preview/1292925318_wxcr9991__MG_0880.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: navy   
Дата:   21-12-10 12:04

Как се пукна?

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   21-12-10 12:14

Падна (не че му е за 1 път) , този път от 50см , но не очаквах че такъв ще е резултата от падане от холна маса..изпускал съм го от 2 метра и нищо. Падна на тънката страна и затова си мисля че се получи така. [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: riddick   
Дата:   21-12-10 12:39

Днешните китайски боклуци не са като едновремешните китайски боклуци...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   21-12-10 17:54

То вече кое не е китайски боклук хаха [smilie18] [smilie18]

Абе баш предколедно...тъпа работа..[smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: Marillion   
Дата:   21-12-10 18:02

http://www.canmobile.bg/index.php?cPath=114_220&osCsid=436e12cefebdfbb07c31be705deffd09


Звъни тук... Може да ти помогнат хората.


Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: Marillion   
Дата:   21-12-10 18:05

Като гледам имат дисплей точно за hd2 - 130 лв. Със смяната няма ти излезе повече от 150.

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   21-12-10 18:09

Marillion

Благодаря за полезното инфо. Ще ги проверя утре още :)[smilie24] [smilie24]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: vinse   
Дата:   21-12-10 18:47

Попитай МОСТ дали ако си смениш дисплея при тях ще ти се зачита остатъчната гаранция (в случай, че имаш примерно още година или отгоре гаранция). Ако се зачита остатъчната гаранция помисли дали не е по-добре да си го смениш там, не че 160 евро са малко (то диплей на лаптоп струва по-малко), но слушалката може да даде някой дефект а вервай ми в тоя телефон има по-скъпи части от дисплея.
Ако имаш малко гаранция или от МОСТ ти кажат, че няма да ти признаят по-нататъчна гаранция, купувай най-евтиния дисплей, който намериш и си го сменай сам.


Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: guciguci   
Дата:   21-12-10 18:50

Малеее,приплака ми се . [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: gogzy   
Дата:   21-12-10 21:10

160 € е приемливо. Никой няма да се навие за 20 лв. да ти го смени, стига да не е мазохист [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: e-mil   
Дата:   21-12-10 21:21

Ако не си вързан в ръцете, купуваш си дисплей и дигитализатор, теглиш Dismantling Guide, прекръстваш се три пъти, плюеш през рамо и почваш...


Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: asahi   
Дата:   21-12-10 21:49

Поръчай си и отвертка ако няма в комплекта. Т5 май беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   22-12-10 08:02

Teзи от Германос ми казаха, че ще отпадне гаранцията така или иначе, те затова им се обадиха да ги питат колко струва да се смени при тях (МОСТ). За съжаление самите продавачи от Германос ми препоръчаха да си го сменя някъде другаде и да ми остане гаранцията. Той телефона е на 2 месеца има няма, има 2 год. гаранция...
Аз и затова се ориентирам вече към закупуване на дисплей от нета, за сервиз където да ми го отворят имам къде, тамън два даже.
Нищо че в нета има подробно видео как да го разглобиш и сглобиш...чак толкова все още не съм изкрейзил [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: Marillion   
Дата:   22-12-10 08:05

/офф
Не купувайте нищо от германос. Хич ги няма в гаранционното обслужване.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

п.п. Това са магазините за мобилни телефони с най-много оплаквания в комисията за защита на потребителя

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: riddick   
Дата:   22-12-10 09:34

То само в гаранционното обслужване да ги нямаше[smilie23]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: marconi   
Дата:   22-12-10 09:43

и после що си купувам всичко от щатите...да ти е*а и българските гаранции...

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: burkancho   
Дата:   22-12-10 10:41

Аз имам HTC HD и първо седнах отгоре му и спуках дигилизатора поръчах си от ebay за 13$
обаче при смяната спуках дисплея и поръчах и дисплей. Сега дойде смених го и общо ми излезе 80 лв. с дисплея и безплатен транспорт :)
вземи си от Ebay струва си.Отверките са Т6
Ако си го сменяш ти внимавай при разделянето на Дигилизатора от дисплея !!!! при мен бяха като залепени и заради това спуках дисплея(доста е крехък и милиметър да се огъне и ПУК)
Успех!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: spacewalker   
Дата:   22-12-10 13:04

burkancho

И мен това ме притеснява че е фабрично залепен, а при отлепянето вече няма накъде той се е спукал така или иначе.
Прави ли ти проблем сега че не са залепени?
При мен все още седи дилемата само дислей или и 2те накуп...ама са цифра пари двете [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Htc Hd2 display broke
Автор: burkancho   
Дата:   22-12-10 14:33

е да за твоя модел е малко по скъп. :(
А колкото до това че вече не са залепени не не е проблем то дисплея си седи в "леглото" и не мърда, а дигилизатора съм лепнал със двойно залепваща малко аграрно но фабричното лепенка не емного сигурна.
единственото е че има малък ама не значителен луфт на дигитайзера и "шаситито"
ама важното е че работи и не ми пука няма да го продавам !!!
поздрави[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.