Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 16:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 16:26

Имах възможноста да тествам един десетгодишен Canon EOS-1D, който все още има вид на малко използвана техника. Но не това ме порази в него, а качеството на картината.

Реших да му врътна един стар 2х сигма конвертор и да видим какво ще се получи.

Канон 500/4 с 2х сигмата, на широко отворена бленда, останалото на дефолтни настройки. Останах потресен от
резултата!

При подобни обстоятелства съм тествал тела като 50Д примерно, които с гол обектив и дори леко свита бленда не могат да изкарат подобен резултат!

Ако не бяха изискванията за мегапиксели, сигурно щях да си снимам с този апарат само, не че и сега пречи нещо активно да снимам с подобна машина де.

Иначе снимах и лежерно на вънка - хора, обекти и т.н., отличен рисунък, цветове, бял баланс, динамика, шум ...

Та се питам какво се е случило за 10 години след излизането на този апарат Канон ЕОС-1Д? 8,3 кад/секунда си ги има, същия дизайн. От там нататък малко по-добра навигация на бутоните, малко повече мегапиксели, по-хубав екран и това е в новите маркове??


Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: cicomanco   
Дата:   11-12-10 16:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А сега направи същото и с Е-1![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: asahi   
Дата:   11-12-10 17:49

Разлики че има - има. В конкретния случай има разлика в динамиката. Друг е въпроса, че повечето потребители не ползват тези разлики, но с лекота ъпгрейдват. Добре възпитани потребители. И при Никон е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ivan.draganov   
Дата:   11-12-10 18:20

на зад не се ли пише слято ?

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: boni   
Дата:   11-12-10 19:10

Скоро и аз пуснах подобна тема с примери и заключенията ми са подобни:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1269984&t=1269984

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: aeobs   
Дата:   11-12-10 19:21

Е какво по-точно искате да изкара една и съща технология било то с разлика от една, две или десет години. Същите компоненти, същия принцип на работа, същия краен продукт. Вярно технологията може да напраедва и резултатът да е по-добър, но няма как да е различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 21:02

Aeobs, вика му се и-но-ва-ци-я - дума която явно от канон (а предполагам и никон) не са чували!

Какво имаме на тезгяха - еос-1д, който всъщност е дигитална реплика на филмовия еос-1в от една страна и марк 3 от друга страна.

Разлика от 10 години в продуктите. Реалните подобрения? Екран, 6 мегапиксела, които в линейно отношение не са 2х+ повече от 4 мп и 2 кад/сек отгоре, което не е критично подобрение, при положение че имаме така или иначе 8.3 кадъра в секунда.

Скукааааа!

При положение че за тия 10 години технологиите напредната в такива скокове, че на човек е трудно да си представи, нас ни баламосват с трикове от преди 15 години!

Аз лично очаквам иновация, гъвкавост и други неща от разработчиците. Така както автофокуса е заменил ръчния фокус навремето. Така както измислиха дифрактив оптиката, която драстично намалява размерите и тежината на обективите.

Колко десетилетия трябва да минат за да снимат протата с 15-20-30 кад сек снимки? Какви са тия маркове все още с огледални затвори?

Какво пречи да има полупрозрачни огледала в камерите, или просто да се гаси матрицата и хората да си синимат с 10-20-30 кад сек?

При всичките тия евтини компоненти, които струват 10х по малко от преди 5 години да има вградени wi-fi системи за прехвърляне на данните и контрол на камерата?

Автофокусът от както се е ръкнал преди 15 тина или там колко си години почти не са отлепили от това ниво. Сега поне има евтини малки супер мощни процесори, които могат да компенсират бързодействието на автофокуса и намаляването на грешките или някакво интелигентно следене на движещи се обекти.

Шините на апаратите - стискаш спусъка за 3 сек и буфера пълен (снимам само на RAW). WTF? Какъв е проблема да направят така че да можеш да снимаш 10-15 сек без да се пълни буфера? Сега поне има бързи карти, които разтоварват мълниеностно. Ако това е проблема, защо не сложат флаш памет вградена?

Апарати които струват 5-10 хиляди левове на практика не са мръднали сериозно за 10-години технологичен бум.

за това си говорим, а да не казвам че нанотехнологията открива едно съвсееем друго измеренеие.

Компаниите от този бранш акумулират такива гигантски приходи, че просто е невероятен резил че все още ни баламосват по този начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: 2nYo   
Дата:   11-12-10 21:06

Купувай народе, и така се държи световната икономика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: 2nYo   
Дата:   11-12-10 21:09

А колите ... Например, ако си намеря читав Мерч 124Е 97-8 г. няма да сменям кола още 10-15 години, ама не се намира вече в такова състояние дето да ме радва ...

