Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 05:18

Наистина нови или не - за мен това което ми се случи е наистина ново.
Далеч от писмата за чакащи ме милиони долари в някой банка по света.

Та: Преди няколко дни с мен контактува човек от Атланта, Джорджия. През мейла на моя сайт. И иска да ме ангажира да снимам сватбата му. Дали не мога да дам цена. Мога - викам, и си мисля "бах колко търсен станах!"...

После казва, че цената го устройва и ми е пуснал по UPS Next Day Air чек.

По някакви причини този чек не пристигна. Не се върна и при подателя си. Защо? Отговора на загадката - после.

Прати втори чек, пак ултраспешно и бързо. И макар UPS пак да имаха проблеми с разчитането на адреса ми, доставиха писмото с чека.

И така: имам чек който е за $3500, при положение че цената която съм казал е по- ниска, $1800.
Пиша веднага на клиента.
Отговаря ми "О, в моя офис пак са объркали работата. Можеш ли да ми пратиш разликата от $1700, защото с нея трябва да платим на музикантите които ще свирят на сватбата".

Чека е съвсем истински - микропринт, водни знаци, и прочее. Издаден е от името на Crescent part & equipment co., INC, MO 63134.
Които - след бърза проверка в мрежата се оказват реално съществуваща голяма компания за авточасти, основана през петдесетте.

В банката за тоя чек директно ми броят едни съвсем реални 35 къса от по 100 долара.
Аз тръгвам да си излизам, но... нещо ме гризе отвътре. Нали съм живял в България толкова дълго, имам вече осмо чувство развито.

Питам, и банката ми казва че имат нужда от няколко дни до седмица, за да разберат че тоя чек е наред, и има покритие.
Хм.
И ги питам: а какво става, ако няма покритие? Удържаме ти тези $3500 от твоята сметка после, ако се установи че чека не е наред.

Тоест, ако аз взема и пратя по Western Union $1700 (така искаше "клиента" ми!) и след това банката дръпне обратно $3500 от моя акаунт, щото чека нямал бил покритие, съм назад с $1700.
Като се прибавят около $800 за самолет, хотел и рентакар, съм назад с $2500.

(следва)


Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 05:22

Ето и отговора защо UPS не могат да разчетата адреса ми и да доставят тоя Next Day Air навреме:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/mzan1771.JPG
http://photo-zona.net/images/user5094/album12166/large/1279590711_hvxa6718__DDP6609-01-FF.jpg


Това е плика.
Получавал съм много UPS пратки, но никоя не изглежда че е стояла на дъжд и на слънце 2 седмици, повярвайте!

Не може да се види адреса на подателя. Явно човека ползва някакво мастило, което изчезва с времето. И на първото си писмо с "чек" явно се е престарал. Дойде чак второто.


Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 05:27

В банката ми казаха още, че във всеки случай - независимо какъв сървиз предлагам или продавам нещо, - ако ми платят повече и искат после разликата с Western Union (не е задължително) това е skam.

Така каза тая - Скам. Ще проверя какво е.

Идеята на тази тема е не да ми се подигравате или да ми се смеете че съм прост. Искам да предупредя всеки. Защото може да се случи на всеки. Независимо дали е Ebay seller, предлага някакъв сървиз, или не знам си какво.

Не ми се беше случвало, ново е за мен, и на практика изглежда като реално.
Слава Богу, и тоя път не се вързах.

Айде [beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 05:29

А защо "индустрия" за измами?

Познайте ако в една Америка само 100 като мен изгорят с по $1700 колко пари са!

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: novi4ok   
Дата:   20-07-10 05:47

Много е хубаво, че си се усетил. А още по-хубаво е, че при вас рано или късно този ще го пипнат и ще лежи достатъчно, за да си осмисли греховете. За разлика от Родината, където подобни случки са ежедневие (макар и в друг формат и размер), а когато(ако) ги спипат, никога не влизат "на топло".
[smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 06:07

Разчетох адреса на подателя.
Пратено е от апартаменти под наем, на вид мизерни.

Няма номер на апартамента...

Малко е нисък контрола на UPS май.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Vinsent   
Дата:   20-07-10 06:16

Обаче, който си е умен, за сега е 3500 на кяр! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 06:53

Не мога да измисля как, но... кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 09:00

Нали си тарикат...

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: NeDDRaG   
Дата:   20-07-10 09:17

Дианчо Димов е с $3500 в брой. А дали е на кяр, не се знае. Измамника е вътре с незнам колко за разходи за UPS.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: riddick   
Дата:   20-07-10 09:34

Димов, не разбрах какво всъщност се установи от проверката на банката? Или тя не е приключила още?

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: netLady   
Дата:   20-07-10 09:34

Хитро. Измамниците много внимателно проучват пропуските в системата.

