Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Не искат да хранят
Автор: asahi   
Дата:   11-08-10 09:01

Турските хотели отказват да хранят на корем

Отпадането на all inclisive системата ще прогони българите, прогнозират туроператори
Турските хотелиери са на път да се откажат от системата за настаняване all inclusive, защото носи загуби на туризма в страната. Ако бъде премахнато яденето на корем, българите ще спрат да почиват в комшиите, прогнозират родни туроператори.

Според представители на туристическия бизнес в Турция, цитирани от РИА „Новости”, пълният пакет услуги удрял по бизнеса на частните предприемачи – чужденците се затваряли в хотелите си и не харчели нищо навън. Мустафа Айкадън, кмет на популярния сред българите курорт Анталия, коментира, че на собствениците на хотели им е все по-трудно да поддържат качествено ниво на услугите, тъй като страната е в криза и цените били високи. В момента в Анталия около 95% от хотелите предлагат системата all inclisive, в Кушадасъ, Мармарис и Бодрум цифрата е около 60%. Междувременно стана ясно, че престижната верига Риксос ще е първата, която официално се отказва от пълния пакет от 1 май 2011 г.

Ако турските хотелиери премахнат от офертите си системата all inclusive, очакваме сериозен отлив на български туристи, коментира за „Новинар” Александър Георгиев от туристическа агенция „Географски свят”. За никого не е тайна, че Турция е предпочитана дестинация за нас заради изгодните цени и яденето на корем, пък и услугите при комшиите са на по-ниско ниво и няма с какво друго да конкурират държави като Гърция и Испания, допълва Георгиев. Целодневното хранене привличало като магнит нашенците, които обаче после се оплаквали, че количеството на манджата е за сметка на качеството.


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 09:10

супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: джъмбо   
Дата:   11-08-10 09:13

това да отидеш и цял ден да не мръднеш от хотела е....

поне за мен е непонятно... ама аз съм си извратен по принцип....

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: iPonche   
Дата:   11-08-10 09:14

С едно не съм съгласна, че "...комшиите са на по-ниско ниво и няма с какво друго да конкурират държави като Гърция и Испания...".

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Todd   
Дата:   11-08-10 09:18

Ако някога в този живот ида на ALL INCLUSIVE да не мръдна от мястото си !!!

[smilie19]

Така че тия услуги не ме касаят - да си спрат ![smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-08-10 09:19

Това се отнася за всички нации, всички си стоят по басейните на хотелите и се тъпчат с нискокачествена храна, просто защото друга за тази цена няма как да им се предложи. Тук е същото, уви. Все повече хотели и у нас минаха на системата ол инклузив за да си напълнят базата, защото туроператорите ги натискат за това. Е, след година , две ще стигнем до същия извод, но ...

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: джъмбо   
Дата:   11-08-10 09:21

като пътувам на вън побеснявам като гледам на закуска как се прави манифактура за снадвичи... сакън да не изхарчат някое евро от предвидените за бутикови боклуци

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: asahi   
Дата:   11-08-10 09:22

Ама после се коментира "Бехме на Анталия", "Бехме на Албена", "Бехме на хотелче ол инклузиф - мноо приятно".

Моята почивка е All Exlusive [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: iPonche   
Дата:   11-08-10 09:22

ДОбре бе, отиваш на море, за да се тъпчеш с храна ли? Не мога да го разбера [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: tnt   
Дата:   11-08-10 09:23

веднъж отидох на ол инклузив и май няма да повторя [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Todd   
Дата:   11-08-10 09:24

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

All квото дойде !!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: alba_luna   
Дата:   11-08-10 09:25

Диди е права. И тук е така. Повечето даже една бира не сядат да изпият извън хотела. А за разхождането се разхождат, но само зяпат и най-много един сладолед от Макдоналдс да се купят. Така че, новината е лоша за тези които ходят в Турция само за яденето.

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-10 09:33

ако комшиите махнат теляка, манафа и ибрикчията от Олквобешетам и гейовете ще спрат да ходят при тях ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Vinsent   
Дата:   11-08-10 09:42

Преди няколко години бях в Албена. Хотела ползваше ресторанта на съседния хотел. Като попитах за закуска ме опътиха натам.
Там местните туристи са обаче "ол инклузив" и никой не ми търсеше плащане. [smile]
Наложи се така да закусвам и обядвам през целия си престой! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: slivenski   
Дата:   11-08-10 09:46

Обидно ми е, че 80% от българите в чужбина отново създават такова впечатление - на хранещи се ол инклузив, шумни, мръсни и невъзпитани типове...

Но всъщност един кратък престой на терминал 2 на софийското летище може да потвърди това мнение...

[smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (11-08-10 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Vinsent   
Дата:   11-08-10 09:50

Организирай пресконференция с коктейл и ще видиш журналистите колко са безкомпромисни и бързи! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: boink   
Дата:   11-08-10 09:55

яденето на корем звучи доста по български, един синоним чух - да се натумбачиш, типична българска черта, натумбачването [smilie23]

пък и чух по радиото [smilie5] че бг тумбаците тази година в туркиш са едва 4% от всички ол инклузиви туристи[smilie3] , така че няма да е голяма загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: asahi   
Дата:   11-08-10 09:55

Ако не можеш отвори една кутия шоколадови бонбони и глей как изчезва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-08-10 10:00

Сливенски, отиди в наш хотел с чужди туристи. Ще ти се повдигне самочувствието. А иначе съм била свидетел как туриста отива на плаж (което пак си е геройство), като му се припие бира се връща да хотела на 200 м. от плажната ивица, взема две бири в пластмасови чаши и се връща на плажа. На заведението до плажа наливната бира е 1 лв. и е два пъти по-малко разредена от тази в хотела, защото от заведението се надяват да се върнеш за още една , от хотела -не. В началото на сезона, в хотел "ол инклузив" 4 звезди, цената която плащаше туроператор за негов турист беше 7 евро, сега и да е тройно пак не излиза сметката. За тези пари на туриста му се предлага спане и ядене на корем...........
Най-успешни са лекарите , на които им се налага да лекуват стомашните разтройства на туристите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: 798099   
Дата:   11-08-10 10:03

Не знам какво казва статистиката, но аз съм бил две години поред свидетел какво правят братята румънци в хотел ALL Inclusive на "Златни пясъци". Е, това си е чиста свинщина - пълнят по няколко чинии от всичко, що има на блок-масата. За 4 човека взимат цял хляб. после...после е ясно - 3/4 от яденето отива за прасетата.

А вие пак, българите, та българите.
[smilie2]
Преди време в Люксембург гледах какво прави китайска делегация на блок-масата за закуска. Беше като змия, която си е нагълтала опашката - тъкмо си мислиш, че вече последният от групата е минал и виждаш как първият се реди отново...


Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: gorskio   
Дата:   11-08-10 10:03

На Боровец англичаните си правят сандвичи от шведската маса за през деня щото на пистата им свалят кожата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: 798099   
Дата:   11-08-10 10:19

А, това също! Просто пропуснах!

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: slivenski   
Дата:   11-08-10 10:22

Ами... Ок... Съгласен съм... Ама англичаните и прочие, които идват тук също ги знаем какви са - беднюги и пияндури. Идват заради евтиния алкохол най-вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: Todd   
Дата:   11-08-10 10:25

Самата система all inclusive предполага наличието на цял живот ненаяли се твари !

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не искат да хранят
Автор: yan   
Дата:   11-08-10 10:27

Както и във останалите теми всичко се опростява и обобщава.
798099 мн правилно отбеляза за румънците. Така се държат и германци и сърби и англичани...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.