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 21:16

А - друго се сетих - motion detection режим на снимане. Седиш и дебнеш нещо - в моя случай някое птиче да отлети, или да се сбият или нещо от този тип. държиш птицата в кадър, локваш обекта да се траква от автофокуса и включваш опцията motion detection - в момента в който птицата извърши рязко движение апарата почва да снима, не зависимо дали си готов да реагираш или не. ти се грижиш за кадрирането. имал съм случаи при които за мигване и си изтървал екшъна.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: serjy   
Дата:   11-12-10 21:19

е, във високите иса има съществен напредък, също и в резолюциата при ниски. излязоха нови обективи... доста електронни екстри, НО все пак цифровата фотография е млада. хората трябва пари да изкарват, няма да си изстрелят всички патрони още на старта [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 21:25

да, май това е големият отговор ...

просто ме е яд много. с апарат за 300-600 лв като ЕОС-1Д, от преди 10 години, ако не бяха мегапикселите за моето снимане, нямаше да имам нужда от нищо друго! при всичките екстри които има, бързодействие, кадри в секунда, картинка на снимките и т.н.

А и двойния конвертор все едно не си му сложил нищо на обектива! при все че тествам сигма 2х, а канон 2х е в пъти по добър конвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: serjy   
Дата:   11-12-10 21:27

аз съм доволен много, до скоро нямаше цифрови безогледални със сменяема оптика, сега има [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: neuromancer   
Дата:   11-12-10 21:31

Не виждам за какво те е яд, след като малкото мегапиксели не вършат работа, взимаш новия с многото. Плащаш си за мегапикселите, щото ти трябват. Това е разликата. На мен примерно не ми трябват и не плащам. Аз даже съм по-зле от теб, щото не ми трябват мегапиксели, ама 1Д нов не се продава. А на старо е ползван от някой професионалист дето му е скъсал гьона примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 21:40

Има добри оферти, просто трябва търсене.
Ей го моя как изглежда, на 120-130к (лайфтайм тотал каунтера), втори затвор.

ebay оферти

https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/jlpe4501.JPG



Публикацията е редактирана (11-12-10 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 21:47

Ето ти една жестока оферта примерно, такова състояние не бях виждал отдавна. цък

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: Marillion   
Дата:   11-12-10 21:50

ShotlandetsaWildlife, не може да очакваш, че при тази техника ще има бум, както при мобилните телефони. Просто производителите на тази техника се броят на едната ръка, докато телефоните се произвеждат от куцо, кьораво и сакато.

Винаги съм се чудил защо един марк струва толкова пари, а го водят фотоапарат за репортажна фотография?

Както и да е.... истината е, че иновациите в тази сфера се въвеждат бавно и това се прави умишлено.

На кой му трябва апарат, който да му показва времето в деня на снимките или пък да качва снимки в интернет?
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-10 22:22

Хаха, колко бързо забравяме.
Хайде да направим едно бързо сравнение между ектахром, който е съвременната емулсия на кодак и кодакхром, който е образец 1935.
Нека направим сравнение между Канон ф1 ню от 1984 година, снимащ с 14 к/с, и един значително нов еос 1н рс.
Истината е, че фотоапаратите и фоточуствителните елементи направиха огромни крачки напред за последните 10-15 години. Немислимо скъпи технологии днес са достъпни на всички.
Бърз автофокус, много кадри в секунда, невероятна резолюция, високо исо, високи синхронни скорости, страхотни възможности за мигновен пренос и отдалечено задействане, видео. Какво ли още не. Въобще фотограф да си на тези години.

Една малка илюстрация - Remote Controlled 5D Mark II Shoots Space Shuttle Launch

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: Amigo   
Дата:   11-12-10 22:33

didesignbg [smilie24] [smilie5] интересно ми е само докъде ще стигне технологията?![smilie5] [smilie5] с какво ще се надцакват... освен направо да има скоро вграден фотошоп в апарата и само да цъкнеш, че искаш снимката да изглежда еди как си и готово [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: asahi   
Дата:   11-12-10 23:03

Не е важно докъде са стигнали технологиите, а какво от тях се предлага на пазара. Правилото е "на час по лъжичка" или на две години по едно ново болтче. Направо не разбирам как хем има конкуренция, хем подтискат темповете на развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 23:15

напълно съгласен Асахи [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: Amigo   
Дата:   11-12-10 23:17

ами нали трябва да се цицат потребителите [smilie5] [smilie5] ще видим на новия Никон след 3 месеца какви болтчета са му сменили [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-12-10 23:24

сега като се замисля, при канон дори махат болтове - синхронната скорост на еос-1д със светкавица е е 1/500, което нито едно тяло след това го няма. Шътъра също може да щрака на 1/16,000 от секундата, което също е неповторено в следващ марк или друго тяло.

едно време в слънчев ден с 300/2.8 как си пуцах екшънчета на 1/8000 без грижи. това на някоя рекичка като почнат да се чипат или трепат пилците ... ммм мечта. особено сега с апарат като мк4, дето в него 1600 аса са нищо игра, 1/16,000 сек би било топ оферта за фризване.

Отговори на това съобщение
 Re: Да се върнем 10 години на зад с фототехниката
Автор: serjy   
Дата:   11-12-10 23:33

Направо не разбирам как хем има конкуренция, хем подтискат темповете на развитие.

че нали са японци всичките, всеки ден си пият сакето заедно, на кой да подливат вода... на останалия свят естествено [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.