А аз пък току що разбрах, че имам наследство:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/epzu7185.JPG
http://photo-zona.net/images/user63397/album21196/preview/1279607357_zmhj1305_SnapShot.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: jivkojj   
Дата:   20-07-10 09:38

Тоя номер с чека е стар. Аз навремето си продавах лаптопа за 750 Евро и веднага се намери "купувач" да ми прати чек за 2000 Евро за него.
Ако се бях подвел, щях да съм с един лаптоп назад [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: asahi   
Дата:   20-07-10 09:42

Умен си, Димов, само така!

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: sirkhann   
Дата:   20-07-10 09:44

Ако няма покритие на чека, ще му ги дръпнат след няколко дни от сметката, та ще е на кяр точно един топъл... хляб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: dobriman   
Дата:   20-07-10 09:44

Ай стига. Че в коя банка са ти го инкасирали веднага? Или това не е в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 09:45

Не е.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: nastradin2   
Дата:   20-07-10 10:34

Диане, имам приятелче - арменец от близо четири десетилетия живее в Щатите. Вече е женен с три големи деца. Преди много години, когато се върна за първи път, ние бяхме точно в разгара на епохата на мутрите. Мобифони, ланци, старите БМВ-та, газови пищови на кръста, решетки се поставяха масово...Гледа моят човек и се чуди - Кво става тука, бе? Ами голяма престъпност се навъди-обясняваме му ние.
Абе хора, вие не сте виждали престъпност,бе! -хили се той. При мене, казва, идват двама бизнесмени. Мъже на стабилна възраст, с бели коси, с официални костюми. Искат да сключим сделка за доста солидна сума, дори и по американските стандарти...С въпросните бизнесмени идват и трима адвокати, които се представят, като служители на много известна адвокатска къща. Показват служебни карти, удостоверения. Предлагат договори, обезпечени с гаранции от известна банка - абе откъдето и да ги погледнеш - бизнесмени, та дрънчат!
Обаче моичкият имал мениджър - американец. Млад и много отракан мъжага, дето уж по някакъв повод го извикал навън и му казал - Пич, кажи им да дойдат след два-три дни, а аз искам да проверя нещо...Нашият се опънал, но мениджърът му го накарал да го послуша.
След ден му донесъл официални справки от адвокатската къща, от банката и незнем от къде още, че такива служители нямат, че банката не е давала никиква гаранция по такъв договор, а самият договор, ако и да има някаква отразена регистрация, на практика е тотално фалшив. Нашият се обадил в полицията и те (за разлика от нашата) веднага се отзовали и им направили куркапан, но ония "бизнесмени" просто не се появили в уречения ден. Явно са се усетили...
Та още тогава моичкият арменец разправяше, че в Щатите си има хора, дето професионално се занимават с измами...Явно нещата вече са доста напреднали. Добре е, че си се усетил навреме и не си се поддал на изкушението[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: SLR   
Дата:   20-07-10 10:48

Колкото по мащабна и финансова подплатена е една измама, толкова по лесно е човек да се върже.[smilie8]

Добре че сме си подозрителни, а иначе Тодд имаше някакъв лаф за балъците...[smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: n1x0n   
Дата:   20-07-10 11:04

Димов, този скам се вихри поне от 4-5 години с пълна сила в този бранш - точно по описаната от теб схема.

Въпросът ми е, ако този чек може да се осребри в произволна банка - откъде и на какво основание тази произволна банка после ще дръпне пари от твоята лична сметка в друга банка?
Ами ако нямаш сметка... или ако е празна?

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 11:09

И аз го мислех.
Най- вероятно ти искат лични данни и адрес. После ти идват писма, ако дължиш.

Аз го мислех, но не се пробвах защото знам че са го измислили. Ако ставаше така, всеки милионер да беше.

И аз съм също толкова ококорен и жаден за кинти, колко всеки наоколо. Ако ставаше, щеше да става.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: djogata   
Дата:   20-07-10 11:10

Никсън, чекът май се осребрява в твоята собствена банка, така че те имат право да ти дръпнат парите от твоята сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: n1x0n   
Дата:   20-07-10 11:11

Еми значи си напсувайте банките - това осребряване на непроверен чек си е чиста банкова измама... от страна на банката. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Diandimov   
Дата:   20-07-10 11:12

Yeah?

Отговори на това съобщение
 Re: За някои нови разработки на индустрията за измами
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   20-07-10 11:19

Номера е сега и ти да препратиш тоя чек... Да си купиш компютър за 1000 долара примерно и да действаш по същата схема. Пишеш си името на подател с изчезващото мастило, а получателя с нормалното. Остава да измислиш начин анонимно да получиш 2500-те долара. И ще излезеш чист с лаптоп и 2500 долара. :Р

